Wersja do druku

16 stron: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziękuję Ania Czeremcha za informacje:buzki:
A teraz tadam! Mam już swoj podstawowy zestaw do cięcia...i tne:cwaniak:
...kilka razy obejszłam to dookoła aż w koncu załapałam:) I widzę jaka róznica używac fachowej linijki a linijki za 2 zeta
Juuuuuuuuuupi!!!

--- Ostatnio edytowane 2013-04-12 14:40:55 przez vibeke6 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Ania Czeremcha za informacje:buzki:
A teraz tadam! Mam już swoj podstawowy zestaw do cięcia...i tne:cwaniak:
...kilka razy obejszłam to dookoła aż w koncu załapałam:) I widzę jaka róznica używac fachowej linijki a linijki za 2 zeta
Juuuuuuuuuupi!!!

--- Ostatnio edytowane 2013-04-12 14:40:55 przez vibeke6 ---
Gratulacje - czekam na pierwsze efekty pracy z nowymi narzędziami. Po tym co widziałam wcześniej, to zaczynam się bać, że konkurencja dla Polli nam rośnie - bo ja to już daleko w tyle jestem (ale chyba wraca wena :milczek: )
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Vibeke6 super sprzęt ;) więc wycinaj wycinaj i na palce uważaj:okok:
Ikk oo matko jakaś niemoc na mnie wlazła..chyba od Ciebie ;p;p dokończyłam dziś narzutkę na zamówienie i powiem, że mam dość muszę odsapnąć:zalamka: aa zdarzyłam tylko wypróbować(wreszcie) nową stopkę do zamków krytych ale to pochwale się w innym dziale ;p
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Naciełam się wczoraj...ale jak szybko i sprawnie idzie, tak mi się spodobało że pociachałam wszystko co możliwe i materiału mi zabrakło;/
A mam pytanie odnośnie lamówki...postaram się wyrazić zrozumiale: chciałabym sobie lamówkę zrobić sama (poprzednio tez robiłam) ale tym razem mam narzute o wymiarach 220x180...i teraz czy tnąc z materiału np 200x160 uda mi się uzyskać jakims sposobem dłuzsza lamówke niż te 200cm (czyli najdluzszy bok materiału)...yyy rozumiecie o co mi chodzi? Bo jeśli nie to bede musiała tą lamówkę na dłuzszym boku łaczyc...czy lepiej kupic gotowa?:mysli:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
yyy rozumiecie o co mi chodzi? Bo jeśli nie to bede musiała tą lamówkę na dłuzszym boku łaczyc...czy lepiej kupic gotowa?:mysli:
gotowa lamówka też jest łączona :jezyk_oko:, spokojnie wytnij sobie i połącz - są dwie "szkoły " łączenia lamówki ze skosu i na prosto- wrzuć w youtuba to na pewno Ci wyskoczą filmiki
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
DZięki polla :)bo z tego co szukam np. na allegro to wiecznie lamówki 18mm a ja byc moze bede potrzebowac jednak szerszej...a mąż już mnie wysmiał ze to niemożliwe;)
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Naciełam się wczoraj...ale jak szybko i sprawnie idzie, tak mi się spodobało że pociachałam wszystko co możliwe i materiału mi zabrakło;/
A mam pytanie odnośnie lamówki...postaram się wyrazić zrozumiale: chciałabym sobie lamówkę zrobić sama (poprzednio tez robiłam) ale tym razem mam narzute o wymiarach 220x180...i teraz czy tnąc z materiału np 200x160 uda mi się uzyskać jakims sposobem dłuzsza lamówke niż te 200cm (czyli najdluzszy bok materiału)...yyy rozumiecie o co mi chodzi? Bo jeśli nie to bede musiała tą lamówkę na dłuzszym boku łaczyc...czy lepiej kupic gotowa?:mysli:
Z zakupem lamówki wszystko zależy od potrzeb obecnych i przyszłych. Obszywałem lamówką kilkanaście narzut, ok. 100m lamówki to zbyt wiele na samodzielne cięcie. Na Allegro są lamówki niezaprasowane o najróżniejszych szerokościach w krążkach po 50m (w 1 kawałku bez łączenia) przewidziane dla maszyn przemysłowych, cena za 1m wychodzi wręcz symbolicznie. Ja kupowałem u użytkownika Allegro o nicku solw_s_c i jestem bardzo zadowolony.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z zakupem lamówki wszystko zależy od potrzeb obecnych i przyszłych. Obszywałem lamówką kilkanaście narzut, ok. 100m lamówki to zbyt wiele na samodzielne cięcie. Na Allegro są lamówki niezaprasowane o najróżniejszych szerokościach w krążkach po 50m (w 1 kawałku bez łączenia) przewidziane dla maszyn przemysłowych, cena za 1m wychodzi wręcz symbolicznie. Ja kupowałem u użytkownika Allegro o nicku solw_s_c i jestem bardzo zadowolony.
u tego sprzedawcy sprawdziłam ma same zaprasowane 18 mm, a te o różnych wielkościach to masz na myśli bawełniane lamówki?? bawełna/poliester czy jakieś takie śliskie-atłas ?

edit: to tez slow sc ale 3...idę szukać dalej


znalazłam z szerszych niz 18mm ma atłasowe i chyba z 2 rodzaje bawełny z poliestrem
--- Ostatnio edytowane 2013-04-13 11:47:24 przez polla ---

--- Ostatnio edytowane 2013-04-13 12:02:47 przez polla ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Ja kupowałem lamówki niezaprasowane o szerokości 30mm i 32mm bo takie pasują do mojego lamownika (w różnych aukcjach i w róznym czasie są różne rozmiary), w różnych kolorach i o różnym składzie tj. bawełna, poliester, bawełna/poliester.

ps.z solw_s_c jest dobry kontakt telefoniczny, można ustalić czy ma potrzebny nam towar i wystawi go na aukcje.

--- Ostatnio edytowane 2013-04-13 12:34:58 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Vibeke, tu masz filmik jak Pani z Missouri krok po kroku robi lamówkę i zszywa ją po skosie, żeby uniknąć dodatkowych zgrubień jakie się pojawiają kiedy lamówkę łączysz na prosto :)

http://www.youtube.com/watch?v=-GVA05MxXTU

16 stron: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.