Wersja do druku

59 stron: « < 53 54 55 56 57 58 59

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli ścieg się rozchodzi to najczęsciej wina napręzenia nici pierwszej czyli tej na igle,to ona wiaże i trzyma pozostałe nitki Może weszła źle w prowadnice i jest zbyt luźna ,przy obrzucaniu tego nie widać,wyszło przy zszywaniu.Być może gęstość sciegu za mała.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Annyone, piszesz że trzymasz się instrukcji. Czy to znaczy że ustawiasz naprężenie nici tak jak podane w tabeli? Nie zawsze ustawienia podane w tabeli dadzą Ci prawidłowy szew, najlepiej jest ustawiać naprężenia "indywidualnie", dla tego materiału (dzianiny) z którego będziesz szyła. Posłuchaj rady Ani.79. Będzie dobrze Annyone, poradzisz sobie. Ja szyję na S14-78 - wprawdzie mało, bo właściwie tylko dla siebie. No i czasem muszę zmienić ustawienia by szew wyglądał poprawnie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Wam ogromnie, jest sukces! Nić nie weszła prawidłowo w prowadnice. Niby nawlekalam wszystko od nowa by sprawdzić co jest nie tak z tym szwem a jednak prowadnica nie zaskoczyła. Eh mogłam wcześniej na to wpaść bo skoro przy zmianie naprężenia szew jest podobny zarówno przy 1 jak i 9 to musi być coś na rzeczy... Może kiedyś ogarnę to wszystko :-) Raz jeszcze dziękuję :-)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Taka sobie informacja - może już wiecie:):) od czwartku 12.07. będzie w Lidlu maszyna do szycia Singer Tradition 2282.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Uprzejmie informuję, że w naszym Lidlu stoi sobie overlock Singer S 14-78 (czyli ten nowszy model) w rewelacyjnej cenie 399,00 zł! Może w innych też warto poszukać, to chyba oferta specjalna "black friday" :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy ktoś z Was kupił zestaw 48 szpuleczek do bębenka, oferowany w Lidlu? Patrzę i patrzę i nie wiem, czy one są płaskie, czy soczewkowe. W sklepie stacjonarnym są po 19,99 zł, to bardzo dobra cena za tę ilość szpuleczek, nawet bez nici.
https://www.lidl-sklep.pl/media/8445d0b79d0545149b0d3b8886639f2a.jpeg

Macie jakieś doświadczenia z tymi nićmi, też z Lidla?
https://www.lidl-sklep.pl/media/bdd9efe1e0679c6ad8b99e0e8960a596.jpeg
https://www.lidl-sklep.pl/media/53538312ac34e2abd917e8a88a980680.jpeg

--- Ostatnio edytowane 2021-01-23 11:11:45 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Administrator
Nie miałam nigdy styczności z takimi zestawami ale jakoś nie czuję potrzeby posiadania ich. Nie chcę aby to zabrzmiało "przemądrzale" ale te nici kojarzą mi się z chińskimi nićmi z Polimexu a one kompletnie się u mnie nie sprawdzają.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję, Sus. O jakości tych nici już się naczytałam...
To było pytanie przy okazji pisania o szpuleczkach do bębenka. Zależy mi na szpuleczkach, szczególnie soczewkowych, do mojej cud-maszyny. Rzadko można je dostać, a jak już gdzieś są, to mają zniechęcającą cenę.

--- Ostatnio edytowane 2021-01-25 12:52:56 przez violina64 ---

59 stron: « < 53 54 55 56 57 58 59

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.