Wersja do druku

40 stron: « < 8 9 10 11 12 13 14 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To już będzie jakiś miesiąc, odkąd ceny się zmieniły. Nie wszystkie wzrosły, niektóre maszyny minimalnie potaniały. W moim przypadku kupowałam maszynę w lutym i w tej chwili jestem do przodu o 1000zł dzięki temu, że nie ociągałam się z zamawianiem.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Właśnie się zorientowałam, że ceny Janome minimalnie wzrosły na dniach.
Hmm,
kupiłam tuż przed weekendem majowym Janome TXL607, w krakowskiej firmie SEMACO i kupiłam ją za 2015zł, przy czym jej cena we wszystkich sklepach online to 2099zł...
________________________________________________________
www.zuchdziewczyna.pl
www.sowiadziupla.pl
www.takielale.blogspot.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właśnie się zorientowałam, że ceny Janome minimalnie wzrosły na dniach.
Hmm,
kupiłam tuż przed weekendem majowym Janome TXL607, w krakowskiej firmie SEMACO i kupiłam ją za 2015zł, przy czym jej cena we wszystkich sklepach online to 2099zł...
Zuch dziewczyna!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zuch dziewczyna!
Dziękuję :D To komplement!
Dobry komplement nie jest zły! :))))
________________________________________________________
www.zuchdziewczyna.pl
www.sowiadziupla.pl
www.takielale.blogspot.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To już będzie jakiś miesiąc, odkąd ceny się zmieniły. Nie wszystkie wzrosły, niektóre maszyny minimalnie potaniały. W moim przypadku kupowałam maszynę w lutym i w tej chwili jestem do przodu o 1000zł dzięki temu, że nie ociągałam się z zamawianiem.

Aire ,a jakie cudo kupiłaś sobie w tym roku ? zamiast pfaffa ,




Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To już będzie jakiś miesiąc, odkąd ceny się zmieniły. Nie wszystkie wzrosły, niektóre maszyny minimalnie potaniały. W moim przypadku kupowałam maszynę w lutym i w tej chwili jestem do przodu o 1000zł dzięki temu, że nie ociągałam się z zamawianiem.

Aire ,a jakie cudo kupiłaś sobie w tym roku ? zamiast pfaffa ,

Ano, kupiłam Horizona 8900QCP
http://www.szyj.pl/maszyny/janome-mc8900QCP

Miałam duuuuuuży dylemat, bo zdążyłam poznać lepiej pfaffy i miałam wielką ochotę na Expressiona 4.0. Ale w końcu wybrałam Janome, m.in. dlatego, że pozwolono mi pobawić się z nią prawie dwie godziny przed zakupem, no i dostałam zniżkę. :)
A zresztą udało mi się zdobyć dwa starsze modele pfaffów, więc niczego mi w sumie już nie brakuje i mam teraz tyle maszyn, że na kolejne mąż nałożył mi szlaban :P
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
właśnie obejrzałam Horizona ,super

--- Ostatnio edytowane 2013-05-21 18:23:18 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Muszę przyznać, że szyje się na nim bardzo dobrze, bardzo mnie ujmuje cicha i płynna praca silnika, jestem na tym punkcie wyczulona, bo generalnie mam wrażliwy słuch. Górny transport inny niż w pfaffach ale też fajny, super zbiera tkaninę po bokach stopki i ma siłę uciągnąć kilka warstw grubszej tkaniny, w ogóle nie trzeba maszynie pomagać. No i maszyna sama z siebie szyje prosto, ząbki transportowe są bardzo dobrze ustawione i szerokie, no naprawdę szyje się bardzo komfortowo :)
Sprawdzam ją na razie intensywnie na różnych tkaninach, jeszcze kilka tygodni i będę chyba mogła napisać recenzję, może komuś się przyda. :) Na razie jestem zadowolona z zakupu, gdzieś z tyłu głowy nadal tęsknię za Pfaffem 4.0, ale nie można mieć wszystkiego. Wolę mieć ewentualny serwis z Eti, pracują tam fantastyczni ludzie i potrafią klienta rozpieścić. ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam!
Mam pytanie odnośnie mojej maszyny Janome DC 4100 ,kupiłam w Lidlu zestaw do maszyn do szycia,w zestawie są szpulki do maszyny do bębenków czy jeśli założę taka szpulkę,wydaje mi się że jest trochę mniejsza(może mi sie wydaje:bezradny:) czy nie zepsuję sobie maszyny?Moje szpulki są przeźroczyste a te są kremowe.I są w zestawie igły do maszyny.No i ja już jestem zupełnie zakręcona(jak te szpulki:wysmiewacz:). Jak często trzeba zmieniać igły do maszyny?Ja mam różne igły (półpłaskie),czy do Janome są jakieś szczególne igły,które pasują tylko do tej maszyny?W mojej maszynie często łamię igły,zaginają się.Czy ja coś robię nie tak.Wiem,że igła musi być dopasowana do rodzaju tkaniny(szyję tylko tkaniny bawełniane),czasem mam wrażenie,że maszyna głośno pracuje,może to wina igły.Dziewczyny kochane ja naprawdę jestem samoukiem,tu na obczyźnie nie mam kogo zapytać,bo nikt z moich znajomych nie szyje.Czy możecie mi polecić jakieś dobre igły do maszyny?Bardzo proszę:prosi:
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Porównaj obie szpulki - oryginalną i tą dokupioną. Jeśli dokupiona jest mniejsza /niższa/ możesz spróbować ją używać. W mojej maszynie powinnam używać tylko szpulek wyższych, ale zakładam też i niższe - muszę wtedy trochę ostrożniej szyć, bo czasem szpulka wpada w miniturbulencje ;-) Tak czy siak - dokupię sobie więcej właściwych szpulek.

Igły - możesz używać wszystkie igły półpłaskie. Jeśli jednak szyjesz grube warstwy bawełny - wymień igłę na specjalną igłę do jeansu - maszynie będzie łatwiej.

Dowiedz się na obczyźnie, które igły są tam najbardziej popularne, bo np. igły Akra /tych chyba używam najczęściej/ mogą być tam niedostępne albo bardzo drogie, a z kolei lokalna marka może być lepsza i tańsza.

Jak często wymieniać? Jak zauważysz, że uszkadza materiał albo źle szyje /nie łapie szwu itp./. W domowym szyciu raczej nie używa się wariantu: co 8 godzin nowa igła. Takiego podejścia uczą np. w szkołach odzieżowych, a to nie to samo :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

40 stron: « < 8 9 10 11 12 13 14 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.