Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pozdrowienia Sallma z Polski, zimnej i mokrej brrrr! Tak sie zastanawialam jakis czas temu, co u Ciebie slychac, jak sobie radzisz.
NIe wiem, co Ci doradzic w kwestii maszyny, czy kupowac tam czy wysylac: 360 zl to jednak sporo za maszyne, ktora kosztowala 400zl. NIe chce krakac, ale co, jesli zginie gdzies po drodze...

Sallma, skoro masz troszke czasu, to co z blogiem? Fajnie by bylo ,gdybys - jesli mozesz oczywiscie i chcesz - napisala, jak Ci sie tam zyje, jakie masz odczucia, moze jakies zdjecia.
:buzki:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Monikowo plany jesli chodzi o bloga odeszly w dal :) to chyba nie dla mnie, aczkolwiek moze czuje tak bo juz bardzo dawno nic nie szylam, nie konstruowalam - wlasciwie od 3 miesiecy. Teraz nie mam jeszcze stalego podlaczenia do internetu, mamy na kilka dni pozyczony taki blueconnect od kolegi, jak bede miala stale lacze to wrzuce pare fotek.
W skrocie jest nam tutaj bardzo dobrze, jest pieknie, smaczne jedzenie, fajni ludzie, mamy duze i ladne mieszkanie, fajne widoki z 14 pietra, mozemy korzystac z basenu, dookola pole golfowe, wiec jak na razie - bajka :) Jedyne czego mi brakuje to maszyna, a mezowi brakuje telewizora ;)
Dzisiaj w centrum handlowym znalazlam kolejne maszyny Toyota SPA15 oraz Toyota SE06/STF37 obie po 800zl, i te 2 Brothery ktore widzalam wczesniej.
Musze poczytac w internecie o nich i chyba sie zdecyduje na ktoregos brothera lub toyote. Opcja wysylki mojej maszyny z PL zdecydowanie odpada - to jest 10 000km - nie wiadomo ile by to szlo, a ja za 1-2 miesiace zaczynam tutaj prace w firmie meza, wiec teraz bede miala najwiecej czasu na hobby :) Jakas wysylka ze stanow tez bedzie trwala troche.
A wogole znalazlam dzisiaj w centrum handlowym sklep z tkaninami - maz mnie prawie za nogi musial wyciagac, tlumaczac ze jeszcze nie mam maszyny, i materialy kupimy jak juz bede miala :D Nastepnym razem porobie zdjecia bo tego nie da sie opisac :)

A u nas wczoraj bylo tak "zimno" ze nie wlaczalismy klimy w mieszkaniu :figielek: (zimno = ponizej 25 stopni). Ogolnie jest cieplo, lub bardzo cieplo (ok.32 stopnie), teraz przynajmniej raz na 2 dni jest 2 godzinna burza, i sie ciut ochladza :) Faktycznie ladna pogoda tutaj wprawia automatycznie w dobry nastroj :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Niestety nie moge uderzyc do przedstawiciela na razie, bo jeszcze nie mamy samochodu.
Sallma, a po co ci samochód? Uderz do niego tym, przy czym siedzisz - czyli wyślij maila po angielsku lub w innym języku, w którym się porozumiewacie, zapytaj o typy maszyn, o ceny, o sprzedawców, gdzie, kto i za ile sprzedaje, kto byłby w stanie wysłać ci z Malezji maszynę pocztą czy kurierem, ile by to kosztowało...

Odpadnie stres związany z ew. błędami językowymi /coś o tym wiem ;-)/, a tego samego maila możesz wysłać do wszystkich przedstawicieli handlowych... Znajdź sobie przedstawicielstwo Toyoty czy innej Janome i zrób sobie research nie wychodząc z domu ;-)

I targuj się - bo jesteś na Wschodzie ;-)

To nie takie skomplikowane - od czasu, gdy sprowadziłam sobie druty do robótek z Chin, nic już nie wydaje mi się trudne ;-)Aha - wysyłka z Chin do Irlandii trwała mniej niż tydzień!

