Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za odpowiedź Agnieszko 
Mam już wykrój zrobiony i próbuję ogarnąć ustawienia swojej maszyny do tego materiału…
Teraz problem w tym, że: po długiej i męczącej walce z moją maszyną, jak na moje oko jestem blisko (dobrego ustawienia) ściegu, ale to jeszcze nie jest to…
Chodzi o to, że ten szew jakby wbija się w materiał, zlewa się z nim… pocieszające jest to, że nie ściąga mi materiału, a po wyprasowaniu wydaje się być ok.
Spróbowałam podłożyć papier śniadaniowy i był efekt taki, że ten szew było widać na materiale i nie wtapiał się w niego. ALE po oderwaniu papieru pozostał jakby luźny szew i taki „wybełtany” :D myślałam, że można też przed oderwaniem tego papieru zmoczyć go wodą żeby gładko odszedł ale nie wiem czy będzie zadowalający efekt.
Jeszcze co do zygzaka – zauważyłam, że igła zostawia duże dziury w materiale – co można z tym zrobić?
Chodzi o to, że tym potrójnym szwem elastycznym muszę obszyć podłożenie na dekolcie i będzie to widoczne. Może podkleić to fizeliną przed szyciem?
Tak więc proszę Was o poradę.


--- Ostatnio edytowane 2017-06-11 18:20:58 przez Natalia_Nati ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Używasz igieł do dzianin?
Ja mimo wszystko spróbowałbym uszyć zwykłym ściegiem (przy moim prostym łuczniku sprawdzał się lepiej niż te potrójne elastyczne i ciuszki nie pękały mi, ale nie szyłam mega obcisłych).

Może Ci się uda kupić flizelinę, która po zamoczeniu w wodzie rozpuszcza się, więc lepiej by się szyło, a nie byłoby uciążliwego wyrywania..
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak używam do jersey'u najmniejszej co miałam czyli 70. Mam jeszcze do stretchu ale nie wiem czy się nada? hmm z tego co pamiętam to próbowałam szyć zwykłym prostym ale lipa straszna :(
Avatar użytkownika
Świeżynek
Sprawdziłam i zwykły prosty szew to porażka - materiał się nie rozciąga, spada dolna nitka ta z bębenka i igła wyciąga nitkę w szwie :(
Avatar użytkownika
Świeżynek
A gdybym tak to podłożenie zszyła zyg-zakiem albo szwem imitującym owerloka? tylko czy to by dobrze wyglądało jak to na dekolcie będzie, na samym przodzie sukienki...
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Podłożenia spróbuj podwójną igłą, natomiast szwy łączące możesz delikatnym zygzakiem szer. 1,5-2 mm długość 2-3 mm.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jaką masz maszynę??

Moja np. w żaden sposób nie chce takich dzianin cienkich szyć i koniec.Żadne ustawienia nie pomagają.... Pogodziłam się z tym. Teraz mam owerloka, ale jeszcze z takich cienkich dzianin nie szyłam...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam Husqvarne e10. Próbowałam z podwójną igłą. Masakra. Rolowała mi materiał z prawej strony (tworzyło się takie jakby wybrzuszenie)i nie ważne czy zmniejszyłam czy zwiększyła naprężenie nici górnej dalej było tak samo beznadziejnie. Nie ważne czy zmniejszyłam czy zwiększyłam docisk stopki - dalej masakra. W końcu ją złamałam. Poza tym maszyna bardzo się męczyła z tymi dwoma nićmi, ponieważ przy zaczynaniu szycia (zawsze przytrzymuję nici), a tutaj nagle opór ze strony maszyny ja je trzymam ona ciągnie do siebie...notorycznie te nici uciekały mi z igły. Zakładałam je obydwie tak jak jedną, a na końcu je rozdzielałam w sensie, że jedną nić zahaczałam o prowadnik nad igłą, a drugą nie. Co zrobiłam źle??? Jakie wy macie ustawienia szyjąc podwójną igłą? dodam, że czytałam opinię dziewczyny, która ma taki sam model maszyny i bardzo sobie chwali szycie dzianin podwójną igłą.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a czy na innym zwyklym materiale te sciegi wychodza Ci dobrze?

5 stron: < 1 2 3 4 5

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.