Wersja do druku

40 stron: « < 26 27 28 29 30 31 32 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Poszyję dalej i zobaczę czy problem będzie się powtarzał. Ciężko mi też powiedzieć czy igła złamała się po uderzeniu w chwytacz, bo dopiero po chwili zobaczyłam, że jest złamana.
Szczerze mówiąc, na tyle to dla mnie nowa sprawa(overlock), że ciężko mi też stwierdzić czy chwytacz jest wygięty, ale jeśli wszystko po wymianie igły będzie ok to chyba wtedy będę mogła stwierdzić, że chwytacz się nie wygiął ;)

Asia
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Możesz otworzyć klapkę, pokręcić ręcznie kołem, uważnie się przyjrzeć i sprawdzić, czy igła nie trze o chwytacz...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie trze, więc chyba z tym wszystko ok.
Dziękuję za radę :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam pytanie do użytkowniczek maszyn 419s i 423s.
Czy jesteście z nich zadowolone? Chciałabym kupić taką maszynę, ale jak to ja, nigdy nie mogę podjąć szybkiej decyzji ... ;) i ciągle boję się, że źle wybiorę. Kusi mnie tu długa gwarancja, bo na pewno dam maszynie nieźle w kość przy moich początkach.

Co wam się w nich podoba, a co nie? Czy kupiłybyście je ponownie? Jak z szyciem grubszych materialów, poradzą sobie ze skróceniem jeansów? Trochę martwi mnie 3-stopniowy transport, czy materiał przesuwa się prawidłowo?

Wiem, że dużo tych pytań, wybaczcie, będę wdzięczna za każdą odpowiedź

edytuj: dopiszę, że podjęłam już decyzję i zamówiłam maszynę

--- Ostatnio edytowane 2016-04-13 21:33:44 przez megidka ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Czy ktoś z Was ma może Janome Skyline S3 i może podzielić się opiniami?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy ktoś z Was ma może Janome Skyline S3 i może podzielić się opiniami?
Co prawda mam S5, czyli oczko wyżej, ale poza tym że moja ma ciut więcej bajerów, to "serce" to samo. Katuję ją regularnie dzinsem, drelichami, obiciówkami i nie widzę żadnych oznak buntu. Z koronkami i dzianinami też sobie super radzi, choć te ostatnie szyję maszyną bardzo sporadycznie. Tak więc, po prawie roku użytkowania jak najbardziej mogę polecić.
Kiedy ją kupowałam głównym kryterium wyboru była prędkość szycia-1000wkłóć/minuta- obecnie najszybciej w wieloczynnościówkach i kolanówka. Jeśli nie potrzebujesz tych udogodnień to S3 jest naprawdę warta polecenia.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
GoraLove Szycie dziękuje bardzo za odpowiedź :) tutaj znalazłam szczegółowe zestawienie pomiędzy S3 a S5
http://www.janome.ca/machines/features/skyline_f-b.pdf

W zasadzie to S3 przekracza już mój budżet, a co dopiero S5, ale z drugiej strony mam dylemat czy może później nie będę żałowała że nie dołożyłam trochę do S5...
A napisz mi czy korzystasz może z płytki do ściegu prostego? czy faktycznie jest ona takim udogodnieniem? Ja szyję głównie dzianiny, ale chciałabym wejść na poziom wyżej i poeksperymentować ze skórą, dżinsem, wełną, koronkami.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
GoraLove Szycie dziękuje bardzo za odpowiedź :) tutaj znalazłam szczegółowe zestawienie pomiędzy S3 a S5
http://www.janome.ca/machines/features/skyline_f-b.pdf

W zasadzie to S3 przekracza już mój budżet, a co dopiero S5, ale z drugiej strony mam dylemat czy może później nie będę żałowała że nie dołożyłam trochę do S5...
A napisz mi czy korzystasz może z płytki do ściegu prostego? czy faktycznie jest ona takim udogodnieniem? Ja szyję głównie dzianiny, ale chciałabym wejść na poziom wyżej i poeksperymentować ze skórą, dżinsem, wełną, koronkami.
Szczerze całkiem zapomniałam o tej płytce, ani razu jej jeszcze nie użyłam, ale chyba do nowego zlecenia ją wyciągnę i wypróbuję:). W łuczniku też taką miałam i też nie używałam. Ale ja leniwa jestem, wolę zacząć szycie 1mm dalej niż wstawać, grzebać w szufladzie, zmieniać, znowu przekładać. Zwłaszcza, że maszyna nie robi większych problemów z delikatnymi materiami. A za dużą dziurę zawsze można zakleić, tylko dla płytki bym nie dokładała, ale to moja subiektywna opinia.

Żałować możesz że nie dołożyłaś, jak i że dołożyłaś. Niestety nikt nie podejmie decyzji za Ciebie. Jedyne co mogę poradzić to idź do sklepu, wypróbuj obie i wtedy zdecydujesz czy 3 wystarczy, albo że jednak chcesz zupełnie inną.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Po kilku latach regularnego szycia wiem, że gdybym dzisiaj miała skompletować sprzęt od zera, to wybrałabym maszynę Janome za ok 1000 zł, mechaniczna wystarczy, nie musi być elektroniczna i owerlok 5 nitkowy za 1500 zł. Nie marnowałabym pieniędzy na bajery, których się potem nie używa.
Mam Janome 607 i automatyczne ryglowanie podobało mi się na początku, ale szybko z niego zrezygnowałam na rzecz tradycyjnego ryglowania (szycie do przodu i do tyłu i znowu do przodu na odcinku 1 cm). Ryglowanie automatyczne jest trudne do sprucia, a czasami chcemy je spruć.
Używam automatycznego obcinacza, ale spokojnie można bez niego żyć.
Potrzeba kupna owerloka pojawia się zaraz potem, jak się spróbuje ściegu owerlokowego w maszynie do szycia. Ten ścieg jest wielkim rozczarowaniem.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Natalia_ co do overa to zgadzam się z Tobą w 100% :) ja mam jeszcze tańszego Brothera 1024 kosztował 1210 zł i do niego dokupiłam pojemnik na ścinki za ok 90 zł. Jest rewelacyjny i nie wyobrażam sobie już szycia bez niego :)

A co do maszyny - to pewnie też masz racje :) ale tak się napaliłam na maszynę z bajerami, że nie przekonam teraz siebie samej do kupienia mechanicznej ;) Jedynie co, to zastanawiam się czy potrzebny jest mi aż taki kombajn jak S3 - w zasadzie to zależy mi przede wszystkim na dobrym transporcie i docisku stopki (regulowanym) tak żeby maszyna ładnie radziła sobie z różnymi materiałami i miała ładny prosty ścieg, korzystam też z automatycznego obszywania dziurek i ze ściegów ozdobnych - zależałoby mi na możliwości lustrzanego odbicia ściegu, no i też na wolnych obrotach np przy obszywaniu aplikacji - pedałem nie zawsze udaje mi się w równym tempie wolniutko szyć. Fajna by była również możliwość zaprogramowania ściegu - literki i ścieg ozdobny np. dla zrobienia metki, no ale drugoplanowy gadżet :)

GoraLove Szycie - tak właśnie planuje wybrać się do sklepu i posprawdzać maszyny :)

40 stron: « < 26 27 28 29 30 31 32 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.