Wersja do druku

69 stron: « < 29 30 31 32 33 34 35 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Skoro to jest punkt styczny połącz go z drugim punktem i sprawdź czy nitka prosta jest prostopadła. Powinna być. Zresztą Czeremcha wyżej pisała, aby według tej nitki prostej przenieść na druga stronę punkt styczny - ale skoro on tam jest... To tyle co miałam na ten temat do napisania.

Z jeansem trzeba powolutku, bez gnania na maszynie. Na zgrubieniach ręcznie przeprowadzaj maszynę.
Pomyślności.

Fides

PS.
W załączniku jest zdjęcie z przeniesionymi punktami według instrukcji Czeremchy.
Niebieskie punkty to te, które zaznaczyłeś przy rysowaniu wykroju. (Może przy rysowaniu coś się przesunęło?)
Żółte punkty to "nowe punkty styczne" po przeniesieniu ich według nitki prostej.

Następne spodnie uszyłabym, ale próbne.

--- Ostatnio edytowane 2014-10-20 03:00:12 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2014-10-20 10:29:00 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
zielona kreska połączone punkty styczne wg ZK to samo co obok - inny widok punkty styczne przeniesione na drugą stronę wg instrukcji Czeremchy
Avatar użytkownika
Świeżynek
To i ja zgłaszam się z pierwszym moim bardzo głębokim problemem.
Dysponuję maszyną do szycia Elna 2130 i overlockiem Elna 664 PRO
Czy przy pomocy którejś z nich mogę wykonać takie obrębienie elastycznej dzianiny jak na zdjęciu poniżej?
Siedzę nad overlockiem i jak tylko zmienię jakieś parametry względem tych domyślnych programów, które ma, to zaraza zaczyna mi się plątać/zrywać któraś nić i jest porażka. Raz udało mi się na programie 7 uzyskać względnie gęsty splot szycia i jako obrębienie brzegu nawet nie wyglądało tragicznie. Ale chciałabym, żeby moje spódnice wyglądały profesjonalniej.
Liczę bardzo na czyjeś sugestie.
Pozdrawiam

Costurera in spe

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
to jest merezka lub scieg rolujacy
nie kazda maszyna to ma
zobacz w instrukcji

wyczytalam ze ma
wiec musisz zerknac w instrukcje


--- Ostatnio edytowane 2014-10-20 12:55:02 przez roksanitka ---

--- Ostatnio edytowane 2014-10-21 09:05:27 przez roksanitka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak na próbę spiąłem szpilkami papierowe wykroje wg. podanych wskazówek.
Jeżeli taka próba jest miarodajna to jest git.

Fides - tyle tych spodni "próbnych" już było że czas najwyższy na jakieś finalne.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mogą być i finalne, skoro tak zadecydowałeś. Ciekawa jestem, jak będą wyglądały spodnie po uszyciu, czy skręcanie nogawki ustąpi. Mam nadzieję, że podzielisz się spostrzeżeniami.

Fides




--- Ostatnio edytowane 2014-10-21 01:07:11 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć!
Wita Was bardzo początkująca maszynistka, gdyż swoją pierwszą w życiu maszynę odpaliłam dwa dni temu ;)
Udało mi się już podszyć zasłonkę, więc pomyślałam, że zrobię coś "ambitniejszego" i uszyję mojemu psu obrożę...

Mam maszynę Silver Crest (białą) której nie umiem wyregulować aby bez problemu zszyć dwie, trzy i cztery taśmy nośne.
W tej chwili borykam się ze zrywaniem górnej nitki, ale zmiennych w maszynie jeat tyyyleeee, że nie wiem co jest przeszkodą.
Szyłam na długim ściegu, luzowałam napięcie górnej nici...
Jakie igły, jakie nitki są najlepsze do zszywania taśm nośnych? Może cztery taśmy to za dużo jak na taką maszynę?

Z góry dziękuję za pomoc!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
to nie jest maszyna do szycia ciezkiego
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tzw. domowe maszyny wieloczynnościowe, jaką jest m.in. Silver Crest, służą do lekkiego szycia konfekcji. Pewnie w instrukcji nawet masz to napisane. Zajeździsz maszynę w bardzo krótkim czasie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Wam za szybką odpowiedź.
Czyli czterech taśm nie będę próbowała zszyć... Ale chyba zszycie dwóch warst taśm nośnych nie będzie dla niej wyzwaniem? Skoro podobno szyje jeans, to z taką cienką warstwą powinna sobie poradzić?
Jak myślicie, jakie akcesoria do tego dobrać, aby wszystko sprawnie chodziło? A może zupełnie odpuścić?
Avatar użytkownika
Świeżynek
to jest merezka lub scieg rolujacy
nie kazda maszyna to ma
zobacz w instrukcji

wyczytalam ze ma
wiec musisz zerknac w instrukcje


--- Ostatnio edytowane 2014-10-20 12:55:02 przez roksanitka ---

--- Ostatnio edytowane 2014-10-21 09:05:27 przez roksanitka ---
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Szukam właśnie na youtube jakichś filmów instruktażowych w tym temacie.
No i oczywiście studiuję instrukcję.

Ja ten ścieg rolujący trzynitkowy i dwunitkowy testowałam i wychodzą mi dość "rzadkie". A w każdym razie nie tak gęste jak na zdjęciu. Za to, jak coś pokręcę żeby zmienić ustawienia, to zaraz plącze nici lub zrywa je.
Ale nie poddaję się :)

69 stron: « < 29 30 31 32 33 34 35 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.