Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam do zrobienia prezentacje o moim hobby, którym niewątpliwie jest szycie. Jednak skończyły mi się pomysły na slajdy. Prezentacja ma być na ok. 20 slajdów, więc się nie mogę za bardzo rozpisywać. Mam o początkach szycia, o maszynach, o wykrojach i o szyciowych blogach. Może Wy macie jakieś pomysły?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najlepiej by było, gdybyś udostępniła nam plik z prezentacją, bo ciężko cokolwiek doradzić nie widząc jej przed sobą.

*****
http://anecioweszycie.blogspot.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No właśnie nie za bardzo mam jak, bo jest na szkolnym komputerze :bezradny: Ale na razie jeszcze zbieramy materiały, więc ogólny zarys może się zmienić. Z tego co pamiętam to w początkach mam co to jest szycie i kiedy je wynaleziono, w maszynach mam opis, do czego służy, itp. W wykrojach mam informacje gdzie można je zdobyć, i po co są, a jeżeli chodzi o szyciowe blogi, ten temat dopiero zaczęłam, ale jakiś przykład bloga podam. Myślałam też, czy nie zrobić jakiejś wzmianki o Was :D

--- Ostatnio edytowane 2012-02-21 16:56:37 przez By Charczerka ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może właśnie o pomocnych początkującym forach krawieckich?
A w nich o najczęściej zadawanych pytaniach czy problemach poruszanych na forach.
Również o konkursach organizowanych na tematy krawieckie
O znajomościach i przyjaźniach jakie zawiązują się pod wpływem tego hobby...
Nie pomiń faktu iż krawcowymi i blogierami są nie tylko kobiety ale coraz częściej mężczyźni i to młodzi szyjący z wielkim powodzeniem damskie fatałaszki

Może o tkaninach i przyjemności ich dobierania pod konkretny wykrój...
O poszukiwaniach w sieci inspiracji na uszycie czegoś wyjątkowego...



________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może właśnie o pomocnych początkującym forach krawieckich?
A w nich o najczęściej zadawanych pytaniach czy problemach poruszanych na forach.
Również o konkursach organizowanych na tematy krawieckie
O znajomościach i przyjaźniach jakie zawiązują się pod wpływem tego hobby...
Nie pomiń faktu iż krawcowymi i blogierami są nie tylko kobiety ale coraz częściej mężczyźni i to młodzi szyjący z wielkim powodzeniem damskie fatałaszki

Może o tkaninach i przyjemności ich dobierania pod konkretny wykrój...
O poszukiwaniach w sieci inspiracji na uszycie czegoś wyjątkowego...




O panach zapomnieć się nie da, wbijają się w pamięć :D
O forach (a raczej forum, bo to forum jest jedynym, na które tak często i chętnie wchodzę i się udzielam) właśnie chciałam napisać i jest to pierwszą rzeczą, którą zrobię na następnej informatyce. Wiedza o tkaninach w moim przypadku do dużych nie należy, wiec tym bardziej powinnam na ich temat coś napisać. Dowiem się czegoś przynajmniej. A jeżeli chodzi o inspiracje, to właśnie dlatego chcę opisać też parę blogów, bo dla mnie to one są głównym źródłem inspiracji.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Może o tym czego już się nauczyłaś i o swoich szyciowych planach i marzeniach np: "chciałabym uszyć coś takiego". Można o ulubionych krawcach-projektantach z uzasadnieniem dlaczego. Ja na przykład chciałabym praktykować u krawców z Savile Row chociaż to pewnie straszne bufony.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co to jest szycie i kiedy je wynaleziono, bedzie trudno. Odkad człowiek istnieje, istnieje tez szycie. Tylko metody sie zmienily i materialy, ktorymi czlowiek cialo swe zakrywal. Moze wlasnie podejsc w ten sposob, najpierw pokazac jakis odzianych w skory neandertalczykow ( czy dobrze napisalam???), potem pierwsze szycie iglami z kości, potem jakies prząsniczki i krosna, czyli juz wlokna, a potem to moze wazniejszych kreatorow mody z Coco Chanel na czele. A zakonczylalbym zdjeciami z jakiegos dziwacznego pokazu mody, gdzie modelki chodza w niewiadomo czym:jezyk_oko:O, np w kabelkach na sobie ktore swiecą. Jest gdzies na forum ten watek.
A gdzies tam, pomiedzy tym, Twoje szycie i Twoj blog:)

--- Ostatnio edytowane 2012-02-21 19:37:49 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Możesz jeszcze napisać czym się inspirujesz.
Walnąć jedną planszę z jakimś wykrojem - niech patrzą i widzą ile to części ma sukienka lub spódniczka.
Dodatki krawieckie - nożyczki, nici, szpilki, różne igły do różnych tkanin, naparstki, itp.

________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiesz, a moim zdaniem fajnie by było dodać co cię motywowało co inspirowało, jaki masz plan na przyszłośc, pomysły do zrealizowania i może oś czasu jak to się rozkłądało pod względem lat...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
http://monikamagdalena.blogspot.com/ napisał w dniu 2012-02-21 20:01:04:
Wiesz, a moim zdaniem fajnie by było dodać co cię motywowało co inspirowało, jaki masz plan na przyszłośc, pomysły do zrealizowania i może oś czasu jak to się rozkłądało pod względem lat...
POd wzgledem lat to bedzie trudno,bo nasza ByCharczerka ma 13 latek:buzki:
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.