Wersja do druku

40 stron: « < 27 28 29 30 31 32 33 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja używam i automatycznego ryglowania, i obcinania nici. Nie przez 100% czasu, bo czasem potrzebuję zakończyć ścieg w inny sposób. Bardzo to sobie chwalę. Mam swój ulubiony ścieg owerlokowy, którym zabezpieczam brzegi tkanin - w TXL607 ma nr 14, mode 2, w S3 bodajże 15 (nie widzę dobrze na zdjęciu w necie). Jest chyba we wszystkich droższych komputerowych maszynach Janome. Ogólnie używam wszelkich bajerów, ściegi ozdobne również, choć zdecydowanie rzadziej niż ściegi proste^^
Podoba mi się S3 i w ogóle cała linia Skyline. Lubię większe maszyny.


--- Ostatnio edytowane 2016-08-22 23:45:37 przez Aire ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Tylko o ile się orientuję to do tych maszyn Skyline nie pasują żadne stopki Janome dokręcane do trzpienia podobnie jak w mojej 7700 i to jest mankament.Można tylko używać stopek mocowanych matic. Maszyny te mają inny trzpień i już kilkakrotnie na początku zwracałam zakupione stopki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ryglowanie i obcinanie to moje dwa ulubione bajery, zaraz za kolanówką. Z tym , że ja używam nie ryglowania w miejscu, tylko właśnie przód-tył-przód. Za obydwa dziękowałam opatrzności przy ostatnim zleceniu, 720 zaszeweczek :krzyk:
Ściegi ozdobne używam bo mam, jakby ich zabrakło to bym nie płakała.
A ze stopkami jest większy problem, niż to że tylko matic pasują. Ten matic też nie jest standardowy, stopka jest szersza i ten bolczyk w poprzek stopki którym się mocuje też jest szerszy, więc w teorii pasują tylko oryginalne stopki janome przystosowane do maszyn z szerokością 9mm. Niestety oferta takich stopek jest mocno ograniczona, do tego są zabójczo drogie. Do 7mm jest znacznie większy wybór, zarówno oryginałów jak i tańszych zamienników. Problem ten można obejść, ale niestety musimy wtedy bardzo uważać na ustawienia którymi chcemy szyć.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
GoraLove Szycie, kaja50 - no właśnie wczoraj zaczęłam przeglądać ofertę stopek do s3 i faktycznie jest ograniczona :( np nie pasuje do niej stopka do frędzli...

A tak przy okazji mam dość duże stadko stopek do mojej maszyny z chwytaczem wahadłowym, część z nich na pewno będzie pasowała do nowej maszyny, czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić, które będą się nadawały?

Co do maszyn, to moje aktualne typy:
- TXL607 - plus - możliwość lustrzanego odbicia ściegu i programowania, fajny duży wyświetlacz, minus - w ściegach ozdobnych nie ma tych wzorów, które mi się podobają, brak kolanówki
- DM7200 - plus - możliwość programowania, zestaw ściegów ozdobnych który mi się podoba, minus - brak możliwości odbicia lustrzanego ściegu, brak kolanówki
- DC7100 - plus - zestaw ściegów ozdobnych który mi się podoba, kolanówka, minus - brak możliwości programowania ściegu i odbicia lustrzanego
- S3 - plus - większe pole pracy, fajny wyświetlacz, możliwość programowania ściegu i odbicia lustrzanego, minus - ściegach ozdobnych nie ma tych wzorów, które mi się podobają, brak kolanówki, problem ze stopkami

Żadna nie jest idealna.. ale mam mętlik w głowie. Muszę jeszcze przyjrzeć się Brotherom. Obejrzeć na żywo też nie mogę tych maszyn bo żaden sklep w Łodzi nie ma ich na stanie ...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W Łodzi zgłoś się do Pana Wójcika na Narutowicza (http://www.maszyny-do-szycia.com/) - jeśli nie ma na stanie to na pewno sprowadzi te które chcesz i będziesz mogła je przetestować i wybrać. Ja, tam kupowałam większość swoich maszyn osobiście i z dostawą za granicę i mogę polecać ten sklep z czystym sumieniem.

Ja mam wszystkie maszyny Janome i sobie bardzo je chwalę. Mam też starego Brothera (jeszcze japońskiego), ale nowego bym nie kupiła bo firma została przejęta przez amerykanów, którzy mają w nosie starych klientów.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Znam pana Wójcika, kupowałam u niego mojego overa :) rozmawiałam już z nim i ma się rozeznać czy będzie mógł je sprowadzić. Tak właśnie się nastawiłam na Janome bo raz że ma gwarancję 5 lat, a dwa że bardzo mi się podoba podejście do klienta dziewczyn z ETI :) aczkolwiek mam overa Brothera i też bardzo sobie go chwalę

--- Ostatnio edytowane 2016-08-23 11:04:24 przez oki ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do S3 pasują wszystkie stopki, ona ma 7mm max szerokość. Do S5 trzeba kombinować, można kupić uchwyt matic do S3 i zamontować do S5, wtedy pasują wszystkie stopki rotacyjne, tylko trzeba sprawdzać szerokość ściegów, niektóre dopiero przy 5mm się wpasowują w dziurę, a niektóre ozdobne zaczynają się zawsze od skrajnej prawej strony i nijak ich nie użyjemy.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Do S3 pasują wszystkie stopki, ona ma 7mm max szerokość. Do S5 trzeba kombinować, można kupić uchwyt matic do S3 i zamontować do S5, wtedy pasują wszystkie stopki rotacyjne, tylko trzeba sprawdzać szerokość ściegów, niektóre dopiero przy 5mm się wpasowują w dziurę, a niektóre ozdobne zaczynają się zawsze od skrajnej prawej strony i nijak ich nie użyjemy.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do S3 pasują wszystkie stopki, ona ma 7mm max szerokość. Do S5 trzeba kombinować, można kupić uchwyt matic do S3 i zamontować do S5, wtedy pasują wszystkie stopki rotacyjne, tylko trzeba sprawdzać szerokość ściegów, niektóre dopiero przy 5mm się wpasowują w dziurę, a niektóre ozdobne zaczynają się zawsze od skrajnej prawej strony i nijak ich nie użyjemy.
Bo ona nie jest matic, ma zwykły uchwyt, niski, a eSki mają wyskoki. Będą pasować wszystkie stopki rotacyjne matic, zapomniałam dodać "matic".

Mam gorączkę i nie do końca myślę jak trzeba, użyłam za dużego skrótu myślowego.

--- Ostatnio edytowane 2016-08-23 11:41:51 przez GoraLove Szycie ---
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
GoraLove Szycie dzięki :) faktycznie nie dojrzałam że ta stopka to nie matic. Chyba się skłaniam bardziej do S3

40 stron: « < 27 28 29 30 31 32 33 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.