Ania


--- Ostatnio edytowane 2012-02-19 11:58:31 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I targuj się - bo jesteś na Wschodzie ;-)
Ania
Ja na zachodzie się też targuję, zawsze i w 90% przypadków coś utarguję. Jeśli masz 2 firmy zawsze możesz powiedzieć że kupisz w drugiej jak Ci nie obniża ceny.
Na wschodzie NALEŻY się targować żeby nie urazić sprzedawcy, w cenę jest wliczona obniżka. I zacznij na spokojnie od polowy ceny
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To wszystko sie zgadza - i wiem o tym, mamy tutaj kilka osob ktore nam pomagaja i pokazuja co i jak - z tym że targować się można na targu, bazarze itd - jak sie chce kupić owoce czy podrobke torebki LV, ale nie w hipermarkecie.
Znalazłam firme ktora sprzedaje maszyny w odległości 15 km ode mnie, po załozeniu konta pokazują się ceny maszyn - takie jak w hipermarkecie.
Zaraz nasmaruje do nich maila :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W hipermarkecie z jedzeniem to nie wypada się targować bo i z kim ale z elektroniką to już jak najbardziej.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kasiu już poleciałaś na kraniec świata:mysli:
Maszynę koniecznie kup tam,nie baw się w sprowadzanie z Polski,to jakiś absurd byłby...
Czekam na fotki miejsca,gdzie rzucił Cię los ale również tkanin jakie kupisz i maszyny i oczywiście na ciągłe niemalże relacje... Strasznie jestem ciekawa --- wszystkiego,pozdrawiam serdecznie...:buziak:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Sallma widziałam Wasze zdjęcia na Facebooku :) Pozdrowienia z zimnej Polski :)
Czekam co kupisz i proszę - nie zapomnij o szyciu i o nas :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chyba znalazłam "moją" maszynę :D Brother XL 2630 :) co o niej myslicie?
znalazlam (w końcu po godzinach spędzonych na przeszukiwaniu googla) sklep ktory jest w okolicy i dostarcza maszyny do domu :) Moja maszyna - w załączniku - koszt 799 + 15 zl dostawa.
Dzisiaj przywoza nam autko - zobaczymy jak mezowi bedzie szla jazda z kierownica po stronie pasazera, to moze podjedziemy ja obejrzec, i moze uda sie cos potargowac, jesli nie to kupie online zeby mi przywiezli :)

--- Ostatnio edytowane 2012-02-25 03:50:13 przez sallma ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z ciekawości zajrzałem do specyfikacji.
Wiem, że szukasz czegoś niedrogiego, może pomocne będzie moje (teoretyka :) ) spojrzenie na maszynę - sam też przeglądam opinie o różnych maszynach, chociaż celuję w inny przedział.

Podoba mi się:
- cena,
- chwytacz obrotowy,
- nawlekacz,
- wolne ramię,

Nie podoba:
- obszywanie dziurek w 4 krokach,
- 3 stopniowe pozycjonowanie igły lewo-prawo,
- transporter cofnięty pod stopką, 6 punktowy

Zastanawia:
- ilość i rodzaj stopek na wyposażeniu,
(tutaj znajdziesz możliwe stopki i przykładowe ceny do tej maszyny)
- 2004 rok zapocz. produkcji
- głośno pracuje?

Opinie o zbliżonych modelach, które znalazłem:
- pierwsza
- druga
- trzecia
- czwarta
- kolejne

Wiem, że masz ciężko z wyborem, ale może w podobnej cenie lub odrobinę drożej dostaniesz nowszą i wygodniejszą, czy ja wiem, np.:
CE-4000
es2000

Powodzenia! :)

--- Ostatnio edytowane 2012-02-25 06:35:33 przez Dark ---

4 strony: < 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.