Wersja do druku

10 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jakiś czas temu pojawiły się nowe maszyny elektroniczne Pfaffa - modele Ambition 1.0 oraz Ambition 1.5

Opis:
http://www.maszynydoszycia.net.pl/komputerowe/?id=amb1
http://www.maszynydoszycia.net.pl/komputerowe/?id=amb15

Ich zaletą jest system górnego transportu czyli IDT™ SYSTEM, co jest raczej niespotykane w maszynach z tej półki cenowej - starsza linia pfaffów Expression z tym systemem to wydatek kilkuset złotych więcej, podobnie konkurencyjne janomki i elny.

Na zagranicznych stronach powtarza się opinia, że ściegi (szczególnie ozdobne) wychodzą zdecydowanie lepiej niż u konkurencji.

Miał już ktoś do czynienia z tymi maszynami na żywo?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
fajne te maszyny wynalazłaś ,naprawdę są tanie ? bo nie widziałam ceny ,

ja oglądałam takie maszyny już dawno ale pod nazwą :szok:,i tu nie pamiętam ,były robione na ramie pfaffa i kosztowały jakieś 2000,00 ale miały tylko 4-stopniową dziurkę ,

ja mam janome z górnym transportem ,i rzadko używam tego transportu ,bo moja maszyna i bez niego ,świetnie szyje,

górny transport raczej nie jest zalecany do ściegów ozdobnych ,tylko takich podstawowych ,
ale np.jak mam zszyć bluzkę w paski ,to równiej mi wyjdzie na zwykłej stopce niż na "sankach z górnym transportem"
ale może to kwestia rąk ,:D ,moich ,

za to w różnych ,dziwnych materiałach ten górny transport ,jest fakt.przydatny ,
podstawowa rzecz to ,że w tych maszynach górny transport jest wbudowany ,i nie ma porównania ze stopką do górnego transportu kupowaną osobno ,
system pfaffa IDT jest inny od japońskiego ,pewnie tak samo skuteczny i pożyteczny w tych samych operacjach ,
o tym można przeczytać w instrukcjach na stronie ,którą podałaś ,trzeba by sprawdzić ,w których ściegach ozdobnych można używać IDT ,
mam instrukcję niepolską i bardzo długą ,więc prawdę mówiąc jej nie czytałam,

a ta maszyna pfaffa wydaje mi się lepsza z powodu ,wahadłowego chwytacza ,w janome jest rotacyjny ,ale za to można szyć podwójną igłą ,zygzakiem,o szer. do 3mm ,

bardzo fajna ta maszyna pfaffa ,chociaż wolę swoją :D

a co do ściegów ozdobnych u konkurencji ,to ja najlepsze szyłam na brotherze NV ,super ułożone ściegi na obu stronach i to bez wielkiego gmerania w naprężeniach ,tak,że nie sądzę żeby pfaff przeszył je lepiej ,



--- Ostatnio edytowane 2012-05-05 15:12:00 przez zanetta ---

--- Ostatnio edytowane 2012-05-05 15:14:56 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Maszyny kosztują 2599zł za Ambition 1.0 i 2699zł za Ambition 1.5 - za inen masyzny z transportem górnym trzeba zapłacić conajmniej 1000zł więcej, więc pfaff tu naprawdę korzystnie wypada.

O tym górnym transporcie pfaffa to czytałam na forach zagranicznych same pochwały, ja nie jestem taka zdolniacha i potrzebuję wsparcia techniki :D Tzn na zwykłej stopce też szyłam "trudne" materiały i jakoś szło, ale liczę że z IDT pójdzie szybciej i łatwiej.
O janome tez myślałam, Zanetto, który masz model? ten 6600?

Ambition też mają chwytacz rotacyjny.

