Wersja do druku

40 stron: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Bardzo Ci dziękuję Czeremcho za odpowiedź,właśnie tak też pomyślałam,że do szycia grubszych warstw tkaniny bawełnianej powinnam założyć grubszą igłę.A jak szyję sztruks,albo welwet to pewnie też grubszą igłą.Wiele czynności wykonuję mechanicznie,ale niestety szycie to nie jest taka prosta sprawa jak się innym wydaje:muza:Trzeba myśleć,myśleć!Szyję że tak powiem z doskoku,bo nie zawsze mam siłę, mam problemy ze zdrowiem.Ale nie mogę się położyć i leżeć, jeżeli przez 30 lat pracowałam.Muszę coś robić.Kupuję resztki materiałów i szyję(głównie pokrowce na poduszki), takie kolorowe to cieszą oko :hejka:
Myślę tak,że może z Polski przez internet bym zakupiła,wysyłka nie będzie droga,bo igły są lekkie.
Macie może jakiś sklep internetowy warty polecenia .
Była bym wdzięczna!
eva
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
,,...cytuję Anię.....''


Porównaj obie szpulki oryginalną i tą dokupioną. Jeśli dokupiona jest mniejsza /niższa/ możesz spróbować ją używać. W mojej maszynie powinnam używać tylko szpulek wyższych, ale zakładam też i niższe - muszę wtedy trochę ostrożniej szyć, bo czasem szpulka wpada w miniturbulencje Tak czy siak - dokupię sobie więcej właściwych szpulek...........''

Dokładnie tak się dzieje jak Ania opisała....

Szpulki są różne i trzeba uważać...i jak jest np.mniejsza -maszyna zaczyna,,tarabanić''...

Z moją Berninką nie wiedziałam co się dzieje.....wyszło,że winna jest szpulka NIE od berninki...

Tak,Aniu,ja też muszę sobie dokupić więcej,,oryginalnych''szpulek.

Ciekawostka...
...ponieważ szpulek od maszyny miałam sporo - mąż je posegregował i wyszły mu ...4 kupki....
1/od maszyny łucznik (moja)
2/ od maszyny łucznik (męża)
3/od Janome 525S (sprzedałam)
4/od Berninki.....wychodzi na to ,że każdy typ ma ,,swoje szpulki''

Miłego dnia:buzki:

--- Ostatnio edytowane 2013-06-20 13:23:28 przez Kazia ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
A ja mam o tyle dobrze, że do mojej Wifamy pasują tylko szpulki najniższe, dzięki czemu nie ma ryzyka, że wepchnę niewłaściwą:) Po prostu bębenek się nie domknie:)
Co do igieł - polecam szczerze igły Schmetz. Są świetne.

Zbych
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ewad55, nie wiem gdzie mieszkasz, ale igly Schmetz powinnaś dostać bez problemów - do bawełny (rozumiem, że szyjesz coś w rodzaju patchworków), polecam igły do pikowania (quilting needles) z zieloną kolbą - ja szyję czasem sporo warstw i nie mam z nimi żadnych problemów (co najwyżej z 75 zmieniam na 90) i tylko w jednym przypadku posiłkowałam się igłami do jeansu (ale to wyjątkowa bawełna, sztywna i śliska więc przy 6 warstwach + ocieplina inne igły czasem przepuszczały).

Co do szpulki to tak jak poprzednicy pisali porównaj z oryginalną (Janomki ponoć są dość wybrzydliwe w tej materii) i sprawdź też czy jest dobrze nawinięta nitka, moja Janomka czasami pod koniec szpulki głośniej chodzi, ale jak jest dobrze nawinięta to trzyma naprężenie do ostatnich centymetrów. Mogę polecić sklep: http://maszyny-do-szycia.com - ja wysyłam emaila z zestaweniem co chcę i ostatnio przesyłka dotarła do mnie w ciągu 3 dni (też mieszkam poza krajem;)) - na stronie co prawda nie widzę igieł, ale ja u nich kupowałam, więc zawsze możesz zapytać.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Igła do jeansu to nie tyle igła grubsza, co po prostu inna. Ostrzejsza, mocniejsza, z głębszym rowkiem na nitkę. Kiedy szyje się tą igłą nie słychać "walenia" igłą w materiał, poza tym - jeansowa 90 lepiej wejdzie w materiał niż zwykła 110. I ma mniejsze skłonności do złamania się.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zgadzam się z Tobą Aniu, aczkolwiek igły do pikowania też są mało podatne na złamanie - wydaje mi się, że są bardziej sprzężyste, w końcu przy ciągłym przekręcaniu pod stopką kanapki igła też jest narażona na "szarpanie".
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zibiasz polecasz igły Schmetz...i zastanawiam się czy pasowałyby do mojej berninki?

Wprawdzie w wyposażeniu mam igły z napisem,,berninka.....jak myślisz ?..chętnie kupiłabym sobie te igły.

ikk zaintrygowałaś mnie tą igłą do pikowania (quilting needles) z zieloną kolbą...

Też chętnie kupiłabym sobie taką igłę...możesz dać namiary na sklep?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Zibiasz polecasz igły Schmetz...i zastanawiam się czy pasowałyby do mojej berninki?

Wprawdzie w wyposażeniu mam igły z napisem,,berninka.....jak myślisz ?..chętnie kupiłabym sobie te igły.

Dla porównania trzonu załączam fotkę igły Schmetz. A długość chyba jest znormalizowana?
Jeżeli w Twojej Berninie jest inny trzon - to jeszcze nie oznacza, że Schmetz nie ma ich w ofercie.
Po prostu te są najbardziej rozpowszechnione.:)

Zbych

--- Ostatnio edytowane 2013-06-20 15:54:25 przez Zibiasz ---
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Bardzo Ci dziękuję za informację - chyba te igły będą pasować...
Kupię i wtedy przekonam się...w razie czego to tylko parę złotych...
Dzięki :)

--- Ostatnio edytowane 2013-06-20 16:24:41 przez Kazia ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kazia, tu gdzie mieszkam, można kupić właściwie tylko igły Schmetz, ale w Polsce też je kupowałam. Do pikowania (i zszywania patchworków) używam tych: http://www.connectingthreads.com/tools/Schmetz_Quilting_Sewing_Machine_Needles__DSchmetzQltngNdls.html (chociaż w Stanach to bym ich nie zamawiała). Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że Schmetz to igły uniwersalne i do Berniny też będą pasować.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

40 stron: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.