Wersja do druku

294 strony: « < 221 222 223 224 225 226 227 > »

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
od lucznikow trzymaj sie z daleka,a kup taka,ktora ma serwis i mozesz dokupic czesci gdy juz bedzie po gwarancji
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wczoraj w Tesco w Krapkowicach leżały maszyny do szycia. Niestety, nie było kartki z nazwą /lokalną ;-)/ ani ceną, a nie byłam na tyle zdeterminowana, żeby targać maszynę pod czytnik cen ;-)

To była - uwaga - biała lidlowska maszyna, identyczna jak SilverCrest. Mam taką, więc ją znam i się nie mylę :-) Zapewne Tesco kupiło te maszyny u tego samego dostawcy :-)

Polecam!!!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aniu, dzięki za cynk :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam . Mam pilną sprawę . Padła mi maszyna , potrzebuje na gwałt nowej . Sęk w tym że nie wiem jaką wybrać . Chce zainwestować w dobry długoletni sprzęt który sprosta moim wymogom . Szyje rzeczy dla zwierzaków , często dość gruby materiał , wiele warstw . Moja maszyna musi temu sprostać . Jedyne funkcje jakie poza tym potrzebuje to zygzak i prosty ścieg . Możecie polecić mi model maszyny i gdzie mogła bym ją zakupić ?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, aż boje sie po raz kolejny o to pytac. Jak wszyscy chce kupic maszyne, kiedys szylam na łuczniku mamy pozniej jeszcze starszym teściowej oba rezregulowane,a szycie bylo trauma. Chcialabym teraz cos porzadnego swojego i na lata. Najpierw odwiedzilam sklep internetowy nazwy brzmialy obco i pojecia nie mialam z czego wybierac. Wiem juz ze nie lucznik, na podstawie innego artykulu odrzucilam poczatkowo Singery, tu zbieraja duzo pochwal wiec juz nie wiem. Na ktora marke tak naprawde warto wziasc pod uwage? Chciałabym szyc np z dresowki, rowniez z dodatkiem elastanu (czy te elastyczne sciegi faktycznie maja sens) jak rowniez tiulowe spodniczki swoim dziewczynkom, jeans podkladanie,łaty itp cieniutkie kolderki niemowlece kocyki bawelniane i nie wiem co mi jeszcze do glowy przyjdzie.W przedziale 1000-2000 (wolalabym mniej niz wiecej, ale skoro taki prezent mi proponuja...chyba skorzystam)przebrnelam przez te 200 str ale nie wiem mechaniczna czy elektornicZna. Bede wdzieczna za porade dotyczaca chociaz marek wtedy bede wstanie zawezic z czego wybierac.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Odpowiem tak:

Nie ma maszyny na lata :rotfl: Kiedy już się złapie bakcyla - to dzieje tak jak niektórzy mają z samochodami, a większość z telewizorami czy telefonami :-) 90 % ludzi kupuje nowy sprzęt nie dlatego, że stary nie działa, ale dlatego, że pokazał się nowy z funkcjami, których stary nie miał :-)

Ja z myślą - że na lata - kupiłam Singera 9960. Wypasiony, niedrogi /jak na ten wypas/. Bajka.

I co?

I chciałoby mi się teraz następnego Singera - ze stojakami na duże szpule i kolanowym podnośnikiem stopki.

Gdybym miała kasę - pewnie bym sprzedała poprzedniego za pół ceny i kupiła ten nowy :-) Bo już mi nieźle chodzi po głowie. Mimo że nie mam zastrzeżeń do "starego". I na 90 % przy starym zostanę. Ale drzazga w mózgu - jest :-)

Czy ściegi elastyczne mają sens? Uszyj spodnie z dresówki ściegiem prostym, zrób kilka przysiadów, usłysz charakterystyczny trzask pękającej nici - i dowiesz się doświadczalnie jak jest z tym sensem :-) Elastyczne musi być szyte elastycznie :-) Można sobie radzić zwykłym zygzakiem, ale ścieg elastyczny jest znacznie mocniejszy. Poza tym - ściegi elastyczne są świetnymi ściegami wzmocnionymi /do przyszywania pasków, rączek toreb i miliona innych zastosowań/.

Do tego, co piszesz - niepotrzebne są dziesiątki ściegów ozdobnych, więc na to nawet nie patrz.

Cienkie materiały są szyte dobrze przez wszystkie maszyny - problem z ich szyciem polega na zdobyciu umiejętności radzenia sobie z nimi, czyli od zdobytej wiedzy i doświadczenia, nie od maszyny. Natomiast grube /twarde/ materiały - to już inna para kaloszy. Tu jest potrzebna podwyższona siła wkłucia, której większość maszyn skomputeryzowanych nie ma. One charakteryzują się precyzją, a nie siłą. To inteligenciki, nie siłacze :-)

Zamiast wydawać 2 tysiące na maszynę - radziłabym ci wydać 750 na Singera 4423 i odłożyć pieniądze na owerlok ze ściegiem drabinkowym - jeśli go jeszcze nie masz... Bo za owerlokiem i tak zatęsknisz - a mając 1200 zł to już bardzo mało trzeba dołożyć do Merrylocka :-)

Ania

________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
mam nadzieje ze nie bede pozadac coraz to nowego modelu. Jakos do tej pory nie mialam z ty problemu jeśli chodzi o sprzęty i jak sie do czegos przYwiąż to dopiero jest problem :). lubie szyc sobie i dlatego chce do tego wrócić, nie wiem jak pojdzie. Napewno Ścieg elastyczny wezme pod uwage,Tez uwazam ze 2000 to za dużo, pomysł męża, bo wpadł na to forum i Ania ma singer 6690 wiec jes naj naj. :).O Singerze było już że ma dobry serwis. Jak jest i zinnymi i z awaryjnością. Zastanawiam sie sie jak sie obsługuje maszyne elektroniczną, nie moge sobie kompletnie wyobrazic, czy przyzwyczajenia do mechanicznych utrudniaja?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mogła bym uzyskać odpowiedź na moje pytanie ? Bo to bardzo pilne ;/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Haha

Atenka, widze, że masz taki sam problem jak ja.
Też mam 2 tyś przeznaczone i też polecono mi Singera 4423.
Wcześniej wahałam się pomiędzy Janome TXL 607 a Singerem 9960.
Mało brakło i już bym była szczęśliwą posiadaczką Singera 4423, ale znalazłam informacje tu na forum, że ta maszyna jest głośna i tu zamarłam.... Od kilku dni próbuje dotrzeć do kogoś żeby się przekonać na żywo jak bardzo jest głośna. Niestety z bardzo mizernym skutkiem.

Ale przyznam szczerze ze cały czas z głowy mi nie wychodzą tamte dwie maszyny. W końcu takie gadżeciki też są fajne :)

Może razem dojdziemy do jakichś wniosków :P

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Może posłuchaj na jakimś filmie na youtube. Ja dzisiaj słuchałam jaki odgłos wydają silver crest bo moja chodzi dosyć głośno.

294 strony: « < 221 222 223 224 225 226 227 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.