Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam poszukujących instrukcji do Singera 2282 - jeśli wciąż jest na nią zapotrzebowanie to proszę się odezwać. Instrukcję posiadam, była dołączona do lidlowego Singera. No i przy okazji mam pytanie do osób szyjących na Singerze 2282 - czy on ma opcję szycia podwójną igłą? Instrukcja nic o tym nie wspomina, ale wolę dowiedzieć się od najbardziej zorientowanych, czyli od Was, Użytkowników:):):). Pozdrawiam. Dodane 31.07.2017: Instrukcja jest już wątku, zamieściła ją truskwa dn.28.07.2017. Proszę "przejść" dalej:):).

--- Ostatnio edytowane 2017-07-31 17:15:30 przez jakłucznik ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam właścicieli Singerów 2282 z Lidla i na apel Singerki wyrażam swoje zdanie o tejże maszynie. Z zakupu jestem zadowolona, przetestowałam wszystkie ściegi, robiłam dziurki na guziki, maszyna jest posłuszna - znaczy nie plącze nici, nie zrywa, nie blokuje się, igły na razie nie złamałam, pokrętła ściegów "chodzą" lekko. Zastrzeżenia też mam, oczywiście. Czyli - uważam, że maszyna troszkę za głośno pracuje, ma za mało miejsca pod stopką (próbowałam robić dziurki w podwójnym polarze - nie udało mi się, warstwa nie weszła pod stopkę). Kiedy wprawiam maszynę w ruch kółkiem to wyczuwam opór kółka. Czy to są wady maszyny? Nie wiem. Może "ten model tak ma" a może po prostu maszyna musi się dotrzeć? Za zaletę maszyny poczytuję sobie jej niedużą wagę i to, że posiada autonawlekacz. No i przy okazji bardzo proszę by ktoś mnie oświecił - czy na omawianym Singerze można szyć podwójną igłą? Nie było takiej igły na wyposażeniu, nie ma informacji w instrukcji i nie ma drugiego trzpienia na nici. Tak sobie kombinuję że brak trzpienia nie wyklucza szycia podwójną igłą bo można szpulkę włożyć np. do jakiegoś pudełka. No można, ale czy maszyna ma te wszystkie ustrojstwa potrzebna do takiego szycia? Jak to sprawdzić? Igłę podwójną mam, mogę zaryzykować, igła to nie majątek. Ale maszyna... :beczy::beczy: Nie wybaczyłabym sobie takiej straty. Proszę, niech się się ktoś odezwie i wyjaśni. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Babciulu, czy widzisz różnicę (oprócz ilości ściegów) pomiędzy swoją maszyną 2282 a 2277 ( http://www.singerco.com/products/2182/2277-tradition )
W opisie 2277 napisano, że jest możliwe użycie podwójnej igły "twin needle".

Sprawdź rysunek w instrukcji do swojej maszyny, na którym opisane są części maszyny - widok z tyłu maszyny. W instrukcji po angielsku pod numerem 16 jest dziura na drugi trzpień szpulki.

Kiedy nie ma dodatkowego trzpienia, można sobie poradzić w ten sposób:
http://www.makeit-loveit.com/2012/08/using-the-double-needle-without-the-2nd-spool-holder.html
https://www.youtube.com/watch?v=m03QoutPNDU
lub skorzystać z jakiegoś wysokiego stojaka na nici lub innego patentu.

--- Ostatnio edytowane 2017-03-30 09:50:24 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fides, serdecznie dziękuję:):) W najbliższych dniach sprawdzę i dam znać co mi z tego wyszło. Miłego weekendu życzę:).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję, nawzajem, Babciulu : ) Powodzenia w testowaniu.

/Na pewno to wiesz, ale napiszę: rozstaw igieł 2 mm, 3 mm, może i 4 mm. Przy rozstawie 3 i 4 mm należy być ostrożnym - tu tylko ścieg prosty, nie zygzak (czy inne dekoracyjne). Ustawienie igły środkowe./

Edit: Przy rozstawie igieł 2mm należy dostosować szerokość ściegu dekoracyjnego.


--- Ostatnio edytowane 2017-03-31 10:21:29 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2017-04-01 09:16:11 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fides, jesteś Wielka(ki)!! W instrukcji którą posiadam oczywiście jest oznaczone miejsce na drugi trzpień - ale w moim 2282 jest ono zaślepione. No i jak wspomniałam wcześniej - w instrukcji ani ćwierć słowa na temat szycia podwójną igłą. Dlatego właśnie miałam takie duże wątpliwości czy w tej maszynie można używać podwójnej igły. No i poszłam wskazanym przez Ciebie tropem, porównałam 2277 z moim 2282 (mój jest lepszy dzięki ściegom "S 2":):)), zaślepkę wyjęłam, dopasowałam do otworu kawałek patyczka, włożyłam podwójnego schmetza i z drżeniem rąk nawlekłam nitki. Pomalutku, pomalutku, patrząc co się dzieje w obrębie chwytacza kręciłam kołem zamachowym. Nic podejrzanego. Po "przeczołganiu" 2-3 cm nacisnęłam lekko pedał, przeszyłam kilkanaście cm, wszystko w porządku. Co prawda nie wiem jak od spodu powinien wyglądać ten szew, ale kiedyś się dowiem. Ważne że schmetz cały, nici się nie rwały, maszyna się nie buntowała. Fides, ogromnie dziękuję. Gdyby było to w mojej mocy ustanowiłabym Cię Najwyższym Doradcą od Podwójnej Igły:):):). Dodam, że szyłam tylko ściegiem prostym (muszę sobie dozować napięcia emocjonalne:). Oczywiście wiem że "bliźniaczki" mają różny rozstaw i będę bardzo uważała przy zygzakach. No i chyba teraz trzeba puścić w świat wiadomość że na lidlowskim Singerze 2282 można szyć podwójną igłą.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cieszę się, że się udało i dopasowałaś patyczek. Trzeba sobie radzić.

Dodatkowy trzpień pionowy szpulki maszyny Singer do Singera 2282 wygląda tak, jak tutaj, ma taki "kołnierzyk", więc głębiej, niż powinien, nie wejdzie:



Tutaj, pod zdjęciem, wymienione są maszyny - jest też Singer 2282.

W instrukcji Singera 2277 też jest wskazane tylko miejsce na trzpień, jak w instrukcji S. 2282.

Powodzenia w używaniu maszyny.

Na końcu chcę podziękować Ci za miłe słowa. Daleko mi jednak do bycia znawcą zagadnień dotyczących podwójnej igły.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam, mam pytanie - czy nadal można przesłać instrukcję obsługi na maila podanego w podforum "instrukcje obsługi - maszyny"? Oferowałam tę instrukcję w wątku (jak w tytule), już dwa skserowane egzemplarze rozesłałam bo były komuś potrzebne. Teraz mam instrukcję w pdf, jedną dzisiaj posłałam wedle życzenia - chyba sporo osób ma tego Singera z nie-polską instrukcją. Dziękuję.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wejdź do tematu "Instrukcje obsługi-maszyny", przeczytaj wątek "Dlaczego powstało to podforum i jak możesz pomóc". Tam znajdziesz odpowiedź i potrzebne informacje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
AsiuSu, czytałam wątek, podano w nim maila pod który należy przesłać instrukcję ale na samym dole jest napisane że "wątek zablokowany". Jak mam to rozumieć? Nie chciałabym zrobić czegoś niezgodnego z regulaminem, stąd moje pytanie.

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.