Wersja do druku

40 stron: « < 13 14 15 16 17 18 19 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie miałam wcześnie styczności z żadną maszyna tzn żadnej nie obsługiwałam, wczoraj po 15 min używania juz musiałam jedna część rozkręcić by wyciągnąć materiał, który mi utkwił w środku :/ ale dałam rade ( źle założyłam szpukle w bebenku) a później przeczytałam w instrukcji jak to zrobić iiiii w sumie nie wie czy mogę tu, ale wkleję :)) moje pierwsze dzieło :) jeszcze nie wiem do czego jest jaki scieg.. Ale też się nauczę :)

P.S minky bardzo ciężko msie szyję.. Nie wiedziałam o tym :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i brawo :oklasky::oklasky::oklasky:

Minky szyje się cieżko to fakt, najlepiej na początku próbować na bawełnie - jest dość sztywna i łatwa w obróbce;)

A pierwszymi problemami się nie przejmuj, ja swoją maszynę zablokowałam po 10 minutach (zawału dostałam) i nie chciała ruszyć (też mi wciągnęło materiał pod płytkę - tak koniecznie chciałam ją wypróbować, że zaczęłam od podkoszulki z dzianiny - :boisie: ). Jeśli to się będzie powtarzać to spróbuj zaczynać szycie nie od samego początku materiału i trzymaj nitki z tyłu przez pierwsze 2-3 ściegi.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
u mnie podobna sytuacja, jak szyłam z wiskozy elastycznej też wcięło, aż mi się gorąco zrobiło i spociłam się bo myślałam, że z chwytaczem wyciągnę :rotfl::rotfl::rotfl:, ale to kwestia wyczucia i tak jak pisze ikk zaczynam kawałek dalej i trzymam nitki :oczko:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie miałam wcześnie styczności z żadną maszyna tzn żadnej nie obsługiwałam, wczoraj po 15 min używania juz musiałam jedna część rozkręcić by wyciągnąć materiał, który mi utkwił w środku :/ ale dałam rade ( źle założyłam szpukle w bebenku) a później przeczytałam w instrukcji jak to zrobić iiiii w sumie nie wie czy mogę tu, ale wkleję :)) moje pierwsze dzieło :) jeszcze nie wiem do czego jest jaki scieg.. Ale też się nauczę :)

P.S minky bardzo ciężko msie szyję.. Nie wiedziałam o tym :)
Fajne to - ale co to jest?
G.
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Grzesiu, to takie coś co niemowle miętosi w łapkach a te wystające tasiemki maja inną fakturę i czasem szeleszczą - dużo mam produkuje takie rzeczy, ale jak to się nazywa fachowo to Ci nie powiem;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Fajne to - ale co to jest?
G.
[/quote

Jako że niedługo zostanę dziadkiem (wreszcie) rozwijam temat, mam pytanie gdzie znaleźć na wzór takie wynalazki, z jakiego powinny być materiału itd.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Fajne to - ale co to jest?
G.
[/quote

Jako że niedługo zostanę dziadkiem (wreszcie) rozwijam temat, mam pytanie gdzie znaleźć na wzór takie wynalazki, z jakiego powinny być materiału itd.

Grzesiu to kocyk generalnie i zabawka przy okazji
Na wierzch bawełna, na spód polar(?), plusz(?) u nas sprzedawany pod nazwą MINKY. Może być też miękka flanela bawełnina (ale gdzie ją dostać?), wtedy prać można w wyższej temperaturze.
http://www.belle-petite.pl/kocyk-ocieplany-bawelna-minky-100x135-cm,3,384,75

--- Ostatnio edytowane 2014-02-03 17:42:15 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Grzesiu, to takie coś co niemowle miętosi w łapkach a te wystające tasiemki maja inną fakturę i czasem szeleszczą - dużo mam produkuje takie rzeczy, ale jak to się nazywa fachowo to Ci nie powiem;)
Czyli to jest "miętośnik" (miętośłap, tarmoścuśnik) dla niemowlaka. No jak go zobaczyłem, to od razu miałem ochotę te farfocle wyszamotać.
G.
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja mówię szmatka z metkami :) materiały kupuje na ebuy, ale w Pl jest dużo większy wybór i ładniejsze wzory.. Polecam sklep "Świat Minky " tam właśnie ten plush jest (chociaż w sumie nie jestem pewna czy to plush) można go prac w 40 stopniach :) "metki" to różne tasiemki :) u mniebsa na dwóch bokavhbtulko żeby moja mała mogła w razie chęci przytulic się do jednego boku :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja to znam pod nazwą "metkowiec" :)
________________________________________________________
http://magdiczka.blogspot.com - moje zmagania z blogowaniem i szyciem ;)

40 stron: « < 13 14 15 16 17 18 19 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.