Wersja do druku

7 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cudna ta maszyna i w idealnym stanie , ja narzie tylko marzę o takiej bo nie stać mnie na kupno :beczy:ale marzenia sie spełniaja i przyjdzie kiedyś i dla mnie taki dzień ,że pochwalę się Wam takim cudem :prosi:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiola gratuluje zakupu:)Jest piekna:kwadr:

--- Ostatnio edytowane 2012-04-03 17:04:39 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Powiedzcie mi, jak to w praktyce wygląda? Taka maszyna marzy mi się od lat (nie mogę sobie wybaczyć, że gdy byłam świadkiem wyrzucania takiej maszyny u babci nie przewidziałam, że będę kiedyś szyć), jest w okolicy dobra oferta, tylko na ile praktycznie korzysta się w takiej 100 letniej maszyny? Z jakimi materiałami sobie radzi? Stabilne, elastyczne, cienkie, grube, koronki, wstążki? I boję się jeszcze, że nie dam rady jej obsłużyć - nawlekanie, regulacja... wypatrzyłam taką http://tablica.pl/oferta/rast-gasser-maszyna-do-szycia-IDTUVn.html#b0b495fd i z chęcią sprawiłabym sobie jako przedwczesny prezent urodzinowy, a potem machnęłabym drewniane części ciemniejszą lakiero-bejcą.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam podobnie - była też taka u babci, mniej ozdobna.
Pamiętam, że mama szyła na niej wszystko, czego nie chciał wziąć Łucznik: skóry, grube jeansy, kożuchy itp.
Była nie do zabicia - nic na niej nie robiło wrażenia.
Najwyżej szyła wolniej.
Za mały byłem, by wnikać dlaczego tak.
Myślę, że trzeba by zrobić sobie wycieczkę, zabrać trochę próbek materiałów i sprawdzić.
Ale na pewno na to też wpadłaś :)

Avatar użytkownika
Administrator
Odkopię napewno - może w długi weekend majowy :) Byleby pogoda była.

Tylko maszyna babci jest w stoliku - jak się go całego rozłoży to zajmuje kawał miejsca. i na dodatek dziadek pomalował go jakąś brzydaczną farbą :> Wymyśliłam, że kupiłabym taki piękny, metalowy stolik z innej maszyny (widziałam na allegro) i wmontowała go w niego tzn. mąż wmontowałby :D I do domu z nią :)

Niemniej maszyna babci jest Czeska i nie jest w takim idealnym stanie, jak Twoja Wiolu. Ale szyła na niej babcia więc jest bezcenna.

Dark jak TY coś napiszesz to normalnie nie wiem co odpisać :D
Wygenerowałeś piękne słowa i zmusiłeś nas do refleksji. A my szyjąc najlepiej jak potrafimy i wkładając w naszą pracę/hobby całe serce upiększamy trochę świat i nie godzimy się na zalewanie nas "byle czym" :)

I tutaj dochodzi do głosu sztuka, potrzeba piękna, kreatywność - czyli to co najlepsze :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja cała noc śniłam o starej maszynie :muza::muza:Czy to nie jest dziwne ,że jest tyle wspaniałych nowoczesnych maszyn a my marzyny o tych zabytkach ? Pewnie dlatego ,że tamte maszyny miały swoją duszę :)
Avatar użytkownika
Administrator
Miały dusze tak ja stare auta :) Takie moje zdanie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Okej, czyli ciężkie materiały szyje lepiej niż nowe domowe maszyny, ale ponowię najważniejszą dla mnie kwestię: jak z materiałami delikatnymi, cienkimi?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Okej, czyli ciężkie materiały szyje lepiej niż nowe domowe maszyny, ale ponowię najważniejszą dla mnie kwestię: jak z materiałami delikatnymi, cienkimi?
Szyje.
Ale jako właścicielka i starej i super-nowoczesnej; do praktycznego szycia wolę te nowsze. To nie tylko kwestia szycia ciężkich materiałów; ale i to, że masz praktycznie tylko jedną rękę zajętą napędem (chyba iż maszyna jest nożna bądź z silnikiem doczepionym; bo i takie modele istnieją).
Czyli gdybym ja miała coś sugerować, biorąc pod uwagę WYŁĄCZNIE aspekt praktyczny szycia: może niekoniecznie najnowszy model ale na pewno NIE antyk.
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

7 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.