Wersja do druku

294 strony: « < 222 223 224 225 226 227 228 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
nie będzie to jak na żywo, ale w sumie zawsze jakiś obraz się zarysuje :)
Dzięki za tak oczywisty pomysł :P
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ponawiam Pytanie bo widzę że każdy je omija na prawde pilna sprawa : Witam . Mam pilną sprawę . Padła mi maszyna , potrzebuje na gwałt nowej . Sęk w tym że nie wiem jaką wybrać . Chce zainwestować w dobry długoletni sprzęt który sprosta moim wymogom . Szyje rzeczy dla zwierzaków , często dość gruby materiał , wiele warstw . Moja maszyna musi temu sprostać . Jedyne funkcje jakie poza tym potrzebuje to zygzak i prosty ścieg . Możecie polecić mi model maszyny i gdzie mogła bym ją zakupić ?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Miałam milczeć, ale chyba muszę Ci odpowiedzieć :D
Paula14s, myślisz, że zaraz ktoś się rzuci i będzie analizował parametry maszyn i spośród setek dostępnych na rynku, wybierał i Ci polecał jakiś jeden model? I jeszcze szukał go w sklepach? Serio? Przeszukaj ten i inne wątki o maszynach na tym forum, milion razy była mowa o różnych maszynach, w tym o takich do szycia grubszych materiałów. Poczytaj opinie o różnych firmach i modelach, wybierz 2-3, a potem tu przyjdź i zapytaj, który z nich będzie najbardziej odpowiedni do celów, do których zamierzasz maszynę wykorzystywać.

--- Ostatnio edytowane 2015-01-21 08:08:15 przez matrioszka ---
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Liczyłam jednak na odpowiedź osoby która robi to co ja , napewno ma jakieś upatrzone dobre modele . Ja kompletnie się na tym nie znam , szyje od roku na zwykłej Lidlowej maszynie z którą mam wiele problemów . Nie chodzi mi o konkretne sklepy tylko o to czy lepiej zamówić maszynę w internecie czy przejść się do jakiegoś sklepu ( u mnie nie ma takich sklepów) . Nie mam czasu na przeglądanie całego forum i wątków . Kompletnie jestem zielona w sprawach maszyn . A nie chce kupić pierwszej lepszej i znowu się męczyć . Moją muszę czyścić co parę minut bo polar zostawia farfocle która przeszkadzają jej w pracy i co chwilę się coś z nią dzieje a zamówienia czekają . W tym roku zdaję maturę i egzamin zawodowy i większość czasu w tyg. poświęcam nauce a nie przeglądaniu forum . Dlatego zadałam Pytanie w dziale który uważam jest do tego odpowiedni . Nie tylko ja zadaje tu pytania bez konkretów i jakoś ludzie potrafią odpowiedzieć .

Myślałam że uzyskam pomoc ale widzę że są tu mile widziane tylko osoby które już mają pewną wiedzę .


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przyda się do matury: "na pewno" piszemy oddzielnie, osobno, rozłącznie. Na pewno.
Na pewno.
Na pewno.
Na pewno.

Do szycia grubych warstw najlepsza jest maszyna do tego dostosowana - maszyna przemysłowa. Może nawet z dodatkowym transportem. W zależności od ściegu jakiego potrzebujesz może być to stebnówka lub zyg - zak przemysłowy.

Fides

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Paula14s, absolutnie nie jest tak, że "mile widziane są tylko osoby, które już mają pewną wiedzę", kompletnie zielonych prowadzimy za rękę, móżdżymy nad problemami, podsyłamy zdjęcia, zastanawiamy się nad wieloma rozwiązaniami, ale te osoby muszą się jednak wykazać elementarnym wyczuciem tego, co wypada, a co nie. Jeśli dajesz do zrozumienia, że nie zależy Ci tak bardzo na informacjach, że nawet nie masz czasu sama poszukać, tylko chcesz się przewieźć na doświadczeniu innych, bo oni na pewno mają czas, to nie licz, że nagle piętnaście osób zapała chęcią, żeby Ci poopisywać ze szczegółami maszyny, żebyś sobie mogła wybrać z gotowca.
Zadaj konkretniejsze pytania, podaj modele, które Ci się wydają dobre albo czymś Cię zainteresowały, daj sygnał, że cokolwiek sama zrobiłaś w kierunku, żeby się czegoś dowiedzieć, a zobaczysz, że znajdą się osoby, które Ci doradzą, ale na pewno nie odwalą za Ciebie całej roboty.
Jeśli chodzi o kwestię zakupu, czy stacjonarnie, czy przez net, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W sklepie możesz pognębić sprzedawcę, możesz na żywca przetestować sprzęt, np. posłuchać głośności, to zaleta kontaktu osobistego. Natomiast w internecie znajdziesz szerszą ofertę, często ciut tańszą. Myślę, że z tym jest jak z kupowaniem ciuchów przez net - jedni kupują w ciemno i są zadowoleni, inni muszą pomacać i przymierzyć :-)

Aha, a jeśli nie masz czasu na czytanie całego forum, to jest taka opcja "szukaj" - nieźle działa :-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Używałam opcji "szukaj" i nie mogłam znaleźć żadnych konkretów . Czasu nie mam bo mam za dużo na głowie co nie jest równoznaczne z tym że mi nie zależy . Za błędy przepraszam ale jestem w szkole i piszę z biegu . Nie znam się na modelach stąd pytanie tutaj . Co jest mi potrzebne podałam szybciej ale nikt nie odpowiedział . Na szczęście już pomogła mi osobiście jedna osoba z forum .
Avatar użytkownika
Świeżynek
A co myślicie o tej maszynie : Singer 4423 Heavy Duty ? Nada się ?
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Paula jako że szukasz niemożliwego, zacznijmy od podstaw. Szukasz maszyny do szycia ciężkiego, a współczesne maszyny domowe są przeznaczone konstrukcyjnie wyłącznie do szycia lekkiego, z ciężkim szyciem radzą sobie maszyny przemysłowe lub stare (40 a nawet 100 letnie) maszyny domowe. Jest stare przysłowie "szkłem du.. nie utrze", chcąc zająć się ciężkim szyciem szukamy maszyny której konstrukcja to umożliwia. Rozwój współczesnych maszyn domowych jest ukierunkowany na dużą ilość funkcji, gadżetów, ładnego wyglądu, to wszystko przy ograniczaniu kosztów - sprawdza się to tylko dla szycia lekkiego. Niektóre maszyny domowy np. Singer 4411, Singer 4423 i inne, warunkowo umożliwiają przeszycie czegoś cięższego, ale aby nie zaszkodzić maszynie może to być tylko sporadyczne, z zachowaniem ostrożności i zawsze obarczone ryzykiem uszkodzenia maszyny.
Widzę dwa wyjścia tj.
1.) Zakup dedykowanej maszyny przemysłowej.
2.) Zakup starej "pancernej" maszyny domowej np. Pfaff, Koechler, Łucznik itd maszynę odstawić do warsztatu na gruntowny przegląd z zaznaczeniem, że będzie do cięższego szycia. W niektórych warsztatach można zamówić domówkę przystosowaną do ciężkiego szycia, choćby poprzez Allegro np. http://allegro.pl/show_item.php?item=4861801565.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Skoro miałaś już maszynę to powinnaś już wiedzieć jaką chcesz, tu jest na prawdę duzo przydatnych wiadomości, które wystarczą do podjęcia decyzji. Wysil się i poczytaj. Do takiego szycia jak Twoje możesz pomyśleć nad Łucznikiem 466, podobno niezniszczalny.
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus

294 strony: « < 222 223 224 225 226 227 228 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.