Wersja do druku

294 strony: « < 190 191 192 193 194 195 196 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam :) to mój pierwszy wpis na tym forum :) jestem pod wrażeniem waszej wiedzy i doświadczenia i baaardzo tez chce z niego skorzystać! :)

Dopiero zaczynam przygodę z szyciem, chce kupić pierwszą maszynę, żeby szyć dla siebie i bliskich przede wszystkim ubrania, marze o tym od dawna a nie mam zadnego doświadczenia :P przeglądałam wasze wpisy, czytałam i prosze o pomoc :)

Zastanawiam się nad Janome920, choć jej cena jest zaporowa :p czy nie lepsza na początek bedzie Janome E1015? a może zapolować na SILVERCREST ?

Jestem dość zdecydowana na zajęcie się tym na poważnie, a w najbliższym otoczeniu nikt nie szyje i nie potrafi wprowadzić mnie w ten swiat :( także prosze was o pomoc, szycie ubrań to moje marzenie :bezradny:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Droga Aniu,
Nie jest to Zadná tajemnica ze jestem totalna amatorka w szyciu dlatego zostaw swój doświadczony sarkazm dla siebie.
Może i ja to zepsulam, a może po prostu wyżej wymienione części maszyny, jak sam powiedział fachowiec sa wadliwe i głownie w tych maszynach to wymienia. A może zaczynają na nich sami amatorzy? Nie maja prawa? Maszynę kupilam po dwóch co prawda krótkich kursach szycia, ale myślę ze wiedziałam w tym temacie tyle ile mogłam i używałam tyle ile umiala i jak umialam.
Koleżanka która ma Singera, dla szydercow - szyje znacznie dłużej nie była zadowolona, teraz kupiła Brothera no ale to juz pod jej wymagania i inna polka cenowa.
Teraz bym poczekala, dołożyła i poszła może w Janomie. Ale zacytuje mojego kochanego męża " w duszy byłam i gówno widziałam"
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
kupowalam w grudniu za 380 zł w lidlu i nawet za taka cenę uważam ze jest do niczego, jestem juz po naprawie iglicy, chwytacza i jeszcze czegoś koszt 120zl.
Przytoczyłam twoje własne słowa.

A byłoby lepiej, gdybyś napisała: Kupiłam tę maszynę w grudniu i już ją zepsułam...

Drugi cytat:

"Ale zacytuje mojego kochanego męża " w duszy byłam i gówno widziałam"

Więc nie wystawiaj takich zdecydowanych opinii...

Części są wadliwe? Dziwnym trafem wadliwe są części, które rozsypują się przy szyciu z zaciśniętymi zębami i na oślep? A tak szyje wiele osób początkujących. Przy normalnym szyciu to powinny się zużyć po iluś latach, a nie rozsypać. A że osoby początkujące kupują z reguły tanie maszyny - to nic dziwnego, że takie właśnie maszyny mają największą "urazowość".

Mechanik po prostu nie chciał cię urazić jako klientki. Czuł się zobligowany coś powiedzieć, to i powiedział.

Ania



________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kupilam maszynę w grudniu i juz ja zepsulam ;) wiec jeśli koleżanka jest również początkująca to może wybierze cos solidniejszego. Dobrze, ze droga Ania jest taka przezajebista i wszystko tak ładnie wytłumaczy, nawet czas i chęci się znajdą ;)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tak, wiem, jestem przezajebista, przeusłużna i przeprzydatna na forum.

To wszystko prawda. Nie ma co udawać skromnisi.

I wobec szycia i problemów z tym związanych mam wiele pokory. Jeśli coś sknocę, coś nie wychodzi, coś zepsuję - to nie zwalam winy na maszynę, nici, stopkę, materiał i co tam jeszcze - wiem, że to ja zepsułam i szukam sposobu wyjścia z sytuacji i dzięki temu podnosząc swoje umiejętności i wiedzę. Ale do tego chyba też trzeba dojrzeć.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2014-05-13 11:44:49 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kupilam maszynę w grudniu i juz ja zepsulam ;) wiec jeśli koleżanka jest również początkująca to może wybierze cos solidniejszego. Dobrze, ze droga Ania jest taka przezajebista i wszystko tak ładnie wytłumaczy, nawet czas i chęci się znajdą ;)

