Wersja do druku

294 strony: « < 262 263 264 265 266 267 268 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok, to jeszcze idąc za ciosem zapytam o docisk stopki. Bo jak zwykle milion opinii na forum :)
czy jeśli kupię maszynę bez regulacji stopki (czyli z automatyczną regulacją) to z jakimi problemami mogę się spotkać? I , co ważniejsze, czy można sobie z nimi jakoś dookoła poradzić?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ok, to jeszcze idąc za ciosem zapytam o docisk stopki. Bo jak zwykle milion opinii na forum :)
czy jeśli kupię maszynę bez regulacji stopki (czyli z automatyczną regulacją) to z jakimi problemami mogę się spotkać? I , co ważniejsze, czy można sobie z nimi jakoś dookoła poradzić?
To akurat jest coś za co warto dopłacić, oczywiście da się bez(sama długo tak szyłam) ale to czasem męczarnia nie szycie, bo zanim dostosujemy inne ustawienia kompensujące brak odpowiedniego docisku odechciewa się już właściwego szycia.

Co ciekawe jeszcze kilka lat temu tą funkcję miały wszystkie maszyny, a potem producenci zaczęli schodzić z tak podstawowej funkcjonalności jednocześnie obniżając cenę. Lat temu 30 wydawało się na maszynę średnią pensję(nie wiem ile wtedy- babcia do dziś wspomina że całą pensja dziadka,a mało nie zarabiał, poszła na prezent ślubny mojej mamy-obecnie około 3000zł). lat temu 10 cena maszyny to pensja minimalna-wtedy około 650zł. Obecnie chcemy wydać na maszynę około 300 no maksymalnie 500zł, czyli 1/4 pensji minimalnej- i taki sprzęt możemy nabyć, ale nie oczekujmy od niego cudów i wytrzymałości starszych modeli.

________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
I to mnie przekonuje :)
Po prostu nigdy nie szyłam na maszynie bez regulacji docisku i trochę się tego boję.
Mkay :)
Jesteś boska! Miłego dnia.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A co z tą żarówka? :)
żarówkę bym wyciągnęła i udała się z nią do sklepu gdzie bardzo miły pan znalazłby mi pasującą o odpowiedniej lumeności :rotfl:
Albo posłuchaj Warmijki i zainwestuj w dodatkowe oświetlenie (oświetlenie w maszynie nigdy Ci nie wystarczy). Ja mam dwie ledowe lampki - jedną z boku, drugą z tyłu maszyny i odpowiednio je przestawiając mam świetne oświetlenie prawie bezcieniowe.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kuuurcze, zakochałam się w tym Singere 4423 Heavy Duty. Ale on nie ma regulowanego docisku stopki. Coś czuję, że ulegnę...Tylko, żebym potem nie płakała :bezradny:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kuuurcze, zakochałam się w tym Singere 4423 Heavy Duty. Ale on nie ma regulowanego docisku stopki. Coś czuję, że ulegnę...Tylko, żebym potem nie płakała :bezradny:
Ja docisku stopki w ogóle nie używam (w sumie nie wiem nawet, gdzie jest ta śrubka, którą można ten docisk w silverce regulować, bo podobno można), a szyję wszystko od cieniutkiego jedwabiu po flausz na ocieplanej podszewce. Wiem, że niektórzy bez docisku ż(sz)yć nie mogą, ale ja się obchodzę bez niego i szycie wcale nie jest dla mnie męczarnią...

--- Ostatnio edytowane 2016-08-03 12:17:53 przez matrioszka ---
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A co z tą żarówka? :)
żarówkę bym wyciągnęła i udała się z nią do sklepu gdzie bardzo miły pan znalazłby mi pasującą o odpowiedniej lumeności :rotfl:
Albo posłuchaj Warmijki i zainwestuj w dodatkowe oświetlenie (oświetlenie w maszynie nigdy Ci nie wystarczy). Ja mam dwie ledowe lampki - jedną z boku, drugą z tyłu maszyny i odpowiednio je przestawiając mam świetne oświetlenie prawie bezcieniowe.
Dodatkowe oświetlenie się rozumie samo przez się, ale skoro m4rioo koniecznie musi i w maszynie mieć mocniejsze/bielsze światło to jest to dla mnie jedyne wyjście.

Matrioszko, oczywiście że da się bez, jak pisałam wyżej sama tak szyłam długi czas, a męczarnia jest czasem i to dla osób mniej doświadczonych, którym nagle to udogodnienie jest zabierane, bo wprawione w bojach poradzą sobie i bez tego :)
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hmmm... ja właśnie od samego początku jako bardzo niedoswiadczona szyłam bez regulowanego docisku i nadal tak szyję, więc może po prostu nie wiem, co straciłam :D W każdym razie według mnie się da spokojnie tak szyć. Ale może jakbym najpierw miała tę regulację, a potem nie miała, to inaczej bym gadała :D
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kuuurcze, zakochałam się w tym Singere 4423 Heavy Duty. Ale on nie ma regulowanego docisku stopki. Coś czuję, że ulegnę...Tylko, żebym potem nie płakała :bezradny:
Singer 4423 ma regulację docisku stopki. To taka okrągła pigułka - taka śruba z wgłębieniem po środku nad punktem nawlekania numer 5.
http://4.bp.blogspot.com/-O0my080lhQY/Uz1C1du5RSI/AAAAAAAABI8/dYVYEOmvrvo/s1600/DSC02473.JPG

--- Ostatnio edytowane 2016-08-03 18:49:32 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
:D:buzki:

294 strony: « < 262 263 264 265 266 267 268 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.