Wersja do druku

15 stron: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo mi miło, że spodnie się podobają. W obydwu parach chodzę i stwierdzam z przyjemnością, że spodnie uszyte na miarę są o wiele wygodniejsze niż sklepowe. To jest niesamowite wrażenie, dające wiele satysfakcji.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ładna bluzeczka - wygląda o niebo lepiej niż na rysunku. Bardzo mi się podobały też Twoje spodnie - jakiś konkretny wykrój?
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Ikk. Tę bluzkę będę jeszcze chciała wykonać z materiału nieelastycznego, mam już przygotowany wykrój w większym rozmiarze.

Obie pary spodni zostały uszyte na podstawie wykroju nr 125 z Burdy 3/2010. Podobne modele pojawiają się co kilka numerów, czasami dla średniaków, czasami dla większych rozmiarów. W pierwszym egzemplarzu podwinęłam wystający powyżej talii materiał pod spód, tworząc imitację odszycia. W drugim przypadku skróciłam spodnie na górze do wysokości talii i wzmocniłam je odszyciem, które narysowałam sobie sama, jak już spodnie były dopasowane do sylwetki. Odszycie przednie i tylne są odrysowane od spodni, są do nich dostosowane kształtem.

Raz w życiu uszyłam sobie spodnie, ale to było 20 lat temu (wykrój z Twojego Stylu) i teraz chciałam zacząć od najprostszych, traktować je jako punkt wyjścia i powoli przechodzić do trudniejszych wykrojów. Spodnie szyje się bardzo szybko, zwłaszcza nieskomplikowane modele, jak ten wybrany przeze mnie. Spodobało mi się to tempo i pomyślałam, że błyskawicznie uszyję jeszcze kilka par, ale zdałam sobie sprawę, że muszę zlikwidować nadmiar materiału pod pośladkami, nanieść trwałe poprawki na wykrój i dopiero potem szyć taśmowo. To mnie chwilowo trochę przystopowało w szyciu spodni. Ale jakoś sobie poradzę, znalazłam na Forum informację jak to naprawić :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Konstrukcja bluzki podstawowej wg Hanus. Jestem bardzo zadowolona. Na uszytym modelu naniosłam jedynie minimalną poprawkę tj. punkty 25 i 39 obniżyłam o 0,5 cm. Powinnam jeszcze pogłębić dekolt o ok. 1 cm, czyli punkt 15 powinien wypaść niżej o ok. 1 cm. Położenie punktu 14 odpowiada mi. W talii zostało sporo luzu, ale być może tak jest korzystniej dla figury i nie jest to błędem. Dopasowanie w biuście i w pachach bardzo mi odpowiada. Zaszewkę idącą od pachy do biustu umieściłam na 1/3 odcinka między pachą i talią. Zaszewke tę zaprasowałam w dół, ale chyba powinnam w górę. Ramiona są szersze o 1,5 cm niż przewiduje konstrukcja, jest to zapas na szwy potrzebny mi do wszycia rękawów po tym jak je skonstruuję.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Przód Plecy Bok
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Konstrukcja bluzki podstawowej wg Hanus. Jestem bardzo zadowolona. Na uszytym modelu naniosłam jedynie minimalną poprawkę tj. punkty 25 i 39 obniżyłam o 0,5 cm. Powinnam jeszcze pogłębić dekolt o ok. 1 cm, czyli punkt 15 powinien wypaść niżej o ok. 1 cm. Położenie punktu 14 odpowiada mi. W talii zostało sporo luzu, ale być może tak jest korzystniej dla figury i nie jest to błędem. Dopasowanie w biuście i w pachach bardzo mi odpowiada. Zaszewkę idącą od pachy do biustu umieściłam na 1/3 odcinka między pachą i talią. Zaszewke tę zaprasowałam w dół, ale chyba powinnam w górę. Ramiona są szersze o 1,5 cm niż przewiduje konstrukcja, jest to zapas na szwy potrzebny mi do wszycia rękawów po tym jak je skonstruuję.
Leży jak ulał :) Czy to nie piękne, że można sobie skonstruować idealnie pasująca bluzkę i nie bawić się w męczenie z gotowymi wykrojami?
