Wersja do druku

40 stron: « < 31 32 33 34 35 36 37 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zrobiłam próbę ściegów na cienkim dżerseju. Szyłam igłą uniwersalną, nie chciało mi się zmieniać na taką do dzianin. Urodą nie powalają, ale z pewnością nic nie supełkuje ani nie zacina, nawet ten na samym dole, a jest bardzo gęsty.

Na drugim zdjęciu jest ścieg zrobiony na podwójnej warstwie.

________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
A jaką maszyną? W porównaniu do moich bardzo ładnie wyszły...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zapomniałam dopisać. Szyłam na 8900.

Tu natomiast TXL607, też igła uniwersalna, aczkolwiek chyba mniej zużyta niż na 8900. Jedna warstwa tej samej dzianiny. Ups, chyba zdjęcie jest trochę nieostre, mogę spróbować zrobić fotkę jeszcze raz, jeśli trzeba.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ten środkowy ścieg chyba ma przepuszczone nitki? albo na zdjęciu tylko to tak wygląda
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie ma ani jednej przepuszczonej nitki w żadnym ściegu. Chyba muszę powtórzyć zdjęcie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Aż niewiarygodne.. a pamiętasz może jakie miałaś ustawienia naprężenia nitki i docisk stopki na txl607?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Docisk stopki 3, naprężenie mniej więcej 3,5, tak zazwyczaj ustawiam do ściegów ozdobnych obie janomki. Słowo harcerza, że nic nie poprawiałam, ani nie robiłam niczego poza tym. Kiedy testuję maszyny, nigdy im nie ułatwiam zadania, bo chcę wiedzieć, jak się zachowują, kiedy warunki szycia są dalekie od optymalnych. Szczerze, jestem mile zaskoczona efektem, myślałam, że bez podklejenia wyjdzie bałagan, ale jest nieźle. Pomyślałam nawet, że może fajnie by było wyhaftować sobie koszulkę, choć należałoby przemyśleć jak to zrobić i czym podkleić.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak szyłam uniwersalną igłą ozdobne na dzianinie wyglądały podobnie (DXL603) jak ściegi uzyskane przez Aire ale jak chciałam lepiej i zmieniłam na igłę do dzianin to mi pętliło, gubiło nitki i nic z tego nie było.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zrobiłam jeszcze raz test stosując docisk stopki i naprężenie nici podobny jak Aire.
Zd1 igła do dżinsu 100 gruba nitka u góry i standardowa w szpulce, docisk 3 i naprężenie 3,5
Zd2 igła do tkanin 75 nitka zwykła, naprężenie i docisk jak wyżej
Zd3 igła i nitka jak wyżej, docisk 3 naprężenie 4
Zd4 - zd7 inne ściegi ozdobne na tych samych ustawieniach jak wyżej - te wyszły najlepiej
Szyłam na cienkiej pojedynczej tshirtowce

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Zd5 Zd4 Zd3 Zd2 Zd1
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
I pozostałe zdjęcia

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Zd7 Zd6

40 stron: « < 31 32 33 34 35 36 37 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.