Wersja do druku

40 stron: « < 12 13 14 15 16 17 18 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Hej! Ja zaczynałam na starym Łuczniku, ale był awaryjny, więc wymieniłam na Husqvarna Viking E 20. Mechaniczna, całkiem niezła maszyna dla początkujących. Niedawno przerzuciłam się na Brothera - model NV-15 - elaktroniczna, nieduża maszyna, ale dużo lepsza od mojej Husqvarny, ma mniej ściegów, ale jest mocniejsza, można szyć od początku tkaniny, ma automatyczne obszywanie dziurek i super stopkę do ściegu owerlokowego. Aha, i uwielbiam stopkę z górnym transportem - przy szyciu toreb czy patchworku to zbawienie. Teraz planuję nabyć większą, też Brothera, zastanawiam się jeszcze nad modelem, ale chyba będzie to NV-100. Na blogu opisuję wrażenia maszynowe, więc tę nową na pewno też opiszę, jak już się z nią zapoznam :)
P.s. teraz nie wybrałabym juz maszyny mechanicznej!!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Może mi ktoś zdradzić jaka jest róźnica między Janome 525s a Janome sewing 521 ?nie moge nigdzie znalezc po polsku opisu tej drugiej, wiec nie moge porównać. 521 znalazlam na zagranicznej stronie i juz powątpiewam czy przypadkiem to nie ta sama maszyna.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
525s ma dziurkę automatyczną a 521 4-stopniową, reszta taka sama. 521 nie ma w Polsce.

--- Ostatnio edytowane 2013-10-22 15:18:39 przez Aire ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Sprawa wyjaśniona. Dziękuję :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
ajcie, mam nadzieję, że ktoś tu zagląda czasem jeszcze.. :) Przejrzałam chyba wszystkie możliwe wątki i nie znalazłam nic odpowiedniego :/
Mianowicie chce kupić maszynę do szycia i zastanawiam się na singer 7465, a Janome cxl 301... O maszynie singer juz troszkę czytałam, ale niestety tej konkretnej Janome nie mogę nigdzie znaleźć i niestety nie wiele o niej wiem prócz ceny i kilku drobiazgów... Co polecacie moje drogie?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja mogę polecić Janome MC6600P, którą sama używam.
Moim zdaniem jest świetna. Troszkę problemów mi stwarza przy szyciu nićmi tapicerskimi, ale jakoś daje radę:)
Ogólnie posiadam 3 maszyny Janome i jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza z hafciarki :)
Jak coś to proszę pytać:) Chętnie odpowiem.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
JanomeCXL301 jest na stronie www.amazon.co.uk.
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mianowicie chce kupić maszynę do szycia i zastanawiam się na singer 7465, a Janome cxl 301... O maszynie singer juz troszkę czytałam, ale niestety tej konkretnej Janome nie mogę nigdzie znaleźć i niestety nie wiele o niej wiem prócz ceny i kilku drobiazgów... Co polecacie moje drogie?
Z tego co wiem niektóre modele Janome mają różne nazwy w zależności od kraju sprzedaży - z tego co widzę to CXL 301 pojawia się głównie w UK więc najłatwiej będzie tam znaleźć informacje na jej temat.

Ja mogę polecić Janome MC6600P, którą sama używam.


Witam w klubie - ja też lubię swoją Janomkę i traktorek (czyli owerloka), ale chyba bez sensu jest polecać komuś maszynę X razy droższą :)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie szukałam i nie znalazłam, ale dziś juz kupiłam i jak narazie nic nie wiem jak zacząć wszystko ,ale się nauczę :) dziękuję :) a to moje cudo :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właśnie szukałam i nie znalazłam, ale dziś juz kupiłam i jak narazie nic nie wiem jak zacząć wszystko ,ale się nauczę :) dziękuję :) a to moje cudo :)
Zacznij od przeczytania instrukcji obsługi, a potem powolutku;) Janome są dość intuicyjne, jeśli wcześniej miałaś do czynienia z maszyną to sobie poradzisz. W razie czego pytaj, albo przeszukuj forum, bo odpowiedzi na większość pytań już tu są;)

Czekamy na pierwsze uszytki :okok:
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

40 stron: « < 12 13 14 15 16 17 18 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.