Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć Wam!
Jakiś czas temu przypomniałam sobie o forum i przejrzałam mój stary wątek... https://ekrawiectwo.net/board/thread/82576/asia-szyje/?page=1
Szczerze mówiąc łza zakręciła mi się w oku, bo dawno nie prowadzę bloga i nie oglądałam starych zdjęć rzeczy, które uszyłam.
Dlaczego założyłam wątek?
Dlatego, że dawno temu poszłam o krok do przodu i założyłam... własną markę odzieżową. Pomyślałam, że może moja historia kogoś z Was zainspiruje i pokaże, że pasja może przerodzić się w pracę. Co prawda teraz skupiam się bardziej na konstrukcji odzieży, niż na szyciu, bo to przekazałam w inne ręce, ale czasami wracam do tego na własne potrzeby.
Chętnie dowiem się, co myślicie o ubraniach w moim sklepie. ( I nie jest to reklama, ponieważ kolekcja aktualnie jest wyprzedana i niedostępna, pracuję teraz nad nową, dużo bardziej elegancką i biznesową). Ciekawa jestem po prostu Waszych opinii, może jakieś sugestie? :)
sklep- www.herplace.pl (Nie wiem, czy na forum można wstawiać linki?)
Jeżeli Pani Admin nie ma nic przeciwko, chciałabym też podzielić się z Wami filmem na Yt, w którym opowiadam o tym jak stworzyć produkty do własnej marki.
https://www.youtube.com/watch?v=QRSZRUyb7Bw&t=143s
Może komuś przyda się taka wiedza?
W każdym razie chciałam Wam powiedzieć, że warto iść do przodu i walczyć o swoje!


________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Rewelacja :)
Chętnie poczytam o całym procesie od kuchni bo sam jestem na początku drogi :) (jeżeli pozwolisz, mój blog: nutsfashion.pl).

Możesz opisać na jakie przeszkody natrafiłaś tworząc własną markę? Może jakieś rady? :)

Gratuluję i pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Skoro pytasz o opinie: dla mnie za mało informacji o modelach: czy np. sukienki są szyte na podszewce, czy dla wysokich czy dla niskich osób.
Brakuje mi tu modeli dla kobiet z większym biustem - to jest nisza, zwłaszcza w koszulach biznesowych. Bardzo ciężko kupić elegancką koszulę, która nie będzie się rozchodziła w biuście 65F cze 70F.
I kolejna sprawa: cena sukienki prawie 300 zł za sukienkę uszytą z poliestru...lekka przesada.
Skoro ma być kolekcja biznesowa to koniecznie żakiety i spodnie (no nie w każde miejsce można udać się w sukience czy spódnicy), no i długość spódnicy/sukienki...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Skoro pytasz o opinie: dla mnie za mało informacji o modelach: czy np. sukienki są szyte na podszewce, czy dla wysokich czy dla niskich osób.
Brakuje mi tu modeli dla kobiet z większym biustem - to jest nisza, zwłaszcza w koszulach biznesowych. Bardzo ciężko kupić elegancką koszulę, która nie będzie się rozchodziła w biuście 65F cze 70F.
I kolejna sprawa: cena sukienki prawie 300 zł za sukienkę uszytą z poliestru...lekka przesada.
Skoro ma być kolekcja biznesowa to koniecznie żakiety i spodnie (no nie w każde miejsce można udać się w sukience czy spódnicy), no i długość spódnicy/sukienki...
Praktycznie wszystkie sugestie, jakie wymieniłaś, już dawno mam zanotowane :). Czyli wszyscy są zgodni. :) Będą wersje ubrań dla niskich/wysokich osób, będą koszule dla kobiet z duzych biustem, sama mam problem z wieczne rozpinającym się guziczkiem, taliowane. Jakość materiałów- również będzie o niebo lepsza. Pojawia się również spodnie i żakiety, sukienki tylko klasyczne modele. Dzięki za uwagi!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Rewelacja :)
Chętnie poczytam o całym procesie od kuchni bo sam jestem na początku drogi :) (jeżeli pozwolisz, mój blog: nutsfashion.pl).

Możesz opisać na jakie przeszkody natrafiłaś tworząc własną markę? Może jakieś rady? :)

Gratuluję i pozdrawiam
Hej :)
O wszystkich rzeczach, o które pytasz będę mówiła na kanale YT. Chcę pomóc osobom na początku swojej drogi, żeby nie popełniły masy błędów, które ja połeniłam. Zapraszam zatem do subskrypcji. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
cena spódnicy mnie powaliła
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Praktycznie wszystkie sugestie, jakie wymieniłaś, już dawno mam zanotowane :). Czyli wszyscy są zgodni. :) Będą wersje ubrań dla niskich/wysokich osób, będą koszule dla kobiet z duzych biustem, sama mam problem z wieczne rozpinającym się guziczkiem, taliowane. Jakość materiałów- również będzie o niebo lepsza.
Skoro masz za notowane to powinno to być wdrożone, ten sezon już Ci ucieka, bo w obecnej kolekcji tego nie widać...


Pojawia się również spodnie i żakiety, sukienki tylko klasyczne modele. Dzięki za uwagi!
Klasyczne wzory można w wielu sklepach porządnych marek kupić (cena zbliżona, a jakość tkanin lepsza) i jeszcze dopasują w cenie, więc np. ja na sprzedaż przez internet bez poprawek bym się nie zdecydowała (w tej cenie i jakości). Co innego modne wzory/modele, ale dostosowane do reguł code dress. Ale nie wiem, co z takim wypadku z ceną u Ciebie, bo znane polskie i liczące się marki na rynku mają niewiele wyższe ceny od Ciebie, a już rozpoznawalna markę i dobrą jakość materiałów.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Praktycznie wszystkie sugestie, jakie wymieniłaś, już dawno mam zanotowane :). Czyli wszyscy są zgodni. :) Będą wersje ubrań dla niskich/wysokich osób, będą koszule dla kobiet z duzych biustem, sama mam problem z wieczne rozpinającym się guziczkiem, taliowane. Jakość materiałów- również będzie o niebo lepsza.
Skoro masz za notowane to powinno to być wdrożone, ten sezon już Ci ucieka, bo w obecnej kolekcji tego nie widać...


