Wersja do druku

294 strony: « < 261 262 263 264 265 266 267 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Nawiązując do mojego wcześniejszego posta odnośnie zakupu maszyny, chciałbym zadać pytanie dotyczące Singera 2282 dostępnego w Lidlu. Ma pojawić się na dniach w sprzedaży. Jako, że w internecie temat tej maszyny był szeroko omawiany przy pierwszych promocjach na ten model, chciałbym zapytać jak to wszystko wygląda z perspektywy czasu? Czy warto zakupić ten sprzęt? Jak w praktyce wygląda kwestia serwisu? Zanosimy sprzęt do Lidla, czy może jakaś zewnętrzna firma? No i w końcu, co z tym dociskiem stopki? Jest regulowany, czy też nie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Proszę doradzcie mi, jaką maszynę powinnam kupic - jestem poczatkujaca, ale zamierzam szyc dosc sporo i różnych materiałów (m.in. filc). Nie chce wydac za duzo na maszyne. Myslalam o singerze 2250, czy to bedzie dobry wybór?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam pytanie odnośnie maszyny janome, żarówka która jest fabrycznie jest trochę za słaba, czy idzie dokupić jakiś zamiennik ledowy żeby dawała białe światło, jeśli tak to proszę o jakiegoś linka do strony
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Mam pytanie odnośnie maszyny janome, żarówka która jest fabrycznie jest trochę za słaba, czy idzie dokupić jakiś zamiennik ledowy żeby dawała białe światło, jeśli tak to proszę o jakiegoś linka do strony
Witam,
mam podobne odczucie i z boku na stole zamontowałam sobie dodatkową lampę z jarzeniówką . Coś na wzór maszyn przemysłowych , efekt perfekcyjny , w zależności od tego co robię mam możliwość innego ustawienia kąta padania światła.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć i czołem :papa2:
szyję sobie od jakiegoś czasu na maszynie po mamie (Łucznik), złapałam bakcyla i...zachciało się więcej. Przeryłam forum i wiem już, że wybór nowej maszyny to sprawa bardzo indywidualna, ale postarałam się skonkretyzować oczekiwania i potrzebuję pomocy.
Doszłam już do tego, co chciałabym, aby moja nowa maszyna miała na pewno, czyli:
- regulację: długości, szerokości ściegu, docisku stopki,
- ściegi- bez szaleństw, żeby był owerlockowy na pewno,
- wolne ramie,
- szycie wstecz,
- obszywanie dziurki, może być w półautomacie.
- chwytacz rotacyjny, choć nie jest to kryterium decydujące,
No i cena...Myślałam, że uda mi się zamknąć w 700zł, ale okazuje się, że maszyny, które tu polecano, czyli np. Janome Juno E1015, Juki HZL 29Z, Singer 4423 nie mają regulowanego docisku stopki. Mam ją w Łuczniku, korzystam obficie i nie wyobrażam sobie bez niej życia.

W pewnym sklepie(byłam w jednym, więc pewnie można taniej) dowiedziałam się, że najtańsza maszyna z taką regulacją kosztuje u nich 800zł. No ok, tylko którą wybrać? Dokopałam się do takich:
1.Janome Jubilee 60507
2. Juki HZL 353 ZR-A
3.ELNA 220-Explore (ona jako jedyna z nich ma wahadłowy)

1 i 2 to wydatek rzędu 1000zł, a Elna o jakieś 200zł tańsza. Czy polecicie coś tańszego?

Dziękuję z góry

P.S. w grę wchodzi też Husqvarna e20, używana, ale w pełni sprawna i jeszcze na gwarancji.

--- Ostatnio edytowane 2016-07-26 12:28:56 przez buszkagruszka ---

--- Ostatnio edytowane 2016-07-26 14:37:40 przez buszkagruszka ---
Czy w sklepie w którym byłaś dali ci maszynę do przetestowania? W dobrych sklepach dają, sprawdz jak chodzą pokrętła, przeszyj kawałek na cieniutkim i grubym materiale sama regulując szew(najlepeij zabrać ze sobą własne ścinki)Zobacz jak dogadujesz się z umiejscowieniem pokręteł, dźwigni szycia wstecznego, przemyśl co jesteś w stanie zaakceptować, a co może doprowadzić do szału.
Wszystkie maszyny które wymieniłaś są wg mnie ok, elna też mimo że tańsza ;) Jeśli złapałaś bakcyla i wiesz że to jest to co kochasz miłością dozgonną, warto zainwestować w dobry sprzęt, w końcu masz się nim cieszyć długie lata :)
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nawiązując do mojego wcześniejszego posta odnośnie zakupu maszyny, chciałbym zadać pytanie dotyczące Singera 2282 dostępnego w Lidlu. Ma pojawić się na dniach w sprzedaży. Jako, że w internecie temat tej maszyny był szeroko omawiany przy pierwszych promocjach na ten model, chciałbym zapytać jak to wszystko wygląda z perspektywy czasu? Czy warto zakupić ten sprzęt? Jak w praktyce wygląda kwestia serwisu? Zanosimy sprzęt do Lidla, czy może jakaś zewnętrzna firma? No i w końcu, co z tym dociskiem stopki? Jest regulowany, czy też nie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę doradzcie mi, jaką maszynę powinnam kupic - jestem poczatkujaca, ale zamierzam szyc dosc sporo i różnych materiałów (m.in. filc). Nie chce wydac za duzo na maszyne. Myslalam o singerze 2250, czy to bedzie dobry wybór?
Maszyna z lidla ma wg mnie tylko jedną zaletę, w razie awarii z miejsca oddają kasę. Można oczywiście oddać do sklepu który przekaże do serwisu, ale w przypadkach o których wiem, szczęśliwi nabywcy przy pierwszej okazji poprosili o zwrot pieniążków(dotyczy zarówno silvercresta jak i singera).

Arwena jeśli chcesz szyć dużo zainwestuj w dobry sprzęt, poszukaj sklepu gdzie dadzą Ci wypróbować różne modele. Nawet jeśli potem kupisz w necie taniej to nie będzie to loteria.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
GoraLove Szycie - merci za odpowiedź :)
A czy warto płacić więcej za chwytacz rotacyjny?
Avatar użytkownika
Świeżynek
A co z tą żarówka? :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
GoraLove Szycie - merci za odpowiedź :)
A czy warto płacić więcej za chwytacz rotacyjny?

za sam chwytacz nie warto, w ogóle nie patrzyłabym jaki ma chwytacz, jest wiele rzeczy za które warto dopłacić, ale ten akurat element do nich nie należy:oczko:
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A co z tą żarówka? :)
żarówkę bym wyciągnęła i udała się z nią do sklepu gdzie bardzo miły pan znalazłby mi pasującą o odpowiedniej lumeności :rotfl:
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/

294 strony: « < 261 262 263 264 265 266 267 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.