Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
a właściwie dwóch - na czapkę pilotkę - jak najprostszą wersję, a także na tunikę/sukienkę typu kopertowa/portfelowa, czy jak jej tam :-) taka z zakładaną jedną stroną na drugą - dobra dla biuściastych :-) coś, co mogę modyfikować - długości, rękawy, itd.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sukienka kopertowa jest często dostępna w Burdzie. Ja mam swoją ulubioną, bardzo prostą do uszycia (dzianinowa), ale nie pamiętam z którego konkretnie numeru. Jeżeli potrzebujesz wykrojów w rozmiarze 44 i więcej, to piękna kopertowa sukienka była w specjalnym dodatku Burdy dla grubszych osób. Ja noszę jakieś 38, ale tę sukienkę po prostu zmniejszyłam o parę rozmiarów, a że dzianina wiele wybacza, to pasuje idealnie :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki! Muszę zatem poszukać - rozumiem, że ta Burda wyszła niedawno? Właśnie rozmiarowo chodzi o to, że w biuście mam sporo, a w reszcie raczej mniej i zwykle jak coś jest na mnie dobre w biuście, to za duże w ramionach i w biodrach.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Doskonale rozumiem problem :) Ta Burda to wydanie specjalne, ja swoją kupiłam z końcem czerwca, ale na pewno jest jeszcze dostępna.
Najlepiej, jeżeli masz możliwość szycia ubrań z dzianiny - szyje się bardzo prosto i nie ma potrzeby dopasowywania licznymi zaszewkami etc. Z tego co kojarzę, to kopertowe ubrania są w Burdzie głównie w rozmiarach 44 i więcej, ale łatwo się da przerobić je na mniejsze rozmiary. Burdowe wykroje poniżej rozmiaru 44 nie są zbyt łaskawe dla biuściastych. Jakie rozmiary Ci wychodzą z poszczególnych pomiarów (biust-talia-biodra)?
Avatar użytkownika
Świeżynek
wg ciuchów gotowych to dół mam zwykle 38 - 40, a górę 44 - 46.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przeglądając arkusze wykrojów sprzed dziesięcioleci :dokuczacz: w poszukiwaniu wykroju spodni,
znalazłam wykrój na poszukiwaną przez Ciebie pilotkę Ewito.
Jednak przesłać Ci go chyba bym nie umiała.
Wykrój jest w wydawnictwie
Tylko dla Ciebie Nr 12/353 - 1986
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wg ciuchów gotowych to dół mam zwykle 38 - 40, a górę 44 - 46.
A jaki masz w Burdzie rozmiar? Zerknij chociażby tutaj: http://szycie.blox.pl/resource/wykrojbiust5.jpg Konfekcyjne rozmiary nic mi nie mówią niestety, bo ja sama miałam ogromny rozstrzał - kupowałam nawet r. 48 żakietu, a nigdy nie miałam nawet nadwagi :rotfl:

Ale podejrzewam, że pewnie podobnie mamy rozmiary. Ja w dzianinach szyję przeważnie Burdowe 38 i nic nie przerabiam (czasem zwężę w talii, kiedy chcę mieć bardziej opiętego ciucha, ale to już na maszynie, a nie na wykroju), a wykroje dobieram wg rozmiaru do talii oraz bioder, a biust powiększam - w Burdzie są dobre instrukcje jak to zrobić, nie jest to takie skomplikowane. Przy czym od razu mówię, że szycie dzianinowych ubrań dla biuściastych jest 100 razy łatwiejsze.

Myślę, że jeżeli kupisz numer specjalny Burdy dla puszystych, to możesz zrobić wykrój dla rozmiaru 44 i nie dodawać zapasów na szwy. Ta sukienka, o której myślę (fioletowa, jest na okładce), ma sznureczek pod biustem, więc dobrze się ją dopasowuje, a dół może być luźny. Część biustowa będzie wtedy miała rozmiar ok. 42 (w Burdzie to jest na 96 cm, ale ja mam trochę więcej i wchodzę, bo to dzianina).

Ta sukienka z papavero ma ten minus, że dekolt ma naprawdę spory i trzeba go umieć zmniejszyć, jeżeli nie można pokazywać za dużo. A ponieważ to nie jest dzianina, to nie ma już tak łatwo - dodatkowo kształt jest na tyle nietypowy, że trzeba mieć jakieś pojęcie o konstrukcji, żeby zmniejszyć dekolt dobrze.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ewito uszyłaś pilotkę?
Nie pamiętałam treści Twojego postu i ciągle błąkała mi się myśl o zupełnie innej pilotce,że chyba nie zrozumiałam Cię... aż wróciłam tu dzisiaj i
i dobrze,że jednak o tę chodziło.
Zastanawiałam się czy przypadkiem nie o taką może Ci chodziło?
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Odświeżam wątek, szukam wykroju na tą oto spódnicę, podoba mi się i o dziwo mężowi też. Więc chciałam spróbować ją uszyć. Dostałam namiar, że w Burdzie była podobna, ale może ktoś widział i wie dokładnie w której?
A może łatwo się ją szyje, wystarczy przymarszczyć prostokąt z przodu? CZy materiał ma być z odrobiną elastanu? Proszę o pomoc :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.