Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
a możesz podpowiedzieć, Anecio89, na jakich ustawieniach pokonałaś ten filc? Pytam ,bo jedzie do mnie mój Singerek 4411 i nie chciałabym go na dzień dobry uśmiercić, maaarzę od niepoliczalnego dawna o sfabrykowaniu sobie różnych cudów z filcu :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mam teraz podobny problem z tym ,że kiedy przekręcę pokrętło ściegów na zygzak to wszystko jest okey.I nie wiem co mam robić.Pomóżcie:E
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
spontanka
2012-08-22 22:47:01
a możesz podpowiedzieć, Anecio89, na jakich ustawieniach pokonałaś ten filc? Pytam ,bo jedzie do mnie mój Singerek 4411 i nie chciałabym go na dzień dobry uśmiercić, maaarzę od niepoliczalnego dawna o sfabrykowaniu sobie różnych cudów z filcu :)
1. Długość ściegu 3-4
2. Naprężenie nici 2-3
3. Igła ma być na środku, nie na lewo, nie na prawo
4. Zwykła, uniwersalna igła 90
5. Lekko opuszczona igła
6. Dobre, mocne, firmowe nici

*****
http://anecioweszycie.blogspot.com

Avatar użytkownika
Świeżynek
dzięki! już sobie zanotowałam i na pewno skorzystam z Twojego doświadczenia :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziewczęta, właśnie zakupiłam dziś maszynę do szycia Singer 4411. Strasznie się cieszyłam, gdy ją wiozłam do domu. Oczywiście przeznaczeniem jej miał być filc przede wszystkim, ale też inne tkaniny. Przystąpiłam do szycia mojej wymarzonej torebki. Po chwili okazało się, że z torebki nic nie będzie. Górne nici (grube, do skóry) - super, ale dolne (te same), co jakiś czas pozostawiają nadmiar nici, tworząc pętelkę. Nie wiem o co chodzi. Tak jakby maszyna napotykała na jakąś przeszkodę, żeby naciągnąć nić i pozostawia szew luźny. Ale to nie koniec. Pomyślałam, że sprawdzę jak szyje innymi nićmi. No i okazało się, że przy cieńszych niciach, naprężenie górnej nitki szwankuje. Próbowałam zmieniać naciąg, ale nic to nie dawało. Dół był dobry, ale góra była całkowicie luźna. Było gorzej niż wcześniej. Podjęłam kolejny krok. Zmieniłam typ materiału na cieńszy, opuściłam stopkę i zaczęłam szyć. Luz totalny!!!! Ścieg z dołu przerywany, górny - nić ciągła. Nie wiem, co mam robić. Jestem załamana. Czy możecie mi pomóc? Może podpowiedzieć ustawienia? Typ nici? Proszę o radę :-(
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
szkoda ze nie sprawdzała Pani tej maszyny w sklepie na miejscu.Może m jakąś wadę. napewno trzeba sprawdzić maszynę i naprężenie nici wg instrukcji w książeczce którą się dostaje od producenta.może jakieś "oczko" zostało pominiętepprzy nawlekaniu nici
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Wszystko było, ale dla przypomnienia:
- regulację naprężenia górnej nici przyprowadzamy zawsze przy opuszczonej stopce
- prawidłowy ścieg to taki, kiedy wiązanie nici dolnej z górną jest niewidoczne, znajduje się wewnątrz materiału
- jeżeli pod materiałem jest luźna nić lub pentelki to naprężenie nici górnej jest za małe
- jeżeli na górze materiału jest luźna nić lub pętelki to naprężenie nici górnej jest za duże
- szyjąc materiały "trudne" typu skóra, filc itp należy zgrać grubość nici z grubością igły, nić powinna możliwie najbardziej chować się w rowku igły, dobrze użyć nici śliskiej lub nasączyć nić środkiem do preparacji (dostępny na Allegro).
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
ja nie znam tej maszyny ale znalazłam fajny blog na którym jest prezentowana ta maszyna a jej właścicielka chętnie udziela wskazówek co i jak Polecam
http://manufaktura-mms.blogspot.com/2012/10/recenzja-maszyny-czyli-jak-obiecaam.html
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za rady. Na pewno się przydadzą. Zaraz przejdę się do pasmanterii, aby zakupić igły zapasowe i popytam o inne nici:)

A jeśli chodzi o sprawdzenie maszyny, to w sklepie pozwolili mi jedynie sprawdzić, czy wszystkie części i akcesoria są w pudełku. Oby to nie była wada techniczna - trzymajcie kciuki :)


--- Ostatnio edytowane 2013-01-08 09:47:35 przez Krystynka ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wypróbowałam wskazówki bogdana - nic nie pomogło. Zmieniłam nawet igłę. W rezultacie zadzwoniłam do serwisanta maszyn z Arka Radom, aby mi poradził coś w tej sprawie. Wspólnie (on przez telefon) sprawdzaliśmy, czy wszystko jest dobrze zrobione: czy nić górna po przeciągnięciu przez wszystkie haczyki, bolce itp. mocno trzyma po pociągnięciu, itd. Pan z serwisu polecił, abym wysłała maszynę do niego przesyłką kurierską na koszt odbiorcy i opisała co jest w niej nie tak.

Maszyna spakowana, list napisany, dołączyłam też kawałek materiału z dowodem rzeczowym w postaci przepuszczonych ściegów. Teraz czekam tylko na kuriera i boleję nad rozłąką. Odezwę się po powrocie mojej maszyny.

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.