Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Czyli Mam się stosować do tego opisu regulacji (zdjęcie) i poluzować właściwą śrubę ?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Tak. W opisie zaznaczono, ale powtórzę podstawa ząbków nie może zaczepiać od dołu o płytkę ściegową.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-30 22:57:11 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Koledzy , wykonałem wszystko według waszych wskazówek , ale niestety nic to nie dało tzn. ustawiłem ząbki w maksymalnym położeniu poluzowałem opisaną wcześniej śrubę , podniosłem ząbki maksymalnie ile się da (pamiętając o odstępie między podstawą ząbków , a płytką ściegową ) , dokręciłem śrubę i zabrałem się za zrobienie próbnego szwu. Niestety transporter co prawda wykonywał ruch posuwisto zwrotny , ale tylko w małym zakresie i nie przesuwał tkaniny , czyżbym zrobił coś źle ? :bezradny: Powróciłem do starego ustawiania , przy tym ustawieniu transporter normalnie przesuwa materiał , długość ściegu bez zmian (dalej jest zbyt krótki , ale to już wiecie z Mojego 1 postu) .
Avatar użytkownika
Świeżynek
W końcu znalazłem trochę czasu , aby zająć się Moim problemem z regulacją transportu.
Udało Mi się zlokalizować usterkę , a mianowicie pękł ten (zdjęcia) żeliwny trzpień i dlatego opisana wcześniej przez Was regulacja nic nie dawała.
Teraz Mam zagwozdkę gdzie zdobyć tą uszkodzoną część , przeszperałem internet i raczej nowej nie dostanę , pozostaje tylko używka.
Koledzy nie posiada ktoś z was takowej części ? :bezradny:

--- Ostatnio edytowane 2015-04-24 23:35:14 przez alex77 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
W Warszawie na ul. Targowej są dwa punkty, w których naprawia się stare maszyny.
Pewnie będą mieli taki pipsztanc.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
W Warszawie na ul. Targowej są dwa punkty, w których naprawia się stare maszyny.
Pewnie będą mieli taki pipsztanc.
Gdybyś przy okazji tam był i zapytał się czy maja coś takiego , byłbym wdzięczny ?
Z racji odległości (jestem z opolskiego) mogę liczyć tylko na to ,że ktoś kto posiada taką część zechce mi ją wysłać.
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Dobra, wdepnę i spytam. To jest przy moim przystanku.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dobra, wdepnę i spytam. To jest przy moim przystanku.

Witaj.
Wiadomo już coś ?



--- Ostatnio edytowane 2015-04-27 21:57:08 przez alex77 ---
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Jeszcze nie. Jutro będę się tam wybierał, to wstąpię.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Tego typu części nowe prawdopodobnie nie da się zdobyć, one po prostu nie psują się, chyba że ktoś rozruszał zastaną maszynę młotkiem. Należy szukać osoby sprzedającą części z rozebranej maszyny, lub kupić dodatkową maszynę z przeznaczeniem na części, Łucznika 82 można już kupić w cenie 30 do 50 zł plus przesyłka.

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.