Wersja do druku

40 stron: « < 34 35 36 37 38 39 40 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dzięki dziewczyny :).
Już wiem, że 7200 nie ma lustrzanego odbicia. Co do wciągania materiału na początku szycia, to pan z Eti polecił mi specjalną stopkę która zapobiega podobno właśnie wciąganiu delikatnych materiałów.
http://eti.com.pl/Katalog/Szukaj/Stopka-do-szycia-delikatnych-tkanin-i-dzianin-janome-941500000.html?search=product&string=941500000&search_top=
Pan z Eti zapewniał, że z tą stopką można szyć od samego brzegu.

Ja niestety potrzebuję chyba takiej płytki ściegowej z małym otworem, bo często szyję dziewczynkom coś z cienkich materiałów i podwijam stopką do podwijania (gdy odkryłam, jak działa, zakochałam się w niej :) )

Ale taka płytka ściegowa nie jest dodawana do żadnej z tych dwóch maszyn.

Ponawiam jeszcze pytanie o te warstwy jeansu, ile się Wam udało ich przeszyć przy małej prędkości i odpowiedniej igle?


--- Ostatnio edytowane 2017-08-24 20:23:22 przez sourism ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ponawiam jeszcze pytanie o te warstwy jeansu, ile się Wam udało ich przeszyć przy małej prędkości i odpowiedniej igle?


--- Ostatnio edytowane 2017-08-24 20:23:22 przez sourism ---
Już to opisywałam

A wracając do samej maszyny, skóry na niej nie szyłam, ale denim szyję w ilościach hurtowych, w narożnikach lecę bez problemu 6 warstw, chciałam ścinać, ale klient życzy sobie aby były grube i sztywne, a jak wiadomo klient nasz pan :D. Ostatnio gdzieś przeczytałam, że 12 warstw grubego denimu to super osiągnięcie i nie byłabym sobą gdybym natychmiast tego nie sprawdziła. 12 przeleciała bez mrugnięcia, 14 też, przy 16 nie odważyłam się lecieć na maxa, ale przeszyła, 18 ledwo wcisnęłam pod stopkę, poszło, ale to była granica możliwości, śrubka od igły uderzała w stopkę tak było grubo. Na maszynie oprócz denimu szyłam też cienkie tkaniny i radziła sobie bardzo dobrze.


Cytat z wątku "maszyna dla średnio zaawansowanych/zaawansowanych" strona 3
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może to kwestia umiejętności, ale na 607 szycie polaru nie wychodzi mi. Szew przepuszcza. Poddałam się. Zwykły dżins nie sprawia kłopotu, ale szyłam z grubego plótna typu canvas, home dekor. 2 warstwy, a między nimi poliestrowe taśma nośna. Nie chciało szyć. Trochę wina płótna, trochę taśmy.

Jak chcesz maszynę do ciężkiego szycia to rozważ przemysłówki albo Juki 2010, ale ona ma tylko ścieg prosty.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Już to opisywałam

Cytat z wątku "maszyna dla średnio zaawansowanych/zaawansowanych" strona 3
Bardzo serdecznie Ci dziękuję GoraLove :kwiatek: ,
przeczytałam wszystko o Singerach, o Janome, o maszynach dla początkujących, na wyrywki o stopkach i jeszcze parę innych . I prawdę mówiąc (pisząc) już nie pamiętam kto co gdzie pisał i wszystko mi się miesza :boisie:.
Wygląda na to, że szybciej się na męża decydowałam, niż na tę maszynę :szok:. Albo się na starość jakaś taka strachliwa zrobiłam :zalamka: ;)

Ale widzę, że jest szansa, że nie rozwalę tych maszyn od moich pomysłów. Co do przemysłówki to nie szyję tak dużo i zależy mi na ściegach ozdobnych i polskich czcionkach. Mam dwie dziewczyny, które zaczynają przygodę za szkołą i przedszkolem i potrzebuję ich (tj. ściegów) do identyfikacji i zdobień. A że lubię szyć też stroje na przebieranki, to właśnie czasem maszyna się buntuje. Może kiedyś dojrzeję do zwykłego stebna. Widziałam, co robi dziewczyna z B-craft i muszę przyznać, że zrobiło to na mnie duże wrażenie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkie forumowiczki :) Chciałabym zakupić maszynę do szycia torebek i nerek. I tutaj właśnie mam dylemat jaką maszynę wybrać?

1. JANOME EASY JEANS HD1800
2. Janome 393
3. Singer HD 4432

Ciężko się zdecydować bo opinie sa naprawde różne. Może ktoś już miał styczność z tymi maszynami?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dokopałam się do tego wątku GoraLove .
Ja pytałam o Janome TLX607 i DM7200, a Ty opisujesz możliwości Skyline S5, a to dużo droższa maszyna od moich typów, dedykowana chyba patchworkom, wiec na pewno jest lepsza w te klocki (grubość i ilość warstw). Ma też zdaje się wyższy wznios stopki. Te moje mają klasyczny.
Ale dzięki, może komuś innemu się przydadzą te informacje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dokopałam się do tego wątku GoraLove .
Ja pytałam o Janome TLX607 i DM7200, a Ty opisujesz możliwości Skyline S5, a to dużo droższa maszyna od moich typów, dedykowana chyba patchworkom, wiec na pewno jest lepsza w te klocki (grubość i ilość warstw). Ma też zdaje się wyższy wznios stopki. Te moje mają klasyczny.
Ale dzięki, może komuś innemu się przydadzą te informacje.
No tak, mój błąd. Zobaczyłam pytanie o ilość warstw, ale nie skojarzyłam, że dyskusja dotyczy konkretnych modeli. Przepraszam za zamieszanie, ostatnio źle się czuję i myślenie sprawia mi kłopoty :zawstydzony:
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nic się nie stało :) Ja też czasami mam problem z pozbieraniem myśli. Ten się nie myli, kto nic nie robi ;).
Dziękuję, że się w ogóle odezwałaś i fajnie, że podałaś namiar na temat dla zaawansowanych to go sobie przeczytałam :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W końcu kupiłam stopkę do tkanin delikatnych i dzianin. Jest szeroka i masywna, dobrze dociska dzianinę, ale nie zapobiega wciąganiu dzianiny pod stopkę. Używam jej do pobieżnego zszycia dzianiny, a potem i tak poprawiam to owerlokiem. Nie mam odwagi od razy szyć na żywca na owerze, wolę sobie najpierw zszyć/zafastrygować na maszynie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jaki jest wznios stopki Janome DM7200? Czy ktoś z Was szyje/ył na niej materiały typu kurtki, jeans, polar, bluzy, ręczniki - czy poradzi sb z takimi materiałami?

40 stron: « < 34 35 36 37 38 39 40 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.