A na którym Brotherze NV są takie ładne ściegi? Bo ściegi to bym bardzo chciała ładne i żeby było ich duuuużo :D


Mam niestety trudności z przetestowaniem pfaffów, ech nie ma w Łodzi salonu tej marki z prawdziwego zdarzenia...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aire,poczekaj chwilę ,muszę wyśledzić ,gdzie ja widziałam ,Ambitiona z wahadłowym,
bo teraz widzę na obrazku ,że ma rotacyjny ,hm
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aż też zaczęłam patrzeć, który pfaff ma chwytacz wahadłowy :))))))) oni mają maszyny strasznie do siebie podobne

Widziałam na żywo Pfaffy mechaniczne - porządna konstrukcja, wzornictwo obudowy mają mało wyrafinowane, ale jak zobaczyłam, jak wysoko można podnieść stopkę to byłam pod głębokim wrażeniem! Moja janomka nie podnosi tak wysoko stopki :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ehh ,Aire znowu przyłapałaś mnie na gorącym uczynku ,

faktycznie przeczytałam instr.,ale do pfaffa selecta z IDT ,:-S
no i właśnie ciągle mi czegoś ,w tej instrukcji brakowało ,myślałam ,że to jakaś skrócona wersja ,albo co ,

ambitiona obadam jeszcze raz wieczorem ,

a moja janomka podnosi stopkę baardzo wysoko /się nazywa ,że maszyna ma podwójny wznos stopki/ ,szyłam kurtkę z wełny o grub.0,4 cm z kołnierzem ,taką z pionowymi cięciami ,na przodzie i tyle ,usztywniane odszycie i takie inne ,
zszyła wszystko bez zająknięcia ,na stębnówkach wierzchnich ,trochę się jąkała ,
max dł.szwu mam 5 mm ,na tych stębnówkach wygląda na mniej, ale nie jest źle ,
a na kołnierzu musiałam jej podziękować ,i stębnówkę zrobiłam ręcznie ,
być może wzięłam za grube nici /nr 30/ ,następnym razem gruby flausz przeszyję nr 50 ,


a więcej dopiszę wieczorem ,

ściegi ozdobne porównuję z brotherem NV50 ,'chociaż janomce nic nie zarzucam ,może Ci wyślę zdjęcie do porównania ,
na brotherze jest ścieg spiralny którego nie ma janome ,ale może pfaff albo elna go mają ,

użyłam go na bluzie z polaru zamiast ściegu overlockowego /kapówka?/ ,tego co tam kiedyś pisałyśmy ,jaki to piękny ścieg /overlock z górnym przeplotem / ,mi się ten spiralny na wierzchu szwów bardzo podoba ,


--- Ostatnio edytowane 2012-05-08 13:24:43 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja na zdjęcia zawsze jestem chętna :)

Jakiś czas temu myślałam właśnie o Brotherze nv50 - teraz to już w sumie sama nie wiem, mąż mnie podpuszcza, żebym pomyślała o Horizonie http://www.szyj.pl/maszyny/janome-mc7700, ale to już konkretna kasa, musiałabym zapolować na hiper promocję :)

Hmmm, ścieg imitujący kapówkę też chcę...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
--- Ostatnio edytowane 2012-05-09 02:24:06 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
na razie zobacz ,czy to widziałaś :
http://www.naehmaschinen-direkt.de/Pfaff/ambition-line/ambition-1-5.html?campaign=adwords&gclid=CIev-YKs8a8CFcfP3wodtRAjVQ ,

IDT ,do prostego ściegu ,do wszywania zamków i do obrzucania chyba, albo zygzaka ,

a do ozdobnych chyba nie ,

no i na razie muszę uciekać ,ale wrócę

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
na razie zobacz ,czy to widziałaś :
http://www.naehmaschinen-direkt.de/Pfaff/ambition-line/ambition-1-5.html?campaign=adwords&gclid=CIev-YKs8a8CFcfP3wodtRAjVQ ,

IDT ,do prostego ściegu ,do wszywania zamków i do obrzucania chyba, albo zygzaka ,

a do ozdobnych chyba nie ,

no i na razie muszę uciekać ,ale wrócę


A ile masz stopek do górnego transportu w janomce?
________________________________________________________

10 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.