Wersja do druku

40 stron: « < 28 29 30 31 32 33 34 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tu jest krótki test Janome S3, można wrzucić stronę w Google tłumacza:
http://www.hobbyschneiderin24.net/portal/showthread.php?t=180853
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tu jest krótki test Janome S3, można wrzucić stronę w Google tłumacza:
http://www.hobbyschneiderin24.net/portal/showthread.php?t=180853
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
U mnie decyzja zapadła, po informacjach od dziewczyny z ETI wybór się zawęził pomiędzy S3 a DC7100 - komfort szycia tych maszyn jest taki sam jeżeli chodzi o jakość ściegu, przeszycia różnych materiałów, dziurki itp - zrobiłam sobie zestawienie funkcji tych maszyn, do tego cena i wybrałam jednak DC7100 :) Teraz tylko czekam na maszynę :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gratuluję zakupu
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, planuje zakup maszyny Janome. Wybór swój zawęziam do dwóch 5060DC i DC6100. Do 5060DC znalazłam dużo dobrych recenzji, jednak do maszyny DC6100 (jako nowości) nie mogę niczego odszukać. Czy może ktoś miał okazję na niej pracować? Jeśli tak proszę o opinię.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Oki - mam DC7100, uwielbiam ją :) Świetny wybor!

--- Ostatnio edytowane 2016-09-20 08:25:06 przez Azalka ---

--- Ostatnio edytowane 2016-09-20 08:25:25 przez Azalka ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Maszyna nie jest zła, ale spodziewałam się po niej więcej ... dżins przeszywa ładnie - próbowałam 8 warstw i było ok. Natomiast z dzianinami jest gorzej. Porównałam ją do mojej pierwszej maszyny Singer 6180 która kosztowała 600 zł, Janome DC7100 2749 - jak widać różnica w cenie jest kolosalna.. i takiej różnicy w działaniu maszyny oczekiwałam, a jednak tak nie jest. Porównując dzianiny - Singer z igłą do tkanin przeszył ładnie dzianinę, ścieg był gorszy jakościowo, ale był pełny tzn maszyna nie przepuszczała nitki, nie szyła w miejscu, pętelkowała itp. Janome z igłą do tkanin nie przeszyje dzianiny! Zmieniłam igły do dzianin w obu maszynach i znowu zrobiłam test - ścieg prosty w obu wyszedł porównywalnie, natomiast ścieg ozdobny - nie. Tu znowu Singer poradził sobie lepiej - ścieg ozdobny wyszedł przyzwoicie bez przepuszczania nitki, natomiast Janome - w zależności od ściegu przy tych mniej skomplikowanych tylko czasami przepuścił nitkę, ale przy tych złożonych tragedia - nitka przepuszczona albo pętelkowanie - dopiero podłożenie czegoś do usztywnienia dało pożądany efekt. Za to Janome lepiej sobie radzi z grubszymi materiałami czy też zgrubieniami na szwach - czuć że ma lepszy transporter, chociaż szycie od samego brzegu jej nie wychodzi. Oczywiście biorę pod uwagę to że przy testowaniu nie miałam wyczucia do Janome i być może jakbym lepiej umiała manewrować naprężeniem nitki i docisku stopki wyszłoby lepiej.
Reasumując Janome nie jest zła, ogólnie to dobra maszyna i dobrze mi się z nią współpracuje, ale porównując do Singera i przede wszystkim zestawiając te maszyny cenowo - to szału nie ma - albo może inaczej - Singer wypada bardzo dobrze biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Oczywiście instrukcję obsługi przeczytałaś?
Mi to wygląda na złe ustawienia maszyny.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tak przeczytałam :) co do szycia dzianin to testowałam skyline s3 w sklepie i tak samo było jak z moją DC7100. Sprzedawca powiedział że to normalne i że maszyną Janome nie da się przeszyć dzianiny igłą która jest standardowo zamontowana w maszynie, a ściegów ozdobnych w ogóle nie pozwolił mi testować na dzianinie bo bez flizeliny na bank nic by z tego nie wyszło - takie były jego słowa
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jakiego ściegu próbowałaś i na jakiej dzianinie? Może spróbowałabym go na swojej 607. Zobaczymy, co wyjdzie. Ogólnie ściegów ozdobnych na dzianinie nie próbowałam chyba nigdy, więc nawet jestem ciekawa.
________________________________________________________

40 stron: « < 28 29 30 31 32 33 34 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.