Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dostałam od kolegi kurtkę do przeróbki , jest to taki krótki płaszcz , jest za szeroka od pachy w dół plecy i rękawy są ok . Jak się zabrać do tej przeróbki ? czy jak zbiorę tylko po bokach to będzie dobrze ?

--- Ostatnio edytowane 2011-11-07 16:03:21 przez Susanna ---
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z wątku pomocy potrzebuję :).

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
najlepiej doradzi Ci Ania, jednak ośmielę się wtrącić ze swoją propozycją ;)
myślę że trzeba będzie zwęzić również w ramionach, ja bym rozpruła boki, wypruła rękawy, zmniejszyła ramiona, skróciła i lekko podmodelowałabym podkrój rękawa i zmniejszyła rękaw, próbowałabym bez zbytniej ingerencji w główkę a jedynie boki rękawa bym ścięła, znaczy tam gdzie szew jest... i konsekwentnie ścięłabym też boki, znaczy przody i tył płaszcza :)nie wiem czy dobrze i zrozumiale mówię;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Gdybym widziała ten płaszczyk na osobie z przodu i z tyłu jak on leży to mogłabym coś więcej powiedzieć, ale po tym co widzę, jeśli to leży tak jak się domyślam to moja propozycja jest taka. Podejrzewam tak jak MonikaB że w ramionach też jest za szeroki, a że często sa robione zaszewki na tylnej części przy ramieniu, to zaczęłabym od takiej zaszewki, ciągnąc ja do dołu jako imitację cięcia i wówczas można by trochę wpasować ją w pasie, ewentualnie nie musiałaby być do samego dołu tylko do tego momentu co kończy się zaszewka w sukience ( na pośladkach), z przodu tez zrobiłabym zaszewkę począwszy od ramienia przez biust i skończywszy na takiej wysokości jak w sukience. Poprawiałam już niejeden płaszcz w taki sposób i zdało egzamin, jeżeli uznasz, że chcesz mieć bardziej dopasowany możesz jeszcze odrobinę zebrać w pasie na bokach, ale to zależy od figury i gustu osoby. :) Mam nadzieję że w miarę zrozumiale to napisałam :jezyk_oko:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kurtka sięga tak za pośladki . Właściciel jego jest barczysty ale ma okragły brzuch . Może z tyłu zebrać ? wypruć na tym przecieciu w ramionach i zrobić takie dwie pionowe zaszewki ?

--- Ostatnio edytowane 2011-11-07 18:37:13 przez maslanka ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:) ja tak sobie pomyślałam, że to jest jakieś XXl a takie tych zaszewek nie mają chyba, przynajmniej patrzyłam na płaszcz mojego męża i zaszewek nie ma ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przepraszam,ale ja laik mam uwagę:zawstydzony:
Skoro jak pisze maslanka
jest za szeroka od pachy w dół plecy i rękawy są ok
to wyprucie rękawów i nawet minimalne zwężenie pleców spowoduje,iż rękawy nie będą juz ok i moim zdaniem zrobią się za krótkie.
Czy nie trzeba będzie pomyśleć nad ich przedłużeniem wtedy?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tak, tak, Kora ma rację! Poza tym - w plecach kurtka jest dobra...

Cholewcia, najlepiej się pracuje na żywym modelu... Pomysł z pionowymi cięciami /jednym lub dwoma/ wzdłuż pleców byłby chyba najlepszy... I szew na środku pleców wcale nie jest wadą - czytałam ostatnio, że zabezpiecza część okołopupną przed wypychaniem.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę ,że rozpruję szew poziomy na plecach i zrobię dwie symetryczne zakładki i przestębnuje z wierzchu . Zwęży to obwód od pach w gorę i nie będe musiała ruszac rękawów .

--- Ostatnio edytowane 2011-11-07 20:48:34 przez maslanka ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tyle, że zakładki "takie normalne" to ci nie wyjdą. Będą musiały wyglądać w zasadzie jak zaszewki /strzałki/ - od zerowej szerokości na górze do kilku centymetrów na dole. Po rozpruciu szwu oba brzegi będą miały jednakową szerokość i nie będzie z czego tej zakładki zrobić...

Zdaję sobie sprawę, że po zrobieniu takich zaszewek płaszcz na manekinie - albo jeszcze gorzej - na wieszaku będzie wyglądał źle - ale tak już jest z nietypowymi sylwetkami. Dlatego optuję za upięciem na sylwetce. W razie, gdyby klient się dziwił, że płaszcz leży na nim dobrze, a nieciekawie wygląda bez żywego wkładu, zapytaj go, czy płaszcz jest mu potrzebny do noszenia czy do wieszania. :jezyk_oko:

Ania

--- Ostatnio edytowane 2011-11-07 21:04:48 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
kurczę, chciałabym zobaczyć ten płaszcz na żywym organizmie ;)...
wtedy widać gdzie i co trzeba przemodelować..
a czy jak zwęzisz szew pleców, to nie będziesz musiała pruć i skracać kołnierza? da wię go jakoś wdać w podkrój??
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.