Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jakłuczniku, nie byłoby wbrew zasadom, ale jak już zdecydowałaś w taki sposób...

Klientom, którzy kupili w Lidlu te wybrakowane maszyny bo bez instrukcji w języku polskim polecam wpisać w wyszukiwarkę: "obowiązek dołączania polskiej instrukcji" i poczytać.






Avatar użytkownika
Świeżynek
zakupiłam maszynę. napisałam do Lidla prośbę o instrukcję po polsku i mi wysłali. załączam więc do posta.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:oklasky: Znów okazało się, że najprostszy sposób jest najskuteczniejszy. :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides, jesteś Wielka(ki)!! W instrukcji którą posiadam oczywiście jest oznaczone miejsce na drugi trzpień - ale w moim 2282 jest ono zaślepione. No i jak wspomniałam wcześniej - w instrukcji ani ćwierć słowa na temat szycia podwójną igłą. Dlatego właśnie miałam takie duże wątpliwości czy w tej maszynie można używać podwójnej igły. No i poszłam wskazanym przez Ciebie tropem, porównałam 2277 z moim 2282 (mój jest lepszy dzięki ściegom "S 2":):)), zaślepkę wyjęłam, dopasowałam do otworu kawałek patyczka, włożyłam podwójnego schmetza i z drżeniem rąk nawlekłam nitki. Pomalutku, pomalutku, patrząc co się dzieje w obrębie chwytacza kręciłam kołem zamachowym. Nic podejrzanego. Po "przeczołganiu" 2-3 cm nacisnęłam lekko pedał, przeszyłam kilkanaście cm, wszystko w porządku. Co prawda nie wiem jak od spodu powinien wyglądać ten szew, ale kiedyś się dowiem. Ważne że schmetz cały, nici się nie rwały, maszyna się nie buntowała. Fides, ogromnie dziękuję. Gdyby było to w mojej mocy ustanowiłabym Cię Najwyższym Doradcą od Podwójnej Igły:):):). Dodam, że szyłam tylko ściegiem prostym (muszę sobie dozować napięcia emocjonalne:). Oczywiście wiem że "bliźniaczki" mają różny rozstaw i będę bardzo uważała przy zygzakach. No i chyba teraz trzeba puścić w świat wiadomość że na lidlowskim Singerze 2282 można szyć podwójną igłą.
Mogłabyś powiedzieć, w jaki sposób wyciągnęłaś zaślepkę?? Kupiłem mamie w prezencie Singer 3221. Tam też jest zaślepione miejsce na drugi trzpień, ale nie widzę innej opcji jak rozkręcenie maszyny, a tego chciałbym uniknąć. Rozważam po prostu przewiercenie tego plastiku, lub też delikatne wyłamanie go, bo widać, że po bokach jest cieńszy.


--- Ostatnio edytowane 2017-11-25 14:22:45 przez kodyras ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj kodyras:):), zaślepkę wyjęłam bardzo prosto - podważyłam igłą i już. Nie wiem jak "wmontowana" jest zaślepka w
Twoim Singerze, w moim był to po prostu malutki dekielek, płaskie kółeczko. Pod dekielkiem był otwór na trzpień, to wszystko. Wstawiłabym zdjęcie - ale Singera już nie mam, sprzedałam bo potrzebowałam funduszy na owerloka. Daj znać jak Ci poszło:):), powodzenia. Znalazłam taki filmik - mniej więcej w połowie drugiej minuty, w trakcie nawijania nici widać tę zaślepkę, za szpuleczką.
https://www.youtube.com/watch?v=mRnwdAPGIqI

--- Ostatnio edytowane. 2017-11-26 22:21:51 przez jakłucznik ---

--- Ostatnio edytowane 2017-11-26 22:30:43 przez jakłucznik ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niestety, u mnie wygląda to trochę inaczej, ale myślę, że dam radę :)Dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kodyrasie, można drugą szpulkę postawić na stojaku (takim oddzielnym); można włożyć do kubka (słoika), przypiąć agrafkę do zasłonki i przeprowadzić przez oczko nitkę; można przykleić taśmą do obudowy patyczek i uzyskać w ten sposób dodatkowy trzpień na szpulkę. Akurat te pomysły widziałam w sieci. I z wieszakiem metalowym jako prowadnik też widziałam. Myślę, że jeszcze coś innego można wymyślić : )

--- Ostatnio edytowane 2017-11-30 13:58:16 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Informuję - od 14 grudnia mają być w Lidlu maszyny Singer Tradition 2282, w cenie 399,- zł.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć,
kupiłam właśnie tą maszynę na promocji grudniowej.
Mam do Was pytanie - jak wyregulować ścieg obszycia dziurki na guziki.
W instrukcji obsługi nie ma - a jedna strona obszycia dziurki jest ok, podczas gdy druga jest za mało gęsta.

Podobno w różnych maszynach w innych miejscach jest regulacja.

(pod spodem pod obudową, gdzieś z tyłu, a czasami wystarczy się wkręcić małym śrubokrętem w małą dziurkę - dziurka niby jest ale nie mam tak krótkiego śrubokręta by zmieścił się pod ramieniem.

Pozdrawiam Was!
A bluzka gotowa - ale bez dziurek czeka :D
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Mam pytanie. Jakie igły kupić do maszyny singer 2282 tzn. czy musza być dedykowane firmy singer (a nie mogę znaleźć do tego konkretnego modelu)czy tez jakiś zamiennik proponujecie. Może jakieś linki do sklepów. Z góry dziękuję.

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.