Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,

Nie chcę spamować w żaden sposób, dlatego też nie wrzucam nigdzie linka do sklepu online z tkaninami i nićmi, w którym pracuję.
Bardzo zależy mi na tym aby zwiększyć poziom zadowolenia klientów, utrzymać obecnych i zdobyć nowych. Rzecz wiadoma. :)
Obserwuję sporo aukcji na allegro oraz sklepów. Zauważyłem, że sporą rzadkością jest fakt, podania składu tkaniny.
Jak tylko to możliwe dodaję go. Aczkolwiek, hurtownie niezbyt często takowy skład otrzymują od firm, z których tkaniny wykupują.
Niestety.
No, ale wiadomo do wielu można dojść samemu. Tym bardziej gdy pracuje się z ludźmi, którzy w tym temacie siedzą od lat.

Żeby poczuć się jak osoba szyjąca i poznać jej potrzeby zakupiłem maszynę do szycia, stawiałem krok po kroczku. I tutaj od razu ukłon w stronę Pani Czeremchy, której rady były dla mnie nie zastąpione. Zaobserwowałem, że nigdzie nie można kupić tkanin na wagę, aby rozpocząć naukę. Zabolało mnie to, nie ukrywam. Bo po co mam kupować jakieś tkaniny, które i tak zepsuję. Dlatego wprowadziłem do oferty miks tkanin na wagę, które zostawały u Nas jako końcówki z belek, czy takie które mają zwykłe wady techniczne.

Ale co jeszcze? I dlatego.

Chciałbym Was zapytać, na co zwracacie uwagę, mniejszą i większa, co jest dla Was ważne przy robieniu takowych e-zakupów ? Czym się kierujecie przy wyborze swojego e-dostawcy?

Z góry dziękuję za udział w dyskusji.
Maciek
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Żeby towar otrzymany był tym co zamówiliśmy - i to już jest duży plus.
Nie mówię tu o pomyłkach i wysłaniu czegoś zupełnie innego ale raczej o "bombastycznych" opisach i mniejszym/większym rozczarowaniu przy otwarciu przesyłki.

Jeżeli tkanina jest z wzorkiem to fota-zbliżenie z linijką albo monetą etc. dla oceny. Plus fotka ogólna kawałka 1,5 na 1,5 metra (przykładowo).

Odpowiadanie na maile - nie musi byc zaraz natychmiast. Ale żeby jakaś odpowiedź była...

Możliwośc wysyłki Pocztą Polską - kurierów nie trawię bo czasem potrafiają zostawiac przesyłki gdzie popadnie (i telefon "pan sobie odbierze , ja się śpieszę" - autentyk).

Możliwośc otrzymania jakiś małych próbek do oceny koloru na żywo - miłe (może byc wysłana najtańszą możliwą opcja ale żeby było).

AKTUALIZACJA OFERTY NA STRONIE WWW - strasznie irytujące jest złożenie zamówienia a później tel/mail - przykro nam ale nie mamy , będzie za dwa tygodnie.

To tak na szybko co mi przychodzi do głowy.

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To, co powyżej, oraz:
- szybki czas realizacji,
- możliwość zakupu mniejszej ilości, niż metr, choćby pół metra, to już jakiś plus,
- bogata oferta,
- akceptacja płatności przez paypal,
- szybkie odpowiadanie na maile, do tego kompleksowe- na wszystkie pytania, a nie tylko część,
- a, jeszcze prócz wysyłki pocztą, fajna jest możliwość wyboru paczkomatów.

Poproszę o link do sklepu na pm :)

--- Ostatnio edytowane 2015-07-23 11:38:25 przez mio ---

--- Ostatnio edytowane 2015-07-23 11:38:43 przez mio ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Po szybkim przeglądnięciu:
- ja np. lubię, jak sklep ma w ofercie tkaniny i dzianiny w ciekawych kolorach i wzorach. Feria barw, dlatego oferta mieszanki lnu z bawełną do mnie osobiście przemawia :) Lubię, jak w ofercie sklep ma tkaninę w różnych wariantach kolorystycznych.
Także ze względu na to, co zazwyczaj szyję, lubię drobne wzory na tkaninach, a prócz bawełny do patchworków ciężko coś fajnego dostać.
- w wyprzedaży fajny jest ten zestaw zamków, ale można by było te zamki jednak podzielić. Np. kupiłabym w ciemno zamki kryte, bo wiem, że zużyję prędzej, czy później, ale zamków rozdzielczych i innych np. nie używam. Może takich osób jest więcej.

Dla mnie pierwsze wrażenie: pozytywne. Czekam na rozwój oferty. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mnie strasznie irytują niepoprawne opisy. Jeśli szukam jedwabiu, widzę tkaninę opisaną jako jedwab, wchodzę w szczegóły, a tam widzę skład 100% poliester, to mam ochotę uciec z tego sklepu i nigdy nie wrócić. Oprócz tego to, co już wymienili poprzednicy: wysyłka próbek, dobry kontakt. Zdjęcia tkanin muszą być takie, żeby się dało ocenić przynajmniej w przybliżeniu, czy jest lejąca, czy sztywna. Jeśli ma wzór, to zdjęcie z miarką, żeby było widać wielkość wzoru.
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dodam jeszcze do powyższych - zadbanie o opcje wyszukiwania...