Pojawia się również spodnie i żakiety, sukienki tylko klasyczne modele. Dzięki za uwagi!
Klasyczne wzory można w wielu sklepach porządnych marek kupić (cena zbliżona, a jakość tkanin lepsza) i jeszcze dopasują w cenie, więc np. ja na sprzedaż przez internet bez poprawek bym się nie zdecydowała (w tej cenie i jakości). Co innego modne wzory/modele, ale dostosowane do reguł code dress. Ale nie wiem, co z takim wypadku z ceną u Ciebie, bo znane polskie i liczące się marki na rynku mają niewiele wyższe ceny od Ciebie, a już rozpoznawalna markę i dobrą jakość materiałów.

Obecna kolekcja nie jest już dostępna,tylko do podglądu. Nowa będzie na jesień 2018 ze wszystkimi poprawkami, które wymieniłam. Mam 26 lat, stworzyłam coś, popełniłam błędy, nauczyłam się na nich i teraz będe je powoli eliminować. Chyba to normalne w życiu, że nie wszystko od początku jest idealne? Czuję się przez Ciebie atakowana, nie rozumiem czemu. Przeciez napisałam, że jakość tkanin będzie dużo lepsza. Nie ma co porównywać masowej produkcji do małej, początkującej marki. Koszta produkcji w takim wypadku to niebo a ziemia. Chciałam kogos zainspirować, pokazać, że można działać, rozwijać swoją pasję a nie dyskutować o pieniądzach. Równie dobrze znajdziesz rzeczy lepszej jakości w niższych cenach i tak samo gorszej w wyższych cenach. Na przykład marka SIMPLE ma w swojej ofercie sukienki za 500 zł wykonane w 100% z poliestru.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja Cię nie atakuję, ale sama z siebie poprosiłaś o komentarze to musisz się też z krytyką liczyć. A z każdych uwag powinnaś wyciągnąć jakieś wnioski. Nie tylko ja zwróciłam Ci uwagę na wysokie ceny....
Jak na rozwijanie działalności i próbę zdobycia marki masz wysokie ceny przy niskiej jakości tkanin - co innego gdybyś szyła z wysokiej jakości wełny spódnice czy bluzki z jedwabiu to od razu ustawiasz wysoką poprzeczkę dając od ręki wysoką jakość - wtedy przyjmuje się inną strategię ustalania ceny, docierania do klientki i zdobywania rynku czy strategię wobec konkurencji obecnej i potencjalne....
Pracuję w marketingu od 10 lat, jestem także po takich studiach i niestety to co pokazuje się na początku długo ciągnie się za marką, zwłaszcza w dobie "nic w necie nie ginie". Jeden sezon odpuszczony to spore koszty i co trudniejsze do nadrobienia, stracony czas, którego na początku się nie docenia i nie wycenia...

Skoro na stronie są widoczne kolekcje niedostępne, to powinny być one albo zarchiwizowane, albo oznaczone jako niedostępne, albo oznaczone kolekcja jesień/zima 2017 - wyprzedaż, ograniczona dostępność, bo wprowadzasz w błąd potencjalne klientki, które po zamówieniu i ewentualnej informacji o niedostępności zniechęcą się do Ciebie... W tej chwili z Twojej strony można wywnioskować, że to co tam jest pokazane jest dostępne do zakupu i jeszcze oznaczone "NOWY" - skoro już niedostępny, bo z poprzedniej kolekcji powinien ten "szyld' zniknąć - to są ewidentne błędy w komunikacji.

SIMPLE to już jednak pewna masówka, może nie jak sieciówki, ale nie jet to już marka butikowa, gdzie można liczyć na krótkie i niepowtarzalne kolekcje.

Popatrz na profile i rozwój polskich marek odzieżowych (jest ich na prawdę sporo i dużo nowych w necie widać), odwiedź ich sklepy, strony www, prześledź jak się rozwijały i wyciągnij wnioski... Np.marka nife - skład ubrań zbliżony do Twoich a ceny niższe... Rozeznanie rynku, określenie niszy rynkowej i pozycji własnej marki na tym tle jest najważniejsze! W ten sposób zobaczysz z czego już na wstępie należy się wycofać, a na co położyć nacisk.

--- Ostatnio edytowane 2018-02-12 20:12:04 przez piekara3 ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Bardzo fajne filmiki :)
Pomyśl może o jakimś mikrofonie ala mikroport wtedy o wiele lepszy będzie dźwięk i wywinduje Twoje filmy na jeszcze wyższy poziom :)

Niesamowite jest to, że osoba, która nie przeszła tej drogi może pomyśleć, że wszystko jest takie łatwe i piękne ;) W 9 minut streściłaś kilka tygodni mojej pracy :P

Oglądając filmiki mam wrażenie, że mówisz tylko do mnie ;) A co do ceny... jeżeli jest popyt to jest i podaż - nie ma co o tym dyskutować :) Chociaż faktycznie, robiąc rozeznanie zauważyłem, że "mali" projektanci starają się raczej unikać poliestru ponieważ z tego szyją sieciówki a z nimi nie ma szans żeby konkurować cenowo. Trzeba konkurować jakością - a jakość kosztuje.

--- Ostatnio edytowane 2018-02-12 20:10:51 przez WiewWiew ---

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.