Wersja do druku

22 strony: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Lato w pełni, postanowiłam uszyć jakieś odzienie na te bardzo upalne dni. Niedawno kupiłam kawałek białego cienkiego bawełnianego kreponu (chyba to krepon?). No i teraz go wykorzystałam - sukieneczka dla wnuczki i jakieś coś dla mnie - taka koszulo-bluzko-tunika, sama nie wiem jak to nazwać. Ale na obecne upały w sam raz:):). Sukieneczka zawieszona na "dorosłym" wieszaku dlatego wydaje się bardzo szeroka w ramionach, ale jest dobrze. A kołnierzyk taki trochę oszukany - to jest po prostu jedna warstwa kołnierzyka naszyta na wierzch sukienki, na normalny kołnierzyk nie wystarczyło:(. Może być??

--- Ostatnio edytowane 2018-03-09 08:37:41 przez jakłucznik ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
wstawki i kołnierzyk z bawełny miała być koronka ale zrezygnowałam Franca prezentuje gotowy produkt
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bluzeczka bardzo fajna, idealna na upał :) a sukienka skradła moje serce :oczko: jaka szkoda, że nie mam córeczki...
________________________________________________________
Nikt nie wierzy we mnie, uwierzę sama w siebie...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bluzka swietna, a ta sukienka z koronkami to bedzie dla ksiezniczki...
a gdzie kupilas bawelniany krepon, strasznie lubie ten material :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie zapytam, czy to dzieło Berci - moa Chickie szyje właśnie - a przynajmniej usiłuje wg. modelu sklepowego miało być - z kreszowanej bawełny (coś podobnego, tylko w żółtym kolorze) i koronki wdzianko z haftem w środku, ze względu na luźną koncepcję i konieczność wyhaftowania na średnim tamborku może ciągle jeszcze być podobne do hitu, ale coś mi się rwie forma.

Za to tobie się udało wykończyć ładnie modny ostatnio fason.

Ładne, no i ... modne, teraz koronki z boków i tyłów nas ratują, noi te lampasy. Masz coś w szafie z lampasami?Ja szukam
:w8:


-------------------------------------------
Stare na nowe - wątek Komy z mokrą...Włoszką
:angel:B-)
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Wam dziewczyny serdecznie, miło jest czytać takie pochwały. Ale gdyby była jakaś "kontra" - to też ją przyjmę ze skruchą i już obiecuję poprawę:):). AsiuSu, krepon kupiłam "w nasypie". To jest mój od dawna ulubiony sklep, dosłownie w nasypie kolejowym, w okolicach dawnego placu targowego przy ul.Zielińskiego we Wrocławiu. Moim zdaniem jest to bardzo dobrze zaopatrzony sklep. Koma, moja Bercia to niestety nie hafciarka:(:(, a z lampasami mam dwie pary spodni. No bo jakoś tak urosłam... w obwodach:D:D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bylam tydzien temu we Wrocku i pojechalam pod dworzec powybierac sobie burdy po 7 zl i bylam tez na Zapolskiej, ale mnie juz nogi bolaly i wracajac widzialam ten sklep, ale jechalam jeszcze na Borowska do hurtowni i sobie odpuscilam, a teraz zaluje ze nie zajrzalam. No coz, nastepnym razem nie odpuszcze...a Ty masz piekne letnie rzeczy i nie ma do czego sie przyczepic :okok:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Śliczne rzeczy.Mam ogromny sentyment do tego materiału, w połączeniu z bawełnianą koronką był kiedyś bardzo modny (za mojego młodu)Uszyłaś super, świetnie wybrane fasony
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Marianko dziękuję:):). Ja też pamiętam takie spódnice, i bananówy pamiętam i spódnice z tetry. Och jak dawno to było...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obie rzeczy bardzo ładne. Sukienka marszczona fastrygą czy stopką do marszczona?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Natalio, marszczyłam "tradycyjnie", ściegiem prostym ustawionym blisko 4. Wyznaczyłam po 4 punkty styczne i ściągałam nitkę by dopasować falbanki. Jakoś nie mogę się przekonać do stopki marszczącej, a może powinnam?

22 strony: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.