Ja bym ujęła trochę luzu w talii, chyba będzie lepiej. I widzę, że szwy ramion uciekają do tyłu, u mnie wyszły identycznie, albo mamy podobne figury w tej okolicy, albo Hanus zawiera jakiś błąd?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Konstrukcja bluzki podstawowej wg Hanus. Jestem bardzo zadowolona. Na uszytym modelu naniosłam jedynie minimalną poprawkę tj. punkty 25 i 39 obniżyłam o 0,5 cm. Powinnam jeszcze pogłębić dekolt o ok. 1 cm, czyli punkt 15 powinien wypaść niżej o ok. 1 cm. Położenie punktu 14 odpowiada mi. W talii zostało sporo luzu, ale być może tak jest korzystniej dla figury i nie jest to błędem. Dopasowanie w biuście i w pachach bardzo mi odpowiada. Zaszewkę idącą od pachy do biustu umieściłam na 1/3 odcinka między pachą i talią. Zaszewke tę zaprasowałam w dół, ale chyba powinnam w górę. Ramiona są szersze o 1,5 cm niż przewiduje konstrukcja, jest to zapas na szwy potrzebny mi do wszycia rękawów po tym jak je skonstruuję.
Leży jak ulał :) Czy to nie piękne, że można sobie skonstruować idealnie pasująca bluzkę i nie bawić się w męczenie z gotowymi wykrojami?
Ja bym ujęła trochę luzu w talii, chyba będzie lepiej. I widzę, że szwy ramion uciekają do tyłu, u mnie wyszły identycznie, albo mamy podobne figury w tej okolicy, albo Hanus zawiera jakiś błąd?
Aire, to jest cudowne! A poza tym liczenie i rysowanie jest przyjemnym urozmaiceniem procesu szycia. Co do luzu w talii to nie wiem czy źle zrozumiałam opis Hanus, czy zrobiłam prawidłowo za to moda się zmieniła. Szew na ramieniu leci do tyłu ewidentnie. Myślę, że trzeba podwyższyć punkt 25 obniżając jednocześnie 39. Konstrukcja Hanus zakłada, że linia ramienia zarówno pzodu jak i tyłu jest linią prostą, a u mnie lepiej będzie ją złamać na wysokości zaszewki, tak mi sie wydaje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Konstrukcja bluzki podstawowej wg Hanus. Jestem bardzo zadowolona. Na uszytym modelu naniosłam jedynie minimalną poprawkę tj. punkty 25 i 39 obniżyłam o 0,5 cm. Powinnam jeszcze pogłębić dekolt o ok. 1 cm, czyli punkt 15 powinien wypaść niżej o ok. 1 cm. Położenie punktu 14 odpowiada mi. W talii zostało sporo luzu, ale być może tak jest korzystniej dla figury i nie jest to błędem. Dopasowanie w biuście i w pachach bardzo mi odpowiada. Zaszewkę idącą od pachy do biustu umieściłam na 1/3 odcinka między pachą i talią. Zaszewke tę zaprasowałam w dół, ale chyba powinnam w górę. Ramiona są szersze o 1,5 cm niż przewiduje konstrukcja, jest to zapas na szwy potrzebny mi do wszycia rękawów po tym jak je skonstruuję.
Leży jak ulał :) Czy to nie piękne, że można sobie skonstruować idealnie pasująca bluzkę i nie bawić się w męczenie z gotowymi wykrojami?
Ja bym ujęła trochę luzu w talii, chyba będzie lepiej. I widzę, że szwy ramion uciekają do tyłu, u mnie wyszły identycznie, albo mamy podobne figury w tej okolicy, albo Hanus zawiera jakiś błąd?
Aire, to jest cudowne! A poza tym liczenie i rysowanie jest przyjemnym urozmaiceniem procesu szycia. Co do luzu w talii to nie wiem czy źle zrozumiałam opis Hanus, czy zrobiłam prawidłowo za to moda się zmieniła. Szew na ramieniu leci do tyłu ewidentnie. Myślę, że trzeba podwyższyć punkt 25 obniżając jednocześnie 39. Konstrukcja Hanus zakłada, że linia ramienia zarówno pzodu jak i tyłu jest linią prostą, a u mnie lepiej będzie ją złamać na wysokości zaszewki, tak mi sie wydaje.
Myślę, że to moda się zmieniła, a może miarę źle zdjęłaś? U mnie też był luz i generalnie bluzka wyszła dość luźna jak na dzisiejsze standardy, ale i tak wyglądam w niej o rozmiar szczuplej i za to kocham konstrukcję ;)))
Też tak kombinowałam, spięłam ramiona na sobie i potem po zdjęciu policzyłam gdzie ująć a gdzie dodać.
A w ogóle motywujesz mnie, żeby w końcu dokończyć swoją konstrukcję i uszyć coś konkretnego, choć i tak wiedza wyniesiona z pracy nad nią przydała się przy przeróbkach gotowych wykrojów, jednak szycie od zera jest o wiele mniej frustrujące :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Diana 6/2012 model 11A. Potwierdzam, że należy szyć rozmiar conajmniej o jeden mniejszy niż wynikałoby z tabeli wymiarów.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajna sukienka.

15 stron: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.