Wersja do druku

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

poszukuję polskiej instrukcji do maszyny Singer Tradition 2282, która jakiś czas temu była dostępna w Lidlu.
Jeżeli ktoś z państwa posiada, uprzejmie proszę o informację. Jeśli będzie możliwość zrobienia kopii, skanu, to będę bardzo wdzięczny. Jestem z Warszawy więc mogę podjechać.

Pozdrawiam
Bartek
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii INSTRUKCJE OBSŁUGI - MASZYNY.
Avatar użytkownika
Świeżynek
ja też poszukuję tej instrukcji.
Dokładnie mówiąc jak się szyje dziurki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę że trzeba zamontować stopkę do szycia dziurek.W specjalne miejsce w stopce włożyć guzik do którego ma być zrobiona dziurka.Opuścić specjalną dźwignię na dół i podłożyć materiał i powoli próbować.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę że trzeba zamontować stopkę do szycia dziurek.W specjalne miejsce w stopce włożyć guzik do którego ma być zrobiona dziurka.Opuścić specjalną dźwignię na dół i podłożyć materiał i powoli próbować.
Fajna stopka, nie widziałam jeszcze takiej. Mam ale taką bez tego wihajstra na guzik :D
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też mam taką zwykłą. Jeszcze z niej nie korzystałam i obawiam się że będę mieć problem z odpowiednim odmierzeniem średnicy guzika tak by zrobić odpowiedniej wielkości otworek.

--- Ostatnio edytowane 2016-08-10 15:18:59 przez KotFilemon ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też mam taką zwykłą. Jeszcze z niej nie korzystałam i obawiam się że będę mieć problem z odpowiednim odmierzeniem średnicy guzika tak by zrobić odpowiedniej wielkości otworek.

--- Ostatnio edytowane 2016-08-10 15:18:59 przez KotFilemon ---
To żaden problem, wkładasz guzik w otwór stopki i zapamiętujesz miejsce. Teraz szyję dużo pościeli a na dodatek w listopadzie urodzi mi się kolejna wnuczka. Tym razem od syna. tym samym wykonuję wiele dziurek. Nie używam tej stopki ponieważ nie można dopasować uchwytu do mojej Singierki 834. Odmierzam więc dziurki od guzika na materiale. A szyję przezroczystą stopką żeby dokładniej widzieć odznaczenia.


--- Ostatnio edytowane 2016-08-10 15:56:22 przez mamamarta ---
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No właśnie wszędzie piszą żeby zaznaczyć na materiale długość guzika i wtedy sobie obszywać ale nie wiem czy tą dziurkę zaznaczyć taką idealnie na wymiar guzika czy odrobinkę mniejszą, albo większą np., bo nie wiem jak się ona po rozcięciu zachowa, czy guzik będzie ciężko, czy luźno w nią wchodził.
Najpierw sobie na jakimś próbnym skrawku materiału popróbuję i zobaczę jak to ma być zrobione.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Posiadacze maszyny Singer 2282 z Lidla
Proszę o ocenę maszyny, zadowoleni z zakupu? :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No właśnie wszędzie piszą żeby zaznaczyć na materiale długość guzika i wtedy sobie obszywać ale nie wiem czy tą dziurkę zaznaczyć taką idealnie na wymiar guzika czy odrobinkę mniejszą, albo większą np., bo nie wiem jak się ona po rozcięciu zachowa, czy guzik będzie ciężko, czy luźno w nią wchodził.
Najpierw sobie na jakimś próbnym skrawku materiału popróbuję i zobaczę jak to ma być zrobione.
To zależy od materiału. Jeżeli jest rozciągliwy to mniejsza i na odwrót. Ja w bawełnie pościelowej robię ciut większą . Zrób parę dziurek na próbę na kawałku materiału. Tak się uczyłam.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Zakupiłam ww. maszynę. Wrażenia pozytywne,ale mam pytanko. Chciałabym dokupić do niej stopkę overlockowa. Tylko nie wiem jaka pasuje:( narazie wiem że mam chwytacz wahadlowy. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? A i czy taka stopką można szyć na sciegach elastycznych czy tylko zyg zakiem. Szyc szyłam ale już dawno i to na starym łucznik. Więc na razie jestem zielona:) z góry dziekuje

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.