Wersja do druku

42 strony: « < 15 16 17 18 19 20 21 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Męczę się z tą torbą, a ma być na niedługi wyjazd. Przeprosiłam się ze starą maszyną. Na szczęście się okazało, że do husqvarny da się linijkę z Juki zamontować. Ale np. zamek wolałabym wszywać na nowej, bo ma lepszą stopkę. I w ogóle chciałabym móc na niej szyć:beczy::zly: Może mi ktoś coś poradzić? Czyszczona była z rozbieraniem, odkurzaczem i sprężonym powietrzem. Żadne ustawienie naprężenia nie daje ładnego ściegu.

Poza tym wrzucam gacie uszyte metodą, o ktorej ostatnio Brumm na blogu pisała.
Ojojoj, ale bieda szwy... ciężka sprawa, bo widać, że naprężenie zmienia się w trakcie szycia, niektóre ściegi są luźniejsze, niektóre nie... Ja wiem, że to zabrzmi idiotycznie, ale czy na pewno dobrze nawlekasz maszynę? Ja byłam święcie przekonana, że moja maszyna źle nawija nici na bębenek a okazało się, że przy nawlekaniu omijałam taki dzyndzel regulujący naprężeniem... a schemat na maszynie jak byk pokazywał co i jak :D
A kombinowałaś z naprężeniem nici bębenkowej?
Zauważyłam też, że nowe maszyny potrzebują się "rozszyć", z biegiem czasu szyją coraz lepiej i naprężenie robi się czulsze... mówię o komputerowych maszynach (z mechanicznymi nie zauważyłam takiej prawidłowości).
Ja bym oddała do serwisu, jeśli powyższe nie pomoże.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki, Aire, za odzew.
Jakoś na początku źle nawlekałam, tak samo jak Ty, choć obrazek mówił co innego:) Jak tak źle szyje, to nawlekam górną ponownie, szpulkę też jeszcze raz. Rozszyć się musi - no może to to. Jakoś starej 10 lat nie czyściłam (wstyd, wiem) i szyła, a ta komputerowa królewna nawet po czyszczeniu źle.
Naprężenie dolnej próbowałam już na początku, jak mi batyst źle szyła i też nie pomogło.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mój brother też tak szył ,jeśli stębnowałam jedną warstwę ,podklejałam cienką flizeliną albo pod spód nieśliską podszewkę i było dobrze ,
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mój brother też tak szył ,jeśli stębnowałam jedną warstwę ,podklejałam cienką flizeliną albo pod spód nieśliską podszewkę i było dobrze ,
U mnie to nie pomoże, bo mam przyklejoną grubą flizelinę i tak szyje:(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a może nawiń jeszcze raz bębenek ,bo dolna nitka jest za luźna ,albo daj grubszą nić i skróć ścieg ,
może pomoże :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zanetta, dzięki.
Na razie szyję na starej.

Kilka bluzek z dzianiny.

--- Ostatnio edytowane 2013-07-29 14:58:48 przez AgaM ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cudne bluzeczki! Najbardziej mnie urzekła druga, z domkami... Piękny motyw i kolory!
________________________________________________________
Mój blog: Yeshka Gone Wild
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A mi się najbardziej podoba ostatnia :)
Lubię kwiaty i róż.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Bluzka z domkiem - ale fajna! Fajny krój i fajny motyw na dzianince :) Bardzo mi się podoba :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki:)
2. i 3. bluzka ma domki.

42 strony: « < 15 16 17 18 19 20 21 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.