Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziewczyny,
Rozumiem, że ściegu owerlokowego to 4411 też nie ma?
Chyba warto było jednak dołożyć te 150 zł...
Dzisiaj maszyna ma przyjść, więc dokładnie przeczytam instrukcję. Myślałam, że będzie miała wszystko czego potrzeba, a ścieg overlokowy ponoć się przydaje, szczególnie jak nie mam i nie będę miała samodzielnego overloka.
Co wy o tym sądzicie? Da się bez tej funkcji?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czeremcha - z tym nieczytaniem instrukcji, to też u mnie różnie bywa :D
ogólnie czytam, ale czasami... zwycięża to myślenie, że przecież od tak dawna mam do czynienia z maszyną, że cóż jeszcze może być takiego nieoczywistego :D

marlusia82 - no cóż.. pośpiech jest złym doradcą, ale ja Ciebie dobrze rozumiem... jakbym chciała szyć i miała czekać, to pewnie też bym w gorącej wodzie kąpana była.
Spojrzałam na pokrętło i faktycznie wygląda na to, że nie ma ściegów owerlokowych, będziesz musiała sobie poradzić zygzakiem.

Jestem za tym, żeby porównywać i porównywać, a jak czegoś nie rozumiem, to pytać i dopiero podjąć decyzję.
To nie jest tak, że bez ściegów owerlokowych będziesz nieszczęśliwa... użyjesz odpowiedniej stopki (właśnie do ściegów owerlokowych), to i zygzak będzie ładnie obrzucał brzegi i nie będzie ściągał tkaniny. Masz za to kilka innych, przydatnych ściegów... i mam nadzieję, że mimo wszystko będziesz zadowolona z tej maszyny :)

ale to tak jest, że apetyt zawsze rośnie w miarę jedzenia... no u mnie tak jest... jak miałam ściegi owerlokowe, to zapragnęłam owerloka - ŻYCIE ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zobaczę, może odeślę maszynę i wymienię na 4423... Sama stopka do ściegu owerlokowego kosztuje 50 zł + wysyłka, a tam będę miała jeszcze kilka dodatkowych ściegów.

Sugerowałam się opiniami i Waszymi radami, pytałam czy warto dopłacać 150 zł do 4423. 4411 miał mi wystarczyć, może tak będzie a może nie...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Sam ścieg owerlokowy niczego nie załatwia, jeżeli chcesz nim obrzucać, to i tak potrzebujesz do niego stopkę, żeby ścieg był płaski, a nie pościągany i pomarszczony, bo ona specjalnie do tego jest zaprojektowana.

Upewnij się, że ten wyższy model posiada w zestawie taką stopkę, bo jeżeli nie, to i tak warto byłoby się w nią zaopatrzyć i wtedy tak, czy siak, to dodatkowy koszt będzie.

Jeżeli zależy Ci na większej ilości ściegów, to zapytaj, z wymianą na wyższy model i dopłatą nie powinno być problemu w obrębie tego samego sprzedawcy... gorzej pewnie w drugą stronę ;)

Napisałaś, że kompletnie nie wiesz czego chcesz i pytałaś czy do szycia poszewek itp maszyna wystarczy, bo jesteś bardzo początkująca. Czeremcha odpowiedziała zgodnie z prawdą - wystarczy :)

Ja odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i że możemy jedynie napisać Ci po co dana funkcja, czy czym się różni ta od tej i co jest ważne jak np regulacja szerokości ściegu... ale decyzję zawsze musisz podjąć sama, po przeanalizowaniu sobie naszych odpowiedzi i trzeba było nadal dopytywać. To są Twoje pieniądze i Ty będziesz użytkownikiem maszyny, więc my odpowiedzialności za takie decyzje brać nie możemy.

Wg mnie najważniejsze są dwa ściegi... stebnówka i zygzak, reszta jest miłym i pożądanym dodatkiem do szycia, ale nie niezbędnym i ciężko nam przewidzieć, jakiego Ty będziesz pragnąć zanim nie zapytasz. Mam szczerą nadzieję, że nie masz o to do nas żalu :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zgłupiałam zupełnie. Maszyny nie rozpakowałam, zamierzam ją wymienić na jeden z poniższych modeli.
Przyszedł mi do głowy pomysł szycia takich pikowanych kap i poduszek (mam kilka kompletów z USA). Za jakiś czas jak już się nauczę chciałabym coś takiego robić:

http://pl.strima-atelier.com/patchwork-krok-po-kroku-przepis-na-bieznik-na-stol-w-stylu-prowansalskim/strimaTV/i-220/lub coś takiego:
http://emistomarket.pl/pl_PL/p/MASZYNA-DO-SZYCIA-JUKI-HZL-35Z-WALIZKA-GRATIS/333

Może też jakąś fajną pościel i akcesoria dla dzieci.

Która z maszyn najlepiej spełni swe zadanie. Oczywiście szycie odzieży też wchodzi w grę, choć pewnie nie prędko.

Po dogłębnym czytaniu różnych opinii na różnych forach itp. moje typy padły na:
JUKI HZL-35Z
czy
Singer 4423
a może
Singer 7422
lub Husqvarna E20 - ale tej nie ma w sklepie, w którym kupowałam swoją maszynę.

To już chyba naprawdę koniec moich typów...


Przepraszam Was, że tak mącę, ale czym więcej czytam, tym większe okazują się moje przyszłe potrzeby.

Odpowiedzcie, proszę, bo muszę dziś zadzwonić do sprzedawcy i poinformować go o zmianie, a on ma na stronie powyższe modele (z mojego zakresu cenowego). Ewentualnie na rezygnację z towaru i zakup innej u innego sprzedawcy.















--- Ostatnio edytowane 2012-09-01 14:32:39 przez marlusia82 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!
miałem podobny problem. Chciałem kupić żonie maszynę w podobnej cenie i ostatecznie zdecydowałem na maszynę:
ELNA 220 ex
sklep np.:
http://techmasz.istore.pl/pl/elna-220-ex-5-stopek-igly-10-szpulek.html
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja też kupiłam Elnę 220 Ex. Na razie jestem nią zachwycona. Obiektywnie będę się mogła wypowiedzieć za jakieś pół roku ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja wymieniłam na Juki HZL-35Z, dzisiaj ma przyjść.
Avatar użytkownika
Świeżynek
to ja poczekam na Twoją opinię, bo nie miałam styczności ani z Juki, ani z Elną i chętnie bym sobie na ich temat poczytała :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja wymieniłam na Juki HZL-35Z, dzisiaj ma przyjść.
No, ciekawe, jak będziesz z dziurką walczyć ;-) Trzymam kciuki, ale...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

4 strony: < 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.