Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Można spróbować zwiększyć wysokość ząbków transportera.
Tylko jak się do tego zabrać ?

Myślałem , że wystarczy popuścić śrubę regulacyjną odpowiedzialną za regulację długości ściegu (zdjęcia od spodu maszyny i od strony otworu rewizyjnego czerwona strzałka).
Jeśli źle rozumuje to proszę Mnie poprawić.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-29 21:35:02 przez alex77 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sposób regulacji.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj.
U Mnie wygląda to tak (czerwona strzałka) , Mniemam ,że o tą śrubę chodzi.
Robię wszystko tak jak opisałeś tzn. kręcę kołem , aż ząbki wysuną się maksymalnie nad płytkę ściegową , luzuje zaznaczoną śrubę i .... , no właśnie nie wiem jak mam rozumieć to określenie " podnieść ząbki do góry , następnie dokręcić śrubę". Jak je mam jeszcze podnieść (czym) skoro są już w maksymalnym położeniu.
Przepraszam , jeśli źle Cię zrozumiałem , ale nie wiem jak je mam jeszcze podnieść.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ustawienie transportu.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-30 19:47:55 przez myszek67 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jutro przy dziennym świetle się tym zajmę , o postępach poinformuje.
Dzięki jeszcze raz z łopatologiczne wytłumaczenie , niestety z barku fachowców od maszyn w mojej okolicy , jestem zmuszony posiłkować się lekturą forum i waszą pomocą.

P.S Jeszcze zapomniałem zapytać , czy przy tej regulacji ustawienie wajchy długości ściegu ma jakieś znaczenie ? Obecnie ustawioną Mam na maksa do góry (5).

--- Ostatnio edytowane 2015-03-30 20:32:10 przez alex77 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Długoścć nie powinna przeszkadzać w tej regulacji .Wysokość wychodzeniaząbków ponad powierzchnie płytki ściegowej powinna być jednakowa zarówno na długości ,,1 '' jak też na długości max.
Na zdjęciu widac że maszyna wygląda na zadbaną,trudno chyba dzisiaj znależć takie maszyny żeby wyglądały ładnie.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-30 20:38:16 przez myszek67 ---

--- Ostatnio edytowane 2015-03-30 20:38:54 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Długoścć nie powinna przeszkadzać w tej regulacji .Wysokość wychodzeniaząbków ponad powierzchnie płytki ściegowej powinna być jednakowa zarówno na długości ,,1 '' jak też na długości max.
Na zdjęciu widac że maszyna wygląda na zadbaną,trudno chyba dzisiaj znależć takie maszyny żeby wyglądały ładnie.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-30 20:38:16 przez myszek67 ---

--- Ostatnio edytowane 2015-03-30 20:38:54 przez myszek67 ---
Miałem po prostu farta , Pan który wystawił tą maszynę myślał ,że jest uszkodzona bo ciągle wciągało Mu górną nitkę i tkaninę , a wystarczyło ją tylko dobrze wyregulować na naprężaczu nici górnej i działa.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Ustawianie wysokości ząbków zaczerpnął myszek67 z innego typu maszyny i wkradł się błąd, w Łuczniku 82 odkręcamy inną śrubę. Zaznaczona na zdjęciu czerwoną strzałką śruba mocuje tylko pierścień ustalający ząbki w płaszczyźnie poprzecznej - jeżeli ząbki mieszczą się w otworze płytki ściegowej i nie zaczepiają bokami o płytkę, to nie ruszamy pierścienia. Wysokość wysuwania ząbków ustawiamy po wcześniejszym poluzowaniu śruby której kawałek łba widać na zdjęciu, na prawo od czubka żółtej strzałki.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kolego bogdan , czy chodzi o tą śrubkę (czerwone kółko) ?
Mógłbyś opisać jak ma wyglądać procedura regulacji , krok po kroku ?

--- Ostatnio edytowane 2015-03-30 22:14:54 przez alex77 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Tak to ta śruba w czerwonym kółku, jeżeli nikt nie kombinował to z przeciwnej strony jest nakrętka kontrująca tą śrubę i może być ciężki dostęp do nakrętki. Procedurę regulacji opisał myszek67 (pomijając śrubę), same widełki czasami można popchnąć palcem, czasami musimy uderzyć młotkiem (podkładając drewno, aluminium itp).

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.