Wersja do druku

13 stron: « < 7 8 9 10 11 12 13 >

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
O mamo... Tak długo mnie nie było a tu tyle ciepła :) Dziękuje z całego serca wszystkim za miłe słowa :) Niestety studia pochłaniają bardzo wiele czasu i energii, więc nie zostaje jej wiele na hobby :( Ale wracam i dziś chwalę się zwyczajną spódniczką z koła koralikami modułowymi z masy Fimo :)Jak zawsze więcej zdjęć mam na blogu, bo tu się nie zmieści... mam nadzieję że się spodoba i pozdrawiam serdecznie i świątecznie :) I wracam do krojenia sałatki :)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajna, też taką szyję, ale białą w czarne grochy:)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Nowa spódnica uszyta pod wpływem impulsu. Znalazłam tą piękną wełenkę w pudle ze starociami u babci, i od razu zobaczyłam w niej spódnicę :) Nie powala jakoś szczególnie oryginalnością, ale myślę że sam wzór wystarczy. Koniec paska jakoś tak dziwnie na ukos, ale jest pod spodem, więc nie razi po oczach :) taka jestem cwana! Zapraszam też na bloga, i mam nadzieje że się podoba :)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
I tak oto starocie Babci przedzierzgnęły się były w uniwersalną spódniczkę!
Brawo, Kasia!:oklasky:
Możesz ją zestawić zarówno z jedwabną bluzką i naszyjnikiem w podobnych barwach, jak i skórzaną kurtką!
Oj, masz Ty potencjał... :)

________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Jak ja lubię jak mi ktoś słodzi :) Dziękuje bardzo. W pudle znalazłam jeszcze mnóstwo innych dziadów, z których mam w planie szyć ile się da. Mam wrażenie że materiały były wtedy bardziej wytrzymałe. Bo mimo że ciuchy kilkadziesiąt lat przeleżały w pudle i są znoszone, to i tak wyglądają lepiej niż niejedna bluzka z "galerii" po kilku praniach :/
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Jak ja lubię jak mi ktoś słodzi :) Dziękuje bardzo. W pudle znalazłam jeszcze mnóstwo innych dziadów, z których mam w planie szyć ile się da. Mam wrażenie że materiały były wtedy bardziej wytrzymałe. Bo mimo że ciuchy kilkadziesiąt lat przeleżały w pudle i są znoszone, to i tak wyglądają lepiej niż niejedna bluzka z "galerii" po kilku praniach :/
Kasiu! To nie jest Twoje wrażenie, tylko stwierdzona tendencja rynkowa, do tzw. "planowej zużywalności".
Dzięki temu producenci mają ciągle nabywców, bo po roku ich wyroby się rozpadają...
Od paru lat się o tym dosyć głośno mówi, ale - z drugiej strony - ci wyrobnicy w Bangladeszu też muszą coś jeść...
I tak oto kółko się zamyka.
Ja dlatego poluję na bazarach na ciuchy "vintage"! Bo są dużo trwalsze i z tkanin o niebo lepszej jakości! :)
A jak się ma obtupaną gadkę, to można nieraz wyhandlować super łaszki za niewielkie pieniądze!

Właśnie tydzień temu nabyłem w drodze kupna klasyczną, powycieraną ramoneskę z 1974 roku za całe 50 złych! I to amerykańską!
Troszkę nad nią popracuję i będzie wyglądała na 1000 eurasów... :)

Dziewczęta! Na bazary!!! :D

Ciucholandy tak zdrożały, że nie ma po co tam chodzić...
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Nie wszędzie zdrożały, jak ma się znajomych w szmateksach :) Ostatnio uszyłam przecież spódnicę z koła ze starego prześcieradła szmateksowego. Nic bardziej nie cieszy, jak zrobienie czegoś za tak małe pieniądze jak 4 zł :)
A co do tego błędnego koła... ehh... Człowiek sam nie wie czy kupić, i dzięki temu dać tę miskę ryżu jakiemuś biednemu dziecku, czy nie kupić i dzięki temu może kiedyś sytuacja w tych krajach ulegnie zmianie. Tak czy inaczej, jest tak jak mówisz - koło się zamyka :(

Gratuluję łupu z bazarku i jestem ciekawa efektów :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Na razie największy z nią problem - to sztynk!:)
Bo wygląda całkiem fajnie, jest w naturalny sposób powycierana i spłowiała, tylko leżała chyba parę lat w jakimś garażu, czy szopie, bo czuć ją stęchłotą i smarami.
Zastanawiam się nawet, czy nie przetrzeć jej benzyną...
Dobra gatunkowo, pancerna skóra nubukowa, nie bojąca się deszczu, a przy tym dosyć miękka i całkiem lekka.
Chciałbym ją "zrewitalizować" w taki sposób, żeby pozostały te naturalne wytarcia, ale troszkę ją "udelikatnić".
no i przede wszystkim pozbyć się tego grobowego zapachu... :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajna spódniczka :) Ja uważam, że materiał wzorzysty często najfajniej wygląda, gdy użyje się go do prostych fasonów. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo ładna spódnica. Ewidentnie lubisz rzeczy klasyczne.

13 stron: « < 7 8 9 10 11 12 13 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.