Droga Koleżanko.
Wypowiem się najpierw w temacie maszyny Lidlowej, jako że jestem jej posiadaczką od prawie 3 lat. Zaczynalam jako początkująca i nie miała ze mną lekko, a mimo to wciąż wszystko działa bez zarzutu. Polecałam wszystkim początkującym i jak do tej pory nikt nie miał z nią problemów. Może się oczywiście zdarzyć wadliwy egzemplarz, ale wtedy oddaje się go do naprawy w serwisie-skoro była kupiona niedawno, to przecież masz gwarancję.
Oczywiście nie obejmuje usterek z winy użytkownika:mysli:

Teraz wypowiem się odnośnie Twojego złosliwego zachowania. Wszelkie porady jakie sobie tutaj dajemy, dajemy z chęci pomocy innym początkującym i poszukującym. NIkt za to nie płaci Ani ani innym osobom, które poświęcają swój cenny czas na siedzenie na forum i odpowiadanie na pytania, czasem powtarzające się po raz -enty, tak jak to jest w przypadku wątku o zakupie maszyny.
Ale ktoś, komu nie chce się poświęcic odrobiny czasu na przeczytanie jednego wątku od poczatku, nigdy tego nie zrozumie.:spadaj:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Skoro wszystko zostało powiedziane w tym wątku, to może trzeba go zamknąć, żeby nowe osoby czytały sobie spokojnie, a doświadczone nie denerwowały się powtarzanymi pytaniami? Wilk będzie syty i owca cała :) ;)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam :) to mój pierwszy wpis na tym forum :) jestem pod wrażeniem waszej wiedzy i doświadczenia i baaardzo tez chce z niego skorzystać! :)

Dopiero zaczynam przygodę z szyciem, chce kupić pierwszą maszynę, żeby szyć dla siebie i bliskich przede wszystkim ubrania, marze o tym od dawna a nie mam zadnego doświadczenia :P przeglądałam wasze wpisy, czytałam i prosze o pomoc :)

Zastanawiam się nad Janome920, choć jej cena jest zaporowa :p czy nie lepsza na początek bedzie Janome E1015? a może zapolować na SILVERCREST ?

Jestem dość zdecydowana na zajęcie się tym na poważnie, a w najbliższym otoczeniu nikt nie szyje i nie potrafi wprowadzić mnie w ten swiat :( także prosze was o pomoc, szycie ubrań to moje marzenie :bezradny:
Jeśli stać cię na Janome, to wiadomo:okok: to inna klasa niż SilverCrest z Lidla.
Zast się jednak, czy na sam początek nie lepiej pomęczyć maszynę tańszą i wytrzymalszą. Popytaj po znajomych, po ciociach, moze ktos ma starego łucznika. Jesli jestes calkiem początkującą osobą to najpierw musisz przebrnąć przez obsługę maszyny, nawet szycie prostych szwów będzie sprawiało trudności. Ja miałam starego 23letniego łucznika po mamie, z dwoma sciegami tylko, ale za to nie do zajechania. Potem kupiłam Silverke i szyje na niej do dziś, chociaż też mialam dylemat: czy wybrać dwa razy drozszą Elnę, czy jednak tę Lidlową. Ale stwierdziłam, że szyję jedynie dla siebie i taka mi wystarczy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Gdybym miała sie do kogo zwrócić miałabym latwiej, ale u mnie w rodzinie nikt, kompletnie nikt nie szył... Zakup nowej maszyny to spore wyzwanie, a nie ma mi kto doradzić ani podpowiedzieć cokolwiek:bezradny:

Moze na razie wstryzmam sie z kupnem nowej maszyny i popytam wszystkich znajomych :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
SZalonyvifon, kupiłam nową Silverke lidlową a nawet nie potrafiłam nawlekać igły, mąż pokazał mi jak to się robi, a poza tym to wszystko z instrukcją robiłam. Teraz już wiem więcej i radzę sobie, nie zepsułam maszyny, nie minął mi zapał, a tego mąż się bał najbardziej :D Ja używanej nie chciałam bo obawiałam się ze będzie rozregulowana i nie chciałam się już tym zniechęcać na starcie.Problemy są, ale je na bierząco rozwiązuje, szperam po tym forum :)Bardzo pomocne.A problemy wynikają z mojej niewiedzy, ale uczę się, z kazdą nowo uszytą rzeczą :)

--- Ostatnio edytowane 2014-05-14 16:15:36 przez Niteczka82 ---
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus

294 strony: « < 190 191 192 193 194 195 196 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.