Wersja do druku

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tym razem proszę o poradę w imieniu mojej babci - obiecałam, że poproszę o radę dobrych znajomych co znają się na rzeczy :-). Otóż, moja babcia chce kupić porządną (przemysłową) maszynę do szycia skóry, i ma do wyboru:
-juki ddl 5552
-altin 8333
-juki ddl 888
czy któraś się nadaje do szycia płaszczy ze skóry? Wybaczcie, jeśli symbole są niewłaściwie napisane, ale przepisywałam z SMSa tak jak babcia napisała ;-). Nie chcę, żeby ktoś jej wcisnął maszynę, na której później nie będzie mogła szyć tego, co chce...
Ja osobiście trzymam za babcię kciuki, bo w pięknym wieku (72lata) postanowiła wziąć życie we własne ręce, i znów robić to, co robiła, jak była młoda. Szkoda tylko, że tak daleko mieszka, bo bym się u niej trochę podszkoliła :-).
Doradzicie coś?

--- Ostatnio edytowane 2013-04-09 20:46:47 przez iskralight ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czytałam, ale to jest inna maszyna. Babcia ma do wyboru te 4 modele które wymieniłam. Ale ja nie jestem w stanie nic doradzić, bo się na tym nie znam. Sama szyję na domowej JANOME, i nie szyję ciężkich rzeczy jak na razie...

Mam w piwnicy taką maszynę jak ta na zdjęciu, jeśli ona by się nadała do takiego szycia jak babcia potrzebuje, to dam jej tą maszynę za darmo... Tylko jeśli babcia chce szyć duże ilości usługowo, to ja nie wiem czy taki łucznik się nada. Wybaczcie, jeśli ja jakieś bzdury piszę, ale ja na prawdę się nie znam.

--- Ostatnio edytowane 2013-04-09 15:27:40 przez iskralight ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Poczytałam, poszukałam, pół dnia zeszło, ale już wiem - żadna z tych maszyn nie nadaje się do skóry :-). A ja, głupia takiego łucznika chciałam wcisnąć babci ;-). Ale jak się laikiem jest, to tak bywa - jak to się mówi, niewiedza nie boli, hihi :-)
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a ile chcecie na nia wydac?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tego co babcia mi mówiła, to mogła kupić jedną z tych maszyn za 300zł... A ile chce wydać, tego nie wiem.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Jeżeli maszyna ma szyć płaszcze skórzane i grube materiały, a kwota na nią jest mocno ograniczona, to w grę wchodzi chyba tylko stębnówka przemysłowa Textima z podwójnym transportem (transportem igłowym) - zmiana koła pasowego silnika na możliwie najmniejsze ułatwi szycie (dokupic lub dorobić u tokarza). Numeru modelu nie podam, bo mi się mylą i mógłbym wprowadzić w bląd - podana w 1 poscie Textima Altin 8333 ma chyba tylko pojedynczy transport. Z uwagi na wiek maszyny, powinien przed zakupem zostać skontrolowany jej stam techniczny przez kompetętną osobę. Inne maszyny, które byłyby lepsze to znacznie wyższy przedział cenowy, lub poważny problem z dostępnością części.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.
Koleżanki i koledzy , co by nie zakładać tematu o podobnej treści.

Rozglądam się za jakąś maszyną dla siostry , która da radę przeszyć skórę typu Madras do 1,5mm (2 warstwy) , lub w kombinacji z filcem (1 warstwa) , taśmy kaletnicze , nośne 1,7 mm (2 warstwy).
Wałkowałem ostatnio ten temat z kolegą bogdanem , ale jak to zwykle w życiu bywa zmieniły się priorytety , a omawiane przez nas modele maszyn się sprzedały.

Podstawowe założenia to:

-maszyna ma być stosunkowo tania
-prosta w obsłudze ,naprawie
- niezawodna
- łatwy dostęp do części

Postanowiłem wytypować 2 rodzime konstrukcje tj. Łucznik kl 82 i Łucznik kl 86. Łucznik kl 86 jest bardziej rozbudowany (posiada zygzak i długość szwu do 6mm) , natomiast kl 82 posiada tylko ścieg prosty do 5mm , ale za to wydaje się być bardziej niezawodna.
Zapraszam do dyskusji osoby które posiadające takie maszyny (pracowały na takich maszynach) i mogące coś doradzić w kwestii ich możliwości szycia.
Jaka nitka maksymalnie na nich pójdzie , czy dadzą rade z wymienionymi powyżej materiałami.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak wiecie , szukałem jakiejś prostej maszyna dla siostry (jak w temacie).
Taki oto Łucznik kl. 82 wpadł w Moje ręce:

Niestety mam z nim pewien problem tzn. maszyna została wyczyszczona ze starego smaru , została wpuszczony świeży olej i przeszła regulację.
Ten model posiada regulację długości ściegu do 5mm , natomiast po ustawieniu pokrętła na maksymalną długość szycia , ścieg 5mm wygląda jak 4mm a 4mm jak 3mm. Pozostałe długości ściegu tj. 1mm , 2mm , 3mm wydają się być prawidłowe.
Pytanie do znawców "mechaniki maszyn" ,czy można ten ścieg jakoś wyregulować (wydłużyć) o 1 ,2 mm ?
Wszelakie sugestie , pomysły , mile widziane :bezradny:

--- Ostatnio edytowane 2015-03-29 18:27:12 przez alex77 ---

--- Ostatnio edytowane 2015-03-29 18:27:40 przez alex77 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Można spróbować zwiększyć wysokość ząbków transportera.

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.