Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja także środki zaznaczam szpilką i tylko po to, aby łącząc elementy (w Twoim przypadku górę z prostokątnym dołem) najpierw połączyć (spiąć szpilką) właśnie środki elementów a potem szpilkować od środka do brzegu i drugą stronę od środka do brzegu. Brzegi góry i dołu powinny się połączyć, jeśli nie, to znaczy, że albo dałaś nierówne zapasy (inny na górę, inny na dół) albo jeden z elementów przy szpilkowaniu naciągałaś, w ostateczności jest błąd w wykroju (czasami się to zdarza)

Jeśli szpilkujesz, zwłaszcza dzianinę, to powinnaś szpilkować (umieszczać szpilki) prostopadle do krawędzi/brzegu łączonych elementów - wtedy szpilki Ci nie naciągają dzianiny.

Daj link do dzianiny jaką kupiłaś. Wydaje mi się, że tą sukienkę lepiej uszyć nie z takiej mega cienkiej i rozciągliwej dzianiny, bo nie utrzyma kształtu (nie takiej cienkiej t-shirtowej).
A właśnie to co najważniejsze to moja tkanina :D tutaj jest link https://www.tkaninowyzakatek.pl/pl/p/Dzianina-wloska-paski-siwo-rozowe/136 no jest to cienka i rozciągliwa dzianina - dżersej ale taka też jest zalecana w tej instrukcji do sukienki, która będzie miała gumkę w talii i na ramieniu, poza tym wydaje mi się, że ta tkanina właśnie fajnie dopasuje się do ciała, a jakiegoś specjalnego kształtu to nie musi utrzymywać :) myślisz, że się nie nadaje do tego projektu?

AsiaSu własnie u mnie w rodzinie, a tym bardziej znajomi nie szyją nic :( jestem skazana tylko na siebie... a o ile było by mi łatwiej gdyby ktoś mi na żywo to pokazał...a tak to nie wiem w co mam ręce włożyć :(
Avatar użytkownika
Świeżynek
W sumie to jak analizuję ten wykrój to widzę, że ta gumka jest w tunelu na górnym brzegu mojego prostokąta, czyli w praktyce wychodzi na to,że ta gumka będzie znajdywała się zaraz nad moimi pachami no i dodatkowo robimy tunel na gumkę w talii także wydaje mi się, że dobrze materiał będzie leżał :) Wychodzi na to, że ten mój prostokąt naciągam sobie jak sukienkę na gumce za piersi i na to naszywam jeszcze tą część wierzchnią, która jest asymetryczna.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ladny material i bedzie sie fajnie ukladal na marszczeniach, to do roboty i czekamy na zdjecia nastepnych etapow :ostr:
powodzenia!
na dole link do technik szycia, wszystko pokazane i wytlumaczone, sama wlasnie czytam, znalazlam tu na forum , swietna sprawa:
http://docer.pl/doc/5e8ne8


--- Ostatnio edytowane 2017-05-25 23:36:34 przez AsiaSu ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ladny material i bedzie sie fajnie ukladal na marszczeniach, to do roboty i czekamy na zdjecia nastepnych etapow :ostr:
powodzenia!
na dole link do technik szycia, wszystko pokazane i wytlumaczone, sama wlasnie czytam, znalazlam tu na forum , swietna sprawa:
http://docer.pl/doc/5e8ne8


--- Ostatnio edytowane 2017-05-25 23:36:34 przez AsiaSu ---
Kurczę ale chyba zablokowała się strona docer i podgląd jest niedostępny. Nie mogę ściągnąć tego pliku.


________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mnie sie wczoraj wieczorem otwieralo a dzis tez nie...moze trzeba pozniej zobaczyc...szkoda ze nie sciagnelam, ale na pewno jeszcze sie da :)
znow sie otwiera, moze byla awaria na serwerze :ostr:

--- Ostatnio edytowane 2017-05-26 18:27:09 przez AsiaSu ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mnie sie wczoraj wieczorem otwieralo a dzis tez nie...moze trzeba pozniej zobaczyc...szkoda ze nie sciagnelam, ale na pewno jeszcze sie da :)
znow sie otwiera, moze byla awaria na serwerze :ostr:

--- Ostatnio edytowane 2017-05-26 18:27:09 przez AsiaSu ---
Dziękuję serdecznie. Już pobrałam. ;):D
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Asiu na pewno wyślę sukienkę jak będzie gotowa...:D aczkolwiek podejrzewam, że prędko to nie nastąpi ;)
Poza tym jeszcze czekam na przesyłkę z moją podwójną igłą :rotfl: i mam do Was jeszcze kilka pytań zanim zacznę szyć...

Wrzuciłam w załącznik dwa zdjęcia proszę sobie zerknąć ;)

Bo na zdjęciu b jest to dla mnie nie jasne gdyż te zapasy, które zaznaczyłam strzałką i podpisałam na zdjęciu, jak widać są na prawej stronie materiału i wygląda na to, że te dwie warstwy każda jest obrzucona i rozprasowana osobno w przeciwległe strony.
Czyli -> czy te dwie warstwy są zszyte i zaprasowane razem czy osobno? Bo już Nie rozumiem...

Asiu też ściągnęłam sobie tą książkę dziękuję! :) i właśnie tam znalazłam chyba ten mój problem powyżej :D to jest str 19 rys. b :)
I zastanawiam się jak ja mam obrzucić brzegi takiej delikatnej, zwijającej się tkaniny i to jednej warstwy? :(

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zapasy obrzuca się oddzielnie i rozprasowuje na dwie strony - jak na rysunku który dołączyłaś - jeżeli materiał z którego szyjesz jest gruby (flausz, wełna, jakieś grubsze elany czy elanobawełny na żakiety, marynarki itp.) Na swoją sukieneczkę wybrałaś cienki materiał (wszak to letnie odzienie) więc myślę że spokojnie możesz obrzucić razem i zaprasować na jedną stronę, a jeżeli szyjesz na owerloku to od razu masz obrzucone. Ale poczekaj jeszcze na rady fachowców, bo ja to samouk i praktyk jestem:):)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym zrobila tak jak Jaklucznik radzi-razem obrzucila tak jak szyje sie T-schirty-mozesz sobie podejrzec tez sa z jerseju chyba...wlasnie nie wiem jaka jest roznica miedzy jersejem a dzianina bawelniana...
Ja nie mam takiej praktyki jak Jaklucznik, pare rzeczy uszylam, ale same proste :D
Wyszly jak wyszly, daly sie nosic-nawet jak nie byly idealnie, to w sieciowkach czasto sa nie lepsze, nie ma sie co bac...teraz czekam na wyjazd do Pl po materialy i wtedy tez se wezme, narazie cos tam przerabiam, podszywam, poprawiam...ale maszyna stoi i nie moge sie doczekac sukienek spodnic :D
a na razie tu wszystkim kibicuje!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To jest model AB czy C? W modelu C (długa sukienka z rozcięciem) lepiej rozprasować szwy, bo nie będzie kombinowania z wykończeniem samego rozcięcia. Drugi argument przemawiający za rozprasowaniem szwu to nakładana górna część sukienki - ładnie rozprasowane szwy to mniej zgrubień i generalnie tkanina ładniej się układa, przyjrzyj się rysunkowi nr 6, na bokach sukienki będziesz miała 4 warstwy materiału - a jak obrzucisz razem to może wyjść nawet 8.
Może zdjęcia coś Ci powiedzą:

https://www.google.pl/search?q=Pressing+the+seam&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjz-Lati5PUAhVC1SwKHbbxCm0Q_AUICigB&biw=1025&bih=493
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.