Wersja do druku

294 strony: « < 187 188 189 190 191 192 193 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki Lubemu mojemu, który na maślane oczka zareagował dorzuceniem się do funduszy, jestem posiadaczką Toyoty JSA21, maszyna wspaniała, cicha, szybka, mocna (przeszyła nawet 7 warstw wełny płaszczówki) - jak na tą cenę, cudeńko! Zwłaszcza, że w cenie dorzucony jest sporych rozmiarów stolik do powiększania pola szycia.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam Wszystkich Forumowiczów!

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze, chcę kupić nową maszynę Mamie, która męczy się z bardzo starym Łucznikiem (rwie i plącze nitki, zacina się, bardzo ciężki). Szyje ona raczej hobbystycznie, ale od czasu do czasu skróci spodnie lub uszyje poduszkę. Mój wybór początkowo padł na Singer 7422 Cosmo, który jest bardzo prosty w obsłudze. Niestety nie pochodzi on z polskiej dystrybucji i mam wątpliwości, po skontaktowaniu się z serwisem, czy będzie można dokonać naprawy gwarancyjnej w Polsce. Chciałabym żeby maszyna była solidna, łatwa w obsłudze i miała opcję ściegów owerlokowych. Dodatkową zaletą będzie automatyczne nawlekanie igły.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a czy Olcia przejrzala watek wstecz?
Avatar użytkownika
Świeżynek
a czy Olcia przejrzala watek wstecz?
Owszem, przeczytała.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jeśli chcesz mamie pomóc, a nie zaszkodzić - to nie kupuj jej tej maszyny.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Jeśli chcesz mamie pomóc, a nie zaszkodzić - to nie kupuj jej tej maszyny.

Ania
Dziękuję bardzo za odpowiedź, chyba zdecyduję się na JUKI HZL-29Z.

Pozdrawiam
Ola
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mam Singera 8280. Też nie mogłam sie zdecydować jaką maszyne wybrać, bo nie wiedziałam ile będę szyć itp. Maszyna jest ok działa bez problemu, prosta w obsłudze. Jednak na dzień dzisiejszy osobiście wybrałam bym coś z Łucznika, z tego względu, że bez problemu można do niej dokupić rózne elementy, chociażby stopki itp. Fakt, że te typu "matic" szybkowymienne niby pasują do większosci maszyn tego typu, alei tak jak piszę własnie z powodu dostępnośći części i dodatków wybrałabym bardziej dostępną i popularniejszą markęoraz na pewno bardzo dobrą - Łucznika.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja mam juki hzl 29z (moja pierwsza maszyna) i jestem zadowolona chociaż i tak uważam że stary łucznik np. finesse 884 (teściowej) lepszy :)
pozdrawiam Ula
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mam Singera 8280. Też nie mogłam sie zdecydować jaką maszyne wybrać, bo nie wiedziałam ile będę szyć itp. Maszyna jest ok działa bez problemu, prosta w obsłudze. Jednak na dzień dzisiejszy osobiście wybrałam bym coś z Łucznika, z tego względu, że bez problemu można do niej dokupić rózne elementy, chociażby stopki itp. Fakt, że te typu "matic" szybkowymienne niby pasują do większosci maszyn tego typu, alei tak jak piszę własnie z powodu dostępnośći części i dodatków wybrałabym bardziej dostępną i popularniejszą markęoraz na pewno bardzo dobrą - Łucznika.
Oj z tym ostatnim to obys sie nie przejechala. Jesli mowisz o nowych maszynach Łucznika to niestety daleko im do tych sprzed lat. Od kiedy Łuczniki robia chinczyki to opinie o tej marce zdecydowanie negatywnie sie zmienily.

________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Chińczycy robią teraz 99 % maszyn dostępnych na rynku. Nie tylko Łucznika.

Będę broniła tanich maszyn kupowanych przez osoby nie umiejące szyć, nie potrafiących ich obsługiwać, psujących je. Stąd bierze się duża liczba negatywnych opinii. Pierwszą maszynę się psuje, pierwszego telefonu komórkowego nie umie się obsługiwać, pierwszy samochód się obija. Potem się kupuje drugi - lepszy i droższy i mówi się, że te poprzednie były do kitu. Tyle że nie pamięta się o nabytym doświadczeniu. Dzięki tym tanim, nic nie wartym /niby/ sprzętom.

Szyłam na Łuczniku - jednym w tych "nowych" i byłam bardzo przyjemnie zaskoczona, bo po opiniach w necie spodziewałam się bógwico.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

294 strony: « < 187 188 189 190 191 192 193 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.