Wersja do druku

25 stron: « < 6 7 8 9 10 11 12 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Pięknie księżniczka wygląda w zestawie😊
Mam pytanie jakiego ściegu użyłaś do uszycia czapeczki? Czy może uszyłaś ją w całości na owerloku?
Zastanawiam sie czy jest szansa, aby uszyć sobie taką czapeczkę dla siebie na domowej maszynie ściegiem elastycznym? Być może ktoś na Silverce już popełnił coś podobnego i mógłby polecić któryś ze ściegów?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Monik, z tego, co wiem, Gałganek nie ma owerloka. Ja zupełnie niedawno szyłam na swojej silverce sukienkę z dzianiny. Próbowałam ściegami A, E i D i najlepiej wychodził ścieg A - nic nie ściągał, nie marszczył, a jednocześnie był elastyczny.

________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na S1 wykorzystałam scieg C, ale na grubej dresówce i wyszedł ciekawie, nie był identyczny,
wyszedł szlaczek, ale celowo zastosowałam, bo ozdobił czapkę. A główne szwy to ścieg A, zabezpieczałam C, z S1 oczywiście.

--- Ostatnio edytowane 2014-10-25 22:01:15 przez Niteczka82 ---
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziekuje za odpowiedzi. Wykorzystam rady😊
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć :D
Dziękuję Monik :D Matrioszka ma rację, nie mam owerloka, póki co ;) Czapkę szyłam, na zwykłej maszynie (Singer inspiration) ściegiem prostym, nieco zmniejszyłam napięcie górnej nici, i dodatkowo zygzakiem. Jest podwójna szwy są schowane, jest git. Trzyma się głowy, szwy nie pękają przy naciąganiu.
Pokaż jak uszyjesz !
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziękuję za rady. Dzięki Wam dzisiaj był mój pierwszy raz z tymi "strasznymi dzianinami"- jak się okazuje maszyna silvercrest radzi sobie z nimi perfekcyjnie...w ogóle nie czułam różnicy, szyło sie przyjemnie i szybko. Szyłam ściegiem jaki poleciła mi matrioszka, głównie S1A i obrzucałam S1F.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie taki diabeł straszny .... ;)
Monik bardzo jestem ciekawa efektu końcowego. Pochwalisz się ?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Efekt zamieściłam w moim temacie w dziale nasze dzieła, aby nie dublować 😊
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajnie. Już zaglądam :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najnowsza czapka w temacie idzie zimno :/
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

25 stron: « < 6 7 8 9 10 11 12 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.