Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Administrator
Kochani!
Zachęcam do przyłączenia się do akcji szycia sukienek dla ubogich dziewczynek z różnych zakątków świata.

Myślę, że większość z nas poradzi sobie z uszyciem tej prostej sukienki dlatego serdecznie zapraszam.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na blogu dressagirlpoland

Co ważne:

Głównym celem akcji jest uszczęśliwianie małych dziewczynek poprzez obdarowywanie ich czymś wyjątkowym, co zostało wykonane z myślą o nich, co dla odmiany jest ładne i nowe, a nie znoszone i wypłowiałe. Dla większości z tych dzieci taka podarowana sukienka jest jedyną rzeczą która należy tylko do nich.


Materiał na sukienkę nie może być również przeźroczysty, ze względów estetycznych oraz moralnych. Ważne jest także to, aby sukienki były ujednolicone. Nie oznacza to braku uznania dla kreatywności i indywidualizmu osób szyjących, jednak organizacji zależy na tym, aby sukienki były szyte według tego samego schematu.


Dostarczane sukienki spełniają jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Ze względu na to, że każda dostarczona do dziewczynek sukienka posiada logo akcji charytatywnej, jest pewnego rodzaju znakiem, że dziewczynki te są przez kogoś chronione.


Oficjalnie dołączam do akcji. A Wy?



--- Ostatnio edytowane 2012-05-30 08:25:00 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hm...idea szczytna, ale...
Przeczytałam, idea wydaje się być ciekawa, ale tego zupełnie nie rozumiem ( jak mawiają tubylcy something..is... lost in translation?!)

Ważne jest także to, aby sukienki były ujednolicone. Nie oznacza to braku uznania dla kreatywności i indywidualizmu osób szyjących, jednak organizacji zależy na tym, aby sukienki były szyte według tego samego schematu.

Przecież to jest wewnętrznie sprzeczne! Mają być ujednolicone, ale wyrażać kreatywność, i są szyte w/g tego samego schematu?! To gdzie tu jest miejsce na kreatywność?
Jest to jakby praktycznie niewykonalne, moim skromnym zdaniem...
Nie, żebym nie chciała pomóc, wręcz przeciwnie, ale...

Kochani!
Zachęcam do przyłączenia się do akcji szycia sukienek dla ubogich dziewczynek z różnych zakątków świata.

Myślę, że większość z nas poradzi sobie z uszyciem tej prostej sukienki dlatego serdecznie zapraszam.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na blogu dressagirlpoland

Co ważne:

Głównym celem akcji jest uszczęśliwianie małych dziewczynek poprzez obdarowywanie ich czymś wyjątkowym, co zostało wykonane z myślą o nich, co dla odmiany jest ładne i nowe, a nie znoszone i wypłowiałe. Dla większości z tych dzieci taka podarowana sukienka jest jedyną rzeczą która należy tylko do nich.


Materiał na sukienkę nie może być również przeźroczysty, ze względów estetycznych oraz moralnych. Ważne jest także to, aby sukienki były ujednolicone. Nie oznacza to braku uznania dla kreatywności i indywidualizmu osób szyjących, jednak organizacji zależy na tym, aby sukienki były szyte według tego samego schematu.


Dostarczane sukienki spełniają jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Ze względu na to, że każda dostarczona do dziewczynek sukienka posiada logo akcji charytatywnej, jest pewnego rodzaju znakiem, że dziewczynki te są przez kogoś chronione.


Oficjalnie dołączam do akcji. A Wy?



--- Ostatnio edytowane 2012-05-30 08:25:00 przez Susanna ---



--- Ostatnio edytowane 2012-05-30 11:31:53 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wydaje mi się, że to tak jak z poduszkami, które swego czasu szyłyśmy, wszystkie były jednakowe pod względem rozmiaru i wymagań odnośnie konserwacji (bo miały się dobrze prać), reszta była sprawą inwencji. Można przecież dać wzorzystą tkaninę i pobawić się z wzorem, aplikację, ozdobną tasiemkę etc. Przekornie myślę, że również jakąś mikro falbankę lub kieszonkę. Tu akurat ważne jest, żeby sukienka była mocna, trwała, przewiewna i nie prześwitująca. Założenia znamy, czas teraz rozwiązać problem projektowy ;)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Wydaje mi się, że chodzi o to aby sukienki miały ten sam ujednolicony fason. Żeby jakaś sukienka nie "wybijała" się zdobnością ponad inne. No wiesz - ktoś uszyje prosą sukienusię a kogoś innego poniesie i "strzeli" coś a'la księżniczka :)

Dobór kolorów i wzorów na materiale jest chyba dowolny. Na zdjęciach widziałam też sukienki z naszyta kieszonką więc taki element też może się pojawić.

Tak to widzę aczkolwiek nie dają głowy czy dobrze rozumuję.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moze faktycznie. Tylko tam jest opis o szyciu tego z poszewek na poduszki. Ostatnio kupowalam takie, bo dzieci potrzebowaly do szycia w szkole -wlasnie z poszewek. Jakosc byla tragiczna. I nie, zebym kupowala, jakies tanie, wrecz przeciwnie, szanowny malzonek zostal obarczony zadaniem domowym, ktore wykonal idealnie....
Mysle, ze trzeba by faktycznie poszukac mocnego ale i ladnego materialu,i dopiero wtedy probowac szyc.
Sproboje, a przy okazji wykorzystam nowa maszyne. O! :)

Wydaje mi się, że to tak jak z poduszkami, które swego czasu szyłyśmy, wszystkie były jednakowe pod względem rozmiaru i wymagań odnośnie konserwacji (bo miały się dobrze prać), reszta była sprawą inwencji. Można przecież dać wzorzystą tkaninę i pobawić się z wzorem, aplikację, ozdobną tasiemkę etc. Przekornie myślę, że również jakąś mikro falbankę lub kieszonkę. Tu akurat ważne jest, żeby sukienka była mocna, trwała, przewiewna i nie prześwitująca. Założenia znamy, czas teraz rozwiązać problem projektowy ;)

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
O tu jest link do galerii:

http://www.dressagirlaroundtheworld.com/apps/photos/

Każda inna.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam, cos mam!

Co o takim materiale sadzicie -nadaje sie?!

Przyszedl zamowiony przez internet (wieki temu), z przeznaczeniem na spodnice Marfy; ale mam na tyle, ze i na male sukienusie by wystarczylo- grubsze plotno, 100% bawelna, tylko nie wiem, jak z farbowaniem, musze wyprobowac.
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Moim zdaniem jak najbardziej!
Widzę, ze ekrawiectwo znów stanie na wysokości zadania :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo fajna akcja!!!
________________________________________________________
Elwira
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wydaje mi się że jeśli będzie ciut (mniejsze lub większe) odbiegała od szablonu to się nie obrażą, w galerii widać również inne fasony
________________________________________________________

4 strony: 1 2 3 4 >

Wątek jest zablokowany.