Wersja do druku

14 stron: « < 8 9 10 11 12 13 14 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Doprawdy nie wiem, co Cię tu razi, bo to ledwie zauważalne przymarszczenie ułoży się bardzo szybko. Ale jeśli Ci to nie daje spokoju - popróbuj z poluzowaniem docisku stopki, jeżeli masz możliwość regulacji w Twojej maszynie.
Ale troszkę, o jeden obrót śruby dociskowej.


Cześć,
Mam pytanie odnośnie regulowanego docisku stopki, czy ta funkcja jest niezbędna do pikowania? Ostatnio naszło mnie aby spróbować swoich sił i spróbować uszyć jakiś patchwork, na mojej obecnej maszynie jest to niewykonalne(próbowałam). Na dniach powinnam kupić nową maszynę(jeśli po drodze nie padnie, pralka, lodówka czy inny sprzęt, który może pokrzyżować mi plany), na filmach na you tube spotkałam się z informacją, że trzeba poluzować docisk stoki do pikowania. jeśli tak to może powinnam rozejrzeć się za inną maszyną niż miałam w planach(jedną z dwóch).
Da się pikować bez tej regulacji?

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Regulacja docisku stopki jest przydatna przy szyciu różnych materiałów, chociaż w mojej maszynie nie zmieniam docisku przy pikowaniu. Szczerze mówiąc zdziwiłam się, że są jeszcze maszyny bez tej regulacji (nawet mój wiekowy Brother to miał;))

Czy możesz napisać, dlaczego uszycie patchworku jest niewykonalne na Twojej maszynie???
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
niestety są,ale może jest to jakoś inaczej rozwiązane i użytkownik nie odczuwa braku regulacji..
raz tylko spróbowałam przepikować po szwie 3 warstwy i maszyna zaczęła wydawać bardzo głośne dźwięki oraz strasznie nitka od spodu się plątała. Nie wnikałam o co chodzi, bo to była tylko próba. Z resztą po maszynie kilkuletniej, za 260zł nie można się wiele spodziewać. pewnie mogłabym ją oddać do serwisu, ale nie chce mi się w nią inwestować.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli mogę coś doradzić, to oczyść bębenek, spróbuj nawlec ponownie nitkę górną, przestaw ścieg na dłuższy (ja zazwyczaj pikuję na 4-4,5mm), i może jeszcze zainwestuj w igły do pikowania (ja używam Schmetz quilting - z zielonymi maziajami). I powolutku spróbuj jeszcze raz;)

Powodzenia!!!
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
dzięki za rady (moja maszyna ma max4mm długość ściegu). Myślę, że na razie dam sobie z tym spokój. Nie chcę się zniechęcić. Jedyne dobre co mogę powiedzieć o mojej machinie to, że bardzo dobrze szyje dzianiny, więc na razie obszywam siebie w dzianinowej ciuchy :)

A wracając do regulowanego docisku stopki to lepiej kupić taką z regulacją?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A wracając do regulowanego docisku stopki to lepiej kupić taką z regulacją?
Jak najbardziej, przyda się przy szyciu delikatnych i grubszych materiałów.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, ja mam pytanie czy ktoś z Was pikował jeans wymyśliłam sobie patchwork ze starych jeansów wszyscy znajomi mnie poratowali swoimi spodniami, wiec czekają na efekty a ja mam problem bo nie wiem jak to przepikować? Kołdra ma 160 x 200 już przy szyciu mi ściągało. Chciałam zastosować bawełniane wypełnienie i spód z polaru MINKY wiec grubo grubo będzie nie mogę pikować po szwach bo może mi nie pójść, myślałam żeby po środku puścić w formie spirali z wolnej reki. Może ktoś z Was już coś takiego szył i może jakieś pomysły podrzucić będę wdzięczna:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Cała kanapka Sposób pikowania z wolnej reki Wierzch patchworku z jeansu
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
to pikowanie zepsuje ładność
bardzo fajne
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Świetna.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
BLA_148, zgadzam się z Roksanitką, pikowanie może popsuć efekt. Poza tym, będzie Ci bardzo ciężko manewrować taką "kanapką" na zwykłej maszynie. Z drugiej strony, sama lamówka nie wystarczy, żeby narzuta dobrze się trzymała (szczególnie z minki pod spodem), może spróbuj zrobić "pikowanie punktowe" - wtedy fantastyczny efekt jaki osiągnęłaś zostanie i jednocześnie wszystkie warstwy będą trzymać się razem.

Pokaż co zrobiłaś, bo bardzo mnie ciekawi efekt końcowy.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

14 stron: « < 8 9 10 11 12 13 14 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.