Wersja do druku

14 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
dzięki za dobre słowa.
Tym razem Ja muszę się pochwalić, że w Burdzie na końcu w kąciku "pochwal się co potrafisz" jest moja kurteczka prezentowana przez córkę.
Jakie to miłe zaskoczenie.
Kurtkę pokazywałam Wam wcześniej na forum.
teraz szyję na zamówienie sukienkę z lat-50-tych. od pasa szeroka marszczona i długa na pół-łydki w kolorze lodów jagodowych.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Agatko GRATULUJĘ SERDECZNIE!!!To bardzo miłe,że ukazało się Twoje zdjęcie co???Tak myślę że może też spróbuję nie wiem tylko co i jak....jak oglądałam burdę to od razu wiedziałam,że ta kurtka była szyta przez kogoś z naszego forum tylko nie wiedziałam przez kogo była szyta,a to Twoje dzieło Agatko!Jeszcze raz gratuluję serdecznie!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
to nic trudnego. wystarcz, że wyślesz swoje zdjęcia pod podany tam adres mailowy.
Może im się spodoba i wtedy opublikują Twoje dzieło.
Dziękuję za gratulacje. pozdrawiam.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Agato w najnowszej Burdzie? Nie mam jeszcze tego numeru ale jutro "lecę" do sklepu :D Gratuluje, to bardzo fajne uczucie :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
uszyłam dwie sukienki w stylu lat 50-tych.
Jedna za kolana a druga do kolan.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Ta pierwsza sukienka... szalenie ciekawy materiał a krój o ile dobrze kojarzę to z Burdy. Marchewkowa szyła tę sukienkę ale ją pokonała. Ja miałam ją szyć ale zrezygnowałam póki co. A Tobie bardzo ładnie wyszła. Zresztą obie ładnie uszyte.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Ależ piękne sukieneczki uszyłaś Agatko S!!!! Mnie bardzo podobają się obydwie, przypominają mi nieco moje młode lata w krawiectwie, gdyż szyłem podobne sukienusie jeszcze w latach 80-tych, szczególnie ta druga , podobną kiedyś szyłem i pamiętam, że wszystkie szwy obrzucałem ręcznie, łącznie z ręcznym podkładaniem dołu spódniczki, tak się kiedyś szyło, nie było takich zmyślnych, wieloczynnościowych maszyn i overlocków.

--- Ostatnio edytowane 2011-02-28 22:52:40 przez Wojtek ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super szyjesz :) Lawendowa sukienka jest fantastyczna i podobają mi się też twoje płaszcze. Bloga też obejrzałam - super!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
uszyłam dwie sukienki w stylu lat 50-tych.
Jedna za kolana a druga do kolan.
Przepiękne! Cudownie odszyte!

Jak udało Ci się wszyć klin w rękaw?
Z tego, co dowiedziałam się na zagranicznych forach, jest on niepoprawnie skonstruowany, dlatego sprawia wiele problemów. Tak, jak pisała Susanna, nie dałam rada (w trakcie wszywania rogów klina nie ma co zrobić z nadmiarem tkaniny, która się marszczy i tworzy szczypanki). Będę wdzięczna za poradę!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Muszę przyznać, że nie miałam większych kłopotów z tymi rękawami. Fajnie wyglądają i uszyłam już takie trzy sukienki.
Zasada jest tak jak przy kieszeniach wpuszczanych. Trzeba odpowiednio naciąć zapasy na szwy.
Więc mamy z wykroju pięciokąt, który trzeba wszyć pod rękaw. Na tym pięciokącie należy w każdym jego rogu zrobić nacięcie na szerokość szwu zawsze po skosie w kierunku środka tej figury. Natomiast w rękawach należy prawidłowo przenieść wykrój i jego zapasy. Też należy naciąć w narożniku aż do miejsca szwu.
Teraz to już tylko odpowiednie przyłożenie do siebie materiałów, spięcie szpilkami lub fastryga i precyzyjne szycie.
Być może opis nie jest czytelny i zrozumiały.
Postaram się pokazać to na rysunku, tylko muszę go przygotować. Może dziś wieczorem wstawię.

I jeszcze jedną sukienkę pokazuję z tego wykroju o długości za kolana, gdyż taki obecnie jest trend.
Ja osobiście lubię sukienki równo z kolanami ale ta nie jest dla mnie tylko na sprzedaż.
________________________________________________________

14 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.