Wersja do druku

10 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jedną oczywiście ,
w tym tłumaczeniu ,wychodzi na to ,że ten "dżingiel" pfaffa ,można podłączyć do stopki do zamków ,i do stopki "overlockowej" ,lub uniwersalnej ,w każdym razie maszyna w systemie IDT ,szyje ściegi proste do przodu i do tyłu ,i ewentualnie zygzak ,czego nie jestem pewna ,
aż muszę sprawdzić czy moja szyje zygzakiem ,przy podłączonym górnym transporcie ,ale raczej nie,

a jednak szyje zygzakiem wszelkim ,i podwójną igłą też ,a nie wiedziałam o tym ,

--- Ostatnio edytowane 2012-05-09 02:26:50 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ok, ok :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
IDT system :
http://www.pfaff-polska.pl/2207.html

na tym filmie IDT polecają do różnych rzeczy ,ale nie do ściegów ozdobnych ,
tylko nie widać tam, tej stopki do zamków ,w janome jest tradycyjna czyli beznadziejna ,

a tak w ogóle ,to któraś z nowych maszyn ,ma teraz stopkę do zamków ,w formie grubej blachy ,taki prostokąt z dziurką na igłę ,jak zwykle nie pamiętam gdzie to oglądałam ,ja sobie kupię kiedyś półstopkę i tym będę wszywać zamki ,

a na dole kilka ściegów ,sprzed 3 lat,jak sprawdzałam nową maszynę ,
w realu wyglądają lepiej ,jak znajdę chwilę ,to wrzucę lepsze ,:)

a w mojej galerii są zdj.górnego transp.w janome ,
w pfaffie jest jakby inaczej ,



--- Ostatnio edytowane 2012-05-09 02:17:42 przez zanetta ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki serdeczne!
Bardzo ładne te ściegi :) Te takie listki jakby paprotki wpadły mi w oko :D

Sama już nie wiem co wybrać.
Problem mam taki, że chętnie bym wzięła pfaffa, ale po obejrzeniu na żywo - tymczasem sklep może mi ewentualnie go sprowadzić pod warunkiem, że go kupię. To zupełnie mi się nie opłaca, lepiej już kupić w internecie i mieć 10 dni na zwrot. Natomiast janome mogę kupić w 3 zaufanych miejscach i widzę, co kupuję, jednakże janome za tę samą cenę oferuje jednak mniej :( Porównywalna cenowo janome 5200 ma standardowy rozmiar i nie ma górnego transportu. Do górnego transportu i większej przestrzeni musiałabym dopłacić za janome 6600 ale wtedy będzie mniej ściegów i brak wolnego rammienia...


Może znajdą się osoby, które miały do czynienia z serwisem pfaffa?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja kupiłam swoją janome za 2600,00 a może 2700,00 ,nie pamiętam bo mi się gwarancja skończyła i wyrzuciłam papierzyska ,
udało mi się znaleźć taką super cenę w jakiejś hurtowni ,i już nie zastanawiałam się nad zakupem innej :),
fakt ,że nie ma wolnego ramienia ,ale przyzwyczaiłam się i nie jest mi specjalnie potrzebne ,

a niedawno tutaj na forum ktoś chciał sprzedać taką maszynę za pół ceny ,albo mi się przywidziało :)

napisałam maila do "salunu maszyn" :D ,w moim pięknym mieście ,ciekawe czy odpiszą ,jak będą mieli pfaffa tego co trzeba ,to pojadę go przeszyć :D wzrokiem i nie tylko ,

--- Ostatnio edytowane 2012-05-09 15:29:25 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja kupiłam swoją janome za 2600,00 a może 2700,00 ,nie pamiętam bo mi się gwarancja skończyła i wyrzuciłam papierzyska ,
udało mi się znaleźć taką super cenę w jakiejś hurtowni ,i już nie zastanawiałam się nad zakupem innej :),
fakt ,że nie ma wolnego ramienia ,ale przyzwyczaiłam się i nie jest mi specjalnie potrzebne ,

a niedawno tutaj na forum ktoś chciał sprzedać taką maszynę za pół ceny ,albo mi się przywidziało :)

napisałam maila do "salunu maszyn" :D ,w moim pięknym mieście ,ciekawe czy odpiszą ,jak będą mieli pfaffa tego co trzeba ,to pojadę go przeszyć :D wzrokiem i nie tylko ,

--- Ostatnio edytowane 2012-05-09 15:29:25 przez zanetta ---
Teraz ta janomka kosztuje 4200 - zrobiłaś dobry interes :)

Kochan, jak ja Ci się odwdzięczę za pomoc, powiedz :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Marzy mi się jeden z tych Pfaffów o których piszesz. Niesety - stety mój dotychczasowy działa bez zarzutu od około 20 lat. W tym czasie trzy razy był u mechanika na przesmarowaniu i przeczyszczeniu - koszt oststniej wizyty 30 pln, więc jak zastępić taką maszynę ??? A tak serio - maszyny nie do zdarcia. Mam też overlock Pfaff kilka dobrych lat, jak nic z 12 i ten nawet raz nie był w naprawie. Jak masz kase to bierz w ciemno :papa:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Marzy mi się jeden z tych Pfaffów o których piszesz. Niesety - stety mój dotychczasowy działa bez zarzutu od około 20 lat. W tym czasie trzy razy był u mechanika na przesmarowaniu i przeczyszczeniu - koszt oststniej wizyty 30 pln, więc jak zastępić taką maszynę ??? A tak serio - maszyny nie do zdarcia. Mam też overlock Pfaff kilka dobrych lat, jak nic z 12 i ten nawet raz nie był w naprawie. Jak masz kase to bierz w ciemno :papa:
Na owerloka pfaffa choruję już od dawna :)
A mogłabyś zdradzić jaki masz model maszyny?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
tu znalazłam ,że do takich stopek można podłączyć górny transport w pfaffie ,
http://www.pfaff.com/de/media/De/Ambition_Presserfeet_Overview_de.pdf

coraz bardziej mi się podoba ta maszyna ,ale pewnie też każda dodatkowa stopka nieźle kosztuje ,

--- Ostatnio edytowane 2012-05-09 22:05:01 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O, jest stopka do zamków krytych z IDT, bardzo dobrze. Zamki kryte wszywam zdecydowanie częściej niż zwykłe.

Podejrzewam, że cena stopek może oscylować w granicach 50-100zł. Trochę drogo i dlatego szkoda, że z maszyną nie dają ich więcej.
________________________________________________________

10 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.