Wersja do druku

28 stron: « < 22 23 24 25 26 27 28 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Anna wiele traci na przestarzałych zdjęciach. Ja w każdym numerze coś dla siebie znajdę ale i ten numer nie powala na kolana.
KLIK
Susanna, zgadzam się z Tobą. To miałam na myśli.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Anna wiele traci na przestarzałych zdjęciach. Ja w każdym numerze coś dla siebie znajdę ale i ten numer nie powala na kolana.
KLIK
Anna jeszcze nie jest zła, w Dianie to dopiero nudy.
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Diany nie znam, ale z ciekawości przejrzę w kiosku :).
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Już o tym pisałam, ale one są dla mnie takie... angielsko - amerykańskie...

Przeglądając anglojęzyczne czasopisma o szyciu po raz pierwszy - zdumiałam się, jak zachowawcze i nudne są tamte wykroje... Takie na zasadzie - jak uszyć sukienkę, w której chodzą wszystkie panie domu w okolicy... Taką jaką można kupić na bazarze...

Żadnych ciekawych krojów, żadnych nowości...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Pytanko mam o zalecane materiały z "Anna. Moda na szycie". Pod wykrojem na żakiet jest napisane, że zalecane tkaniny to tkaniny i.. dzianiny. Ale jak to...? Co z luzami...?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Luzy nie zależą w 100% od materiału. Utarło się takie określenie, że jak dzianina to mniej jak tkanina to więcej. Proste, łatwe do zapamiętania, nie wymagające myślenia, niekontrowersyjne. Luz zależy od aktualnej mody, przeznaczenia ubioru, upodobań indywidualnych a dopiero na którymś miejscu jest materiał.

Akurat tutaj nie ma nic na temat wielkości luzów, co daje ogromne pole manewru i niestety może przyprawić o palpitację.
Tego typu opisy należy potraktować z taką samą nonszalancją z jaką zrobił to autor powyższego zalecenia. Dzianiny to bardzo pojemne określenie i wśród nich są takie, które prawie wcale się nie rozciągają. W związku z tym z powodzeniem mogą zastąpić przeciętną tkaninę. Nie ma innej rady jak dokładnie przyjrzeć się zdjęciu, przeczytać opis i pójść do sklepu pomacać tkaninę.

Warto też spróbować uszyć model próbny, bo i Anna i Diana mają niekiedy dziwne luzy, nieakceptowalne zgodnie z dzisiejszymi kanonami mody, dziwnie rozmieszczone zaszewki etc.



--- Ostatnio edytowane 2016-05-16 07:25:00 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam na kolanach nowe wydanie" Mody na szycie" :mysli: i jak zwykle bez szaleństw :)Trochę klasyki, i co mnie w niej ucieszyło to właśnie rozmiar dla 46 :D
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Kiedyś miałam w ręce dwa egzemplarze ale tez nie zachwyciły mnie to i przestałam zwracać na nie uwage
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja kupiłam. Nie mówcie, że sukienki zaszewkami nie są ładne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obejrzałam w Empiku ostatni numer Anny .Wpadła mi w oko taka asymetryczna jesienna kurteczka. Zauważyłam, że można też kupić Ottobre. Tutaj z kolei najbardziej przykuwa uwagę cena 65 złotych. O matko.Można ten numer kupić za ok. 43 złote

28 stron: « < 22 23 24 25 26 27 28 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.