Wersja do druku

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
to mój pierwszy post na tym forum. nie szyję ale może za niedługo zacznę :). jak na razie potrzebuje Waszej rady. Poszukuje materiału z którego często uszyte są takie delikatne zwiewne falbankowe sukienki, bluzki itp. jedyne co mi przychodzi na myśl to batyst... no ale nie wiem czy to jest to. Mógłby być taki delikatnie kreszowany albo gładki.
Jedyne co mi przychodzi na myśl, żeby go opisać to: przeźroczysty jak woal ale bardziej szorstki w dotyku i tak jakby o rzadszym splocie. Pomóżcie proszę. Nie jest mi on potrzebny na sukienkę ale będąc w H&M stwierdziłam, ze szukam czegoś takiego jak na zdjęciach i stąd ten tytuł posta.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja to widze z szyfonu jedwabnego.
Ta ciemniejsza bluzeczka,moze byc z batystu tak jak pisalas,lub z szyfonu syntetycznego.
Ale ta jasna ja widze tylko z jedwabiu.Ona musi byc miekka .Caly jej urok jest w tej delikatnosci.Piekna jest ta bluzeczka.
Pozdrawiam.

Sorry.Mam nowy komputer i nie mam jeszcze polskiej czcionki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
to co pokazałaś na fotkach to szyfon....
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak też myślałam, że to szyfon tylko zabrakło mi tego słowa jak pisałam pierwszego posta. Tylko miałam wątpliwości bo jak w sklepie z materiałami widziałam szyfon to był niezbyt ładny. No ale może zależy od producenta. Będę szukała dalej. A skoro mogę liczyć na tak szybką i fachową pomoc na tym forum :D to mam jeszcze jedno pytanko...
Jest taki materiał podobny do szyfonu który nie strzępi się i nie trzeba go podszywać gdyby chciało się uszyć coś z wieeeeloma warstwami falbanek?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
do szyfonu podobna jest żorżeta, ale jednak trochę się strzępi...
zawsze można brzegi obszyć lamówką, która dodaje elegancji, choć podwyższa koszty szycia. Może nasze krawcowe dorzucą coś ciekawszego... bo mnie chwilowo brakuje pomysłu na rozwiązanie Twojej zagadki:angel:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam chwile to Wam pokażę skąd narodziło się to drugie pytanie. Zasłony z moich marzeń.... Ale nie mam pomysłu czym to obszyć żeby wyglądało delikatnie. Bo można by takie coś zrobić nawet z woalu ale szyfon byłby chyba lepszy. Zakochałam się w tych zasłonach, te brązowe na dodatek idealnie pasowałyby mi do dużego pokoju hucznie zwanego salonem :), więc tym bardziej na nie zachorowałam bo od razu wyobraziłam sobie je w moim oknie.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale one są piękne! Też chce takie. Chyba bym nie wpadła na taki pomysł, nawet nigdzie takich nie widziałam. BOMBA!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na moje oko są one szyte z szyfonu kreszowanego...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wy macie łatwiej bo potraficie szyć :( Wystarczy kupić odpowiedni materiał, poświęcić trochę czasu i energii. Ja mam tyle pomysłów, wydaje mi się nawet, że mam jakieś pojęcie jak to zrobić ( na wykończenia nie mam pomysłów no ale od czego mam Was) ale brak maszyny i umiejętności krawieckich komplikuje sprawę :(, a jakbym zaniosła projekt do krawcowej, która zrobiłaby to tak jak chce to pewnie sporo by to kosztowało :(.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wy macie łatwiej bo potraficie szyć :( Wystarczy kupić odpowiedni materiał, poświęcić trochę czasu i energii. Ja mam tyle pomysłów, wydaje mi się nawet, że mam jakieś pojęcie jak to zrobić ( na wykończenia nie mam pomysłów no ale od czego mam Was) ale brak maszyny i umiejętności krawieckich komplikuje sprawę :(, a jakbym zaniosła projekt do krawcowej, która zrobiłaby to tak jak chce to pewnie sporo by to kosztowało :(.
zatem, nie masz wyjścia: musisz zacząć ćwiczyć by dać sobie szansę i nauczyć się szyć :)

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.