Wersja do druku

16 stron: « < 10 11 12 13 14 15 16 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
evcia1, ważne że linijka jest:) Bo ja na poczatku dziewczyn nie słuchałam i chciałam nożem jechać przy zwykłej szkolnej;) Ale jak kilka razy zjechało to stwierdziłam "doświadczonych trzeba słuchać" i ćwiczyć:)))
Czytałam twoją "historię" dlatego od razu zaopatrzyłam się w linijkę :D. Powiem szczerze, że mam jeszcze pewne obawy, czy aby nożyk nie przeskoczy tej linijki i nie potnie mi palców. Zdarza mi się zjechać nożykiem, ale w drugim kierunku-odbijam od linijki :) i mam krzywe cięcie.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
evcia1...też tak miałam z krzywym cieciem, kwestia wprawy (ja cały czas nabieram) a rękę układam sobie często w tzw piąstkę...zawsze to minimalna ochrona palców:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
ten ostatni zalinkowany sklep ma całkiem ładne ceny,w porównaniu z tymi co już widziałam w necie.też tam zamówię.
w ogóle to dużo czytam tutaj ,oglądam panią missouri,oglądam tkaniny i coraz bardziej panikuję - nic jeszcze nie umiem, nie wiem nawet o co pytać...
Avatar użytkownika
Świeżynek
kupiłam matę 60x45,nóz 45,uchwyt i liniał 16x60 razem 127 + transport 18
odkryłam amerykę ;) że strima atelier ma podane ceny netto (a i tak wyższe niż na sklep.maszynykrawieckie.eu) i dodatkowo doliczają ubezpieczenie 18 i do transportu nawet nie doszłam -a chciałam tam kupić klej w sprayu i stopkę do cerowania

nie ma odwrotu,trzeba będzie zacząć szyć

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czytałam twoją "historię" dlatego od razu zaopatrzyłam się w linijkę :D. Powiem szczerze, że mam jeszcze pewne obawy, czy aby nożyk nie przeskoczy tej linijki i nie potnie mi palców. Zdarza mi się zjechać nożykiem, ale w drugim kierunku-odbijam od linijki :) i mam krzywe cięcie.
Na początku musisz ciąć powoli i wtedy palce będą bezpieczne - ja zawsze trzymam linijkę rozcapierzoną dłonią i trzymam ją dość daleko od krawędzi linijki (wtedy linijka jest stabilna i nie odjeżdża jak tniesz), a jak się spieszę, albo jestem zbyt zmęczona to zdarza mi się pod koniec odjechać nożem od linijki i wtedy kawałki do poprawki:D

Trzymam kciuki i czekam na pierwsze dzieła.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
wrzucę w narzędzia ,bo wydaje mi się,że tu pasuje. kupiłam nici żyłkowe do pikowania.Na początku szło mi dobrze,a w pewnym momencie wszystko się poplątało i wpadło w bęben dolny :krzyk: nie mogłam wyjąć części,żeby tą żyłkę wydostać.Normalnie byłam przekonana ,że popsułam maszynę i że coś zostało i będzie blokować szycie. Teraz tych nici się boję i nie zamierzam ich używać.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja pikowałam nicią żyłkową i nie narzekałam - szczerze mówiąc nie widziałam żadnej różnicy między pikowaniem tą nicią a zwykłą. Nie masz się czego bać :kotek: po prostu próbuj - pewnie było coś nie tak z naciągiem nici i dlatego się splątało :bezradny:
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie chce nikomu nic doradzac ale wlasnie jestem przed moja pierwsza kolderka Patchwork , wycielam ok 5 kwadratow nozyczkami i myslalam ze mnie trafi cos zaraz :zly::zly::zly:

pobieglam do Castoramy (po cos innego ale MY kobiety tak mamy)i zauwazylam NOZ KRAZKOWY w cenie 14.99 wiec bez wachania go zakupilam , i od poludnia wciaz buzka mi sie cieszy ze koniec z nozyczkami :D

A oto i on :

--- Ostatnio edytowane 2013-09-07 21:39:56 przez princessmalpka ---
________________________________________________________
http://ksiezniczkawbryczesach.blogspot.com/

Nur Frauen mit Tattoos sind sexy

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Super farcicho! :)
Cena faktycznie warta grzechu! Pewnie się stępi dość szybko, ale może warto będzie naostrzyć?:)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mozna zamontowac nowe ostrza sa wymienne 45 :)
________________________________________________________
http://ksiezniczkawbryczesach.blogspot.com/

Nur Frauen mit Tattoos sind sexy

16 stron: « < 10 11 12 13 14 15 16 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.