Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wybrałam rozmiar 38 ze względu na to, że to tkanina, a nie dzianina. Chyba nie jestem do końca świadoma swojego rozmiaru :zawstydzony: . Wybrałam już sobie wykrój na bluzkę i wybrałam 36 ;-) . Zobaczymy jak wyjdzie. Oczywiście się pochwalę jak skończę.
Rozmiar rozmiarowi nie równy, nawet w wykrojach. Jak masz przygotowany wykrój to zmierz go w biuście, talii i biodrach(lub innych newralgicznych miejscach jak nogawki w udach przy spodniach) i porównaj ze swoimi wymiarami. Nawet jeśli w tabelkach jest jakaś wartość dla danego rozmiaru, to konstruktor mógł przyjąć dowolne luzy i np sukienka w rozmiarze 36 może być za ciasna na osobę o wymiarach rozmiaru 36, bo konstruktor przyjął bardzo małe luzy, i odwrotnie, bo luzy były bardzo duże. Mierząc wykrój unikniesz potem przykrych niespodzianek w postaci worka zamiast sukienki, lub zmarnowania materiału jak się w coś nie zmieścisz.

Powodzenia w dalszych walkach i życzę samych zwycięstw :D
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo za cenne rady ;) . Na pewno z nich skorzystam. Jestem na początku drogi krawieckiej więc każdą uwagę i radę chłonę jak gąbka, aby szyło się przyjemniej.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
tulipanowa spódnica to moje marzenie, podziwiam za szycie ubrań! leginsy świetne
brawo!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
tulipanowa spódnica to moje marzenie, podziwiam za szycie ubrań! leginsy świetne
brawo!

:zawstydzony: Dziękuję. Trochę z tą tulipanową miałam przebojów, bo najpierw wybrałam za duży rozmiar, musiałam zwężać, potem źle wszyłam zamek kryty, musiałam pruć. A na koniec jak już była prawie gotowa, zorientowałam się, że nie trzyma mi się na biodrach, bo nie usztywniłam paska fizeliną :D . Ale i tak jestem z niej dumna ;-)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ostatnie uszytki, cienka bluzeczka i sukienka z a'la zamszu. Wykroje z papavero.pl ;) . Niestety zdjęcia słabej jakości :-/

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajna ta bluzeczka, podasz który to wykrój (pasowałaby do mojego jedwabiu, który czeka na swoją kolej). Sukienka też niczego sobie;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo fajne rzeczy, bluzka w szczególności! :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fajna ta bluzeczka, podasz który to wykrój (pasowałaby do mojego jedwabiu, który czeka na swoją kolej). Sukienka też niczego sobie;)
Dzięki, jasne , że podam ;). Oto i ona http://papavero.pl/article?id=1493

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super :D MOja tulipanowa też była za duża na mnie, mimo ze wybrałam elastyczny materiał. Ale to byly moje początki, tak ją poszeżyłam, żeby wąska nie była, ze jak zszyłam elastycznym, to powędrowała do koleżanki, bo spadała ze mnie. Piękna bluzka z krawatem.
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Podoba mi się bluzeczka, śliczna:D
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.