Wersja do druku

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przecież workowatość tych spodni widać od razu ;-) A gdyby je uszyć z wiskozowej dzianiny - wyglądałyby jak te czarno - białe :)

Ania
One miały być "workowate" -ale bez przesady! A okazało się, że mają w najszerszym miejscu ponad 80cm obwodu nogawki!!! Toż ja się nieomal cała w nią zmieszczę.
Rzecz w tym, że przeczytałam o nich w czasopiśmie robótkowym, wykrój był pod niebiosa wychwalany, jaki to wygodny etc. I gdzie były pokazane też i inne fotografie -podobno zrobione z tego wykroju, i wyglądały na prawdę świetnie. Ba -ale teraz po moim szyciu, i po tym, co zobaczyłam na Patternreview, jestem przekonana, że Photoshop był ostro w użyciu.
Reasumując: ja chciałabym szerokie spodnie-tzn. wąska talia i biodra, a dalej szerokie-ale nie szarawary; tylko właśnie; jak na razie nic z tego. Nie chcę spodni rozszerzanych dołem, tylko takie wąskie-szerokie-wąskie. Podobnie te poprzednie -też sądzę, że zdjęcia modeli potraktowano photoshopem. A nie ma ich na Patternreview. I tu na razie -klops.

Te spodnie w założeniu mają być wygodne do siedzenia -stąd te workowate nogawki. Wiem, mogę ubrać spodnie od dresu, ale nie o to tu chodzi.
Na razie od spodni odpocznę -poszukam wykroju ładnej spódnicy.

Szukam inspiracji -wszelkie pomysły mile widziane:

Mam kupon grubszej bawełny, w sam raz na spódniczkę zimową. Ale-jest w paski, dość grube. I tak się zastanawiam, jaki fason byłby fajny, nowoczesny (nie chcę typowej plisowanej/z zakładkami) wolałabym jakieś wesołe cięcia, nawet takie jakie proponuje Papavero. Jej ostani model -cięcia słoneczne jest całkiem OK.
Chciałabym długość do kolan +/-; i w miarę dopasowana (może być "bombkowata"; ale nie marszczona w talii).
A może ktoś ma jakieś inne pomysły (mogą być komercyjne, byleby nie za bardzo drogie wykroje?).




________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Żeby tylko sieczki z pasków nie zrobić, bo efekt będzie mierny... Pogrzebię w Knipmode ;-) Mam nawet jeden typ na "już". ;-) Moją spódnicę ;-) tylko parę cięć, za to zakładki na przodzie.

http://www.flickr.com/photos/38417157@N06/5421507008/in/set-72157625987700320

Zdjęcia z żurnala po prostu nie ma. Modelka siedziała na krześle. :bezradny:

Albo na przykład kombinowałabym z panelowym ułożeniem części - pasy raz wzdłuż, raz wszerz. Np. spódniczka portfelowo zakładana, zapinana na dwa rzędy guzików, panel wierzchni z guzikami - w poprzek, pozostałe - wzdłuż. Jesteś szczupła i wysoka - wyglądałoby to moim zdaniem świetnie.