/mogę też prosić o link?/

Nie lubię, kiedy w sklepie jest np. dział "sznurówki" - i w nim 25 stron do przejrzenia. Bez podziału na sznurówki wg długości czy wg koloru. Z reguły wtedy rezygnuję i wychodzę ze sklepu - szkoda mi czasu na przewijanie stron, robi się oczopląs...

Dziękuję za ciepłe słowa :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za sugestie i nie ukrywam, że czekam na kolejne :).

Co do wysyłki przedmiotów, korzystamy z usług poczty polskiej, kuriera DPD/Siódemka, kuriera InPost, oraz właśnie wdrażam system paczkomatów. Myślę, że po weekendzie ruszy.

Sam system sprzedaży posiadamy 1 sztuka - 0,5 mb., natomiast przy zamówieniu telefonicznym czy e-mailowym, nie ma problemu aby zakupić 0,7 mb. czy 1,2 mb., etc.
Co do oceny wielkości wzorka za pomocą monety, linijki - bardzo podoba mi się pomysł. Dziękuję :).
Co do PayPal, przeanalizuję to, poczytam, bo jest to ciekawe rozwiązanie. Uruchomiliśmy szybkie płatności online, a także czekamy na podłączenie płatności kartami.
Zestaw zamków, podoba mi się pomysł. Dziś go wprowadzę:).
Co do odpowiedzi na e-maile, czy kontakt telefoniczny, nie ma z tym problemu.

Nad wyszukiwarką będzie trzeba popracować, tutaj się zgodzę, za mało szczegółowa.
Co do próbników, nie ukrywam, że szukam ciekawego rozwiązania. Do tej pory było tak, że przy przedpłacie na konto 10 złotych wysyłaliśmy próbnik, a przy zamówieniu w/w kwota została odpisywana od rachunku.

A co myślicie o blogu, tematycznym, związanym stricte ze sklepem ?

Oczywiście link wysyłam. ;)

Jeszcze raz dziękuję i czekam na kolejne sugestie.

Maciek

--- Ostatnio edytowane 2015-07-24 11:19:48 przez Enici ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja poproszę linka na prv. bo szukam aktualnie koszulowej bawełny w kratę, najchętniej czarno czerwoną.


Podzielenie oferty np. na skład (bawełna, jedwab, wełna itp) i splot (satynowy, płócienny, żakard, żorżeta). Nie cierpię kiedy do jednego wora upchane są np bawełna a pod spodem żakard. Albo coś takiego np: bawełna premium a pod spodem bawełny konfekcyjne
Fajną rzeczą jest też newsletter ale pod warunkiem, że dostaję rzeczywiste nowości. Niektóre sklepy upychają w nowościach chyba wszystko co mają, niestety.

No i skład oczywiście w miarę możliwości procentowy. Bo przecież len z wiskozą może zawierać 70% lnu i 30% wiskozy ale też proporcje mogą być odwrotne i wtedy mamy do czynienia z zupełnie inną tkaniną. Autentyk zakupiony prze ze mnie ostatnio. Nazwa "len wisher" skład: "len/wiskoza" Próba ognia: materiał się topi! Na pewno z lnem ten materiał nie miał nic wspólnego, może trochę z wiskozą i dużą ilością poliestru.

Drażnią mnie też wydziwione nazwy np w/w len wisher, marchiano (mam wrażenie, że identyczny materiał sprzedawała pani w sklepie stacjonarnym, w moim mieście pod nazwą Aleksandra).

Zdjęcia, co najmniej trzy: mocne zbliżenie np z dziesięciogroszówką, które oddaje teksturę materiału, rozłożony na płasko kupon (jeżeli raport, to cały) i tkanina zwinięta w różyczkę. Dobrze też, żeby zdjęcia były w dużej rozdzielczości.

Skrytykowany prze zemnie sklep ma też dobre strony; np kolor podawany w kodzie Pantone OK.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Siedzę właśnie w poszukiwaniu wymienionej tkaniny koszulowej na stronie jednego ze sklepów. Zakładka bawełna i co? 19 stron do przejrzenia. gdyby ta bawełna była podzielona np wzorami (kratka, paski, groszki, mazy) byłoby mi łatwiej.

Myślę,że taka forma osobnego wyszukiwania zaawansowanego byłaby bardzo dobra. Specjalnie wybrałam inną dziedzinę ale myślę,że wiadomo o co chodzi.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dlatego też starałem się podzielić produkty / czy to nici czy tkaniny na dwie kategorie - ze względu na przeznaczenie - koszule, spodnie, itp., oraz wg rodzaju bawełna ( jeans, sztruks, surowa, mieszanki itd ), len ( 100%, z dodatkami, dekoracyjny, wielobarwny, jednobarwny ) itd.

Nad wyszukiwarką będę musiał bardzo mocno popracować.

Oczywiście link już wysyłam.

Dziękuje za odpowiedź :).

P.S A jak reagujecie na gratisy? Czy do tej pory sklepy, w których robiłyście zakupy rozdawały je chętnie? Czy to raczej rzadkość?

P.S 2 - Co do bawełny w czerwono czarną kratę, niestety takowej nie posiadamy. :(

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.