Ania


--- Ostatnio edytowane 2012-12-05 19:57:18 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzieci rosna, czas na nowe "uszytki". Koniki byly na zamowienie tj. kupilam resztki materialow (bo tylko takie moglam dostac z konikowym wzorem); gdyz mlodsza pociecha (od 5 lat amazonka) bardzo, ale to bardzo marzyla o bluzie "w koniki". Do tego stopnia, ze..napisala list do sw. Mikolaja! Coz bylo robic, bluza jest kompilacja dwu wykrojow jeden z ksiazki "Sewing Modkid style"
http://tnij.org/modkid
ogolnie ksiazka warta polecenia, z jednym wyjatkiem: rozmiary sa b. ale to b. male. Tzn. rozmiar 9/10 NIE pasowal na moja 9 letnia pocieche, ktora wprawdzie jest dluga ale raczej chuda! Stad modyfikacja -przy uzyciu ZK.
Drugi to spodniczka Mc Call's 6640
http://tnij.org/mccallsspodniczka
Zeby podkreslic falbaneczki obszylam je lamowka, poszlo prawie 15 m! Nie, nie mierzylam, tylko kupilam 15m, i prawie nic nie zostalo :( Ale mam nadzieje ze pociecha bedzie zadowolona.
Ostania to Bluzeczka Simplicity, prosta, glowna ozdoba jest roza, ale moim zdaniem uroczy wykroj.
Jak zwykle, prosze o konstruktywna krytyke, lub sugestie?
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Poniewaz prawdziwa elegantka nie wychodzi z domu bez torebeczki i pupilka ...to do kompletu; torebeczka wzor Simplicity, slonik-przytulanka (nazywa sie Staś) zestaw do szycia kupiony na ebay. Słonik niedługo będzie miał koleżankę -na razie w trakcie "produkcji".:oczko:
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Słonik jest świetny. Aż się chce go przytulić.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
PRZESŁODZIUTKI,kochaniutki słonik-piękny!!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
PRZESŁODZIUTKI,kochaniutki słonik-piękny!!!
Wlasnie dla tego slonik bedzie mial "siostrzyczke" gdyz ku mojemu niebotycznemu zdumieniu starsza pociecha stwierdzila, ze ona tez chce slonika! I to najlepiej takiego samego. Byl z tym niejaki klopot, wersja nr 2 jest szyta z troche innych materialow (bo tylko takie moglam dostac!) ale mam nadzieje, ze tez sie uda. A na zakonczenie -wraca tato z dziecmi i koniec czasu na sprzatanie i szycie: dwie bluzeczki. Jedna to przerobka doroslej, z wykroju z Burdy [grudzien zeszlego] roku; pisalam o tym wczesniej w tym watku; a druga -prosto z pod igly; wykroj ZK zeszyt 282 wzor 280. Ten sam wzor jest powtorzony w najnowszym zeszycie z wykrojami dziecinnymi.
Pociecha wybrala materialy -a ja uszylam. Musze dodac, ze lepiej wyszedl ten wykroj (w sumie rysowany w/g wymiarow); niz bluza z wykroju Papavero uszyta z tego samego materialu. Papavero obiecala poprawic wykroj, tak ze mam nadzieje, ze pokaze poprawiona bluze "dorosla". A poki co...wykroje dla dzieci i ich wykonanie. Amatorskie! :zawstydzony:
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
bluzeczki dziecinne
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Fajności! Bardzo mi się podobają... Wisienki takie apetyczne - w sam raz na te porę roku...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziekuje za slowa uznania, a gdzie krytyka?! A powaznie: bluza z kapturem (ta w koniki). Nie wiem, czy to widac na zdjeciu,ona ma szew na srodku kaptura, i dla tego zastanawialam sie na dodaniem podszewki. W koncu nie dodalam. Bluza jest z polaru, i nie mam pojecia jaka podszewka by sie nadawala. Jakies pomysly?
Bluzeczka "z dekoltem-woda" ; coz, dla dziewczynek ktore nie maja jeszcze biustu- ciezko jest dopasowac, ta "woda" za bardzo sie ...leje! Ale pociecha jest zadowolona, i o to chodzilo.
Ogolnie -mam problem. Dzieciaki jeszcze nie nastolatki, ale juz nie dzieci, i wykroje na tego typu grupe wiekowa praktycznie nie istnieja. Co gorsza w sklepach tez nie ma za bardzo czego kupic, doszlo do tego, ze kupowalam spodnie najmniejszy rozmiar (=6) i zwezalam -dlugosc byla w sam raz. W typowo dziecinne rzeczy juz sie niestety nie mieszcza.
Czytam ksiazke B.Ignatowskiej, ktora kupilam z polecenia na forum, a tam -opis wykrojow, przy ktorym uwaga, ze trudno jest opracowac wykroje na dzieci wkraczajace w okres dojrzewania. Hm..wiem cos o tym.
Moze to bylby pomysl na biznes? Wykroje na roznorakie ubrania dla (przed)nastolatkow!
Wiem, ze i tak, wiekszosc bedzie chodzic w bluzach/dzinsach czy spodnicach; ale to nie zmienia faktu, ze od czasu do czasu jest jakas "wieksza okazja" i wtedy chca wlozyc cos innego. To tyle moich przemyslen...
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
:oczko: "gdy nie ma dzieci w domu to jesteśmy niegrzeczne....":oczko:

Śliczne rzeczy szyjesz, mnie podobała się bardzo falbaniasta spódniczka i słonik i bluza z końmi.
W tej bluzie można by dać podszewkę z cienkiej dzianiny wiskozowej ( albo innej takiej jak na t-shirty)
Jeżeli chodzi o modele dla dzieci dojrzewających, to jest to problem przejściowy, chociaż nieco uciążliwy. Dla takich delikwentów trzeba by szyć na miarę i być naprawdę dobrym w konstrukcji, bo końcówki rosną w nierównym tempie, a zdarza się ,że jedna pierś nie nadąża za drugą. W przypadku Pierworodnej odnosiłam czasami wrażenie, że najlepiej prezentuje się w workach przepasanych czymś tam. Ostatecznie worek mógł być bardziej wyjściowy.



--- Ostatnio edytowane 2013-08-06 09:28